Kolektor słoneczny ciśnieniowy – opinie użytkowników potwierdzają dobry wybór

Bezawaryjne i niezawodne

Co sprawia, że kolektor słoneczny ciśnieniowy ma dobre opinie użytkowników i odznacza się doskonałą wydajnością oraz bezawaryjnością? W dużej mierze znaczenie ma odpowiednia budowa, dzięki której kolektor cechuje się wysoką sprawnością, a do tego można go zainstalować bez większych problemów nawet samodzielnie. Nie bez znaczenia jest fakt, że inwestycja ta zwraca się niezwykle szybko.

– Odpowiednia budowa kolektora to jeden z najważniejszych czynników, który przekłada się na zadowolenie odbiorcy – mówi Łukasz Soroczyński z firmy Ecozone, zajmującej się produkcją kolektorów słonecznych. – Z naszych obserwacji wynika, że najczęściej poszukiwanym obecnie modelem jest kolektor słoneczny ciśnieniowy. Opinie użytkowników potwierdzają, że taki kolektor przynosi najwięcej korzyści przy niedużej inwestycji. W tego typu kolektorach mówimy o konstrukcji, gdzie zbiornik jest zintegrowany z rurami. Co bardzo ważne, w tym układnie nie potrzeba automatyki. Oznacza to doskonałą pracę bez ryzyka usterek, awarii oraz kosztownych remontów. Nasi odbiorcy potwierdzają nam także, że dużą zaletą prostych, ale solidnych konstrukcji kolektorów ciśnieniowych jest możliwość ich samodzielnego montażu bez utraty gwarancji. Dla wielu osób daje to możliwość większej elastyczności oraz obniżenia kosztów instalacji, co tym samym oznacza jeszcze większe oszczędności dzięki przestawieniu się na ekologiczne źródła energii.

fot. ECOZONE

Produkcja pod pełnym nadzorem

Kolektory produkowane przez Ecozone charakteryzują się wysoką jakością oraz niezawodnością.

– Stawiamy na funkcjonalność – dodaje Łukasz Soroczyński. – Ważne jest dla nas zadowolenie klienta, a także jego bezpieczeństwo, dlatego też nasze wyroby powstają z najlepszych materiałów z odpowiednim atestem.

W ofercie producenta znajdziemy zarówno kolektory słoneczne ciśnieniowe, jak też bezciśnieniowe. Wszystkie posiadają swój własny stelaż, dzięki któremu można je w prosty sposób zamontować na płaskich i skośnych powierzchniach.

– Przykładamy ogromną wagę do naszej produkcji – wyjaśnia Łukasz Soroczyński. – dotyczy to zarówno dbałości o każdy szczegół – od momentu zamówienia materiałów, poprzez projektowanie, produkcję, aż po kontrolę jakości oraz pakowanie. Wyróżnia nas powtarzalność produkcji, co oznacza, że nasze kolektory wytwarzamy według stałych wzorów. Dzięki temu nasi klienci mogą bez problemu dokupić pasujące i identyczne elementy nawet po kilku latach.

fot. ECOZONE

Kolektor słoneczny ciśnieniowy – opinie i możliwości

– Nasze wyroby powstają zgodnie z międzynarodową normą zarządzania jakością ISO 9001, a wszystkie wyroby spod naszych skrzydeł są opatrzone certyfikatem CE oraz atestem Państwowego Zakładu Higieny – mówi Łukasz Soroczyński. – Nasi odbiorcy mogą liczyć na stały dostęp do części zamiennych oraz pięcioletnią gwarancję, ale rzadko z nich korzystają. Opinie użytkowników o kolektorach słonecznych ciśnieniowych oraz bezciśnieniowych naszej produkcji są dla nas najlepszym dowodem na to, że nasze starania, co do dostarczenia na rynek jak najlepszych i niezawodnych kolektorów opłaciły się.

Niska cena i wysokie oszczędności

Kolektory ciśnieniowe to doskonały sposób na ogrzewanie wody za pomocą promieni słonecznych. Jest to tania alternatywa dla kosztowanych i rozbudowanych układów solarnych.

– Takie kolektory są głównie używane podczas 8 najbardziej słonecznych miesięcy w roku – od marca do października – tłumaczy Łukasz Soroczyński. – Niska cena zakupu sprawia, że inwestycja zwraca się średnio w 2 – 3 lata. Do funkcjonowania całego układu nie potrzeba żadnych urządzeń elektrycznych ani zasobników wyrównawczych, co czyni go bardzo niezawodnym.

Dodatkowa możliwość dzięki otworowi drain

– W kolektorach słonecznych ciśnieniowych stosujemy zasobniki z dodatkowym otworem o nazwie drain – wyjaśnia Łukasz Soroczyński. Poprzez dodatkowy otwór możemy w łatwy sposób spuścić wodę z zasobnika, co jest oczywiście dodatkową jego zaletą.

fot. ECOZONE

Szereg zalet

W przypadku kolektora ciśnieniowego mamy pewność odpowiedniego ciśnienia dla całego układu.

– Warto zaznaczyć, ze w takim kolektorze woda w zasobniku jest pod stałym ciśnieniem – informuje Łukasz Soroczyński. – Dzięki temu ciśnienie ciepłej wody dostarczonej do naszego kranu jest takie same jak w sieci wodociągowej. Kolejną zaleta jest fakt, że kolektor ciśnieniowy może być zlokalizowany w dowolnym nasłonecznionym miejscu, a ciśnienie wody zawsze będzie takie jak w sieci. Następnym czynnikiem na korzyść ciśnieniowych kolektorów słonecznych jest niski dobowy spadek temperatury wody w zasobniku o jedyne 6-10 stopni. Jest to możliwe dzięki izolacji wysoko zagęszczoną pianką poliuretanową. Nasze badania pokazują, że czas utrzymania ciepłej wody w zasobniku wynosi około 72 godzin.

Bogata oferta kolektorów

Ecozone oferuje kolektory ciśnieniowe w kliku wariantach.

– Wszystkie oferowane przez nas kolektory słoneczne ciśnieniowe mają dobre opinie użytkowników – mówi Łukasz Soroczyński. – Oferowane w kilku wariantach, odpowiadają na potrzeby różnych gospodarstw domowych oraz tym samym, mogą zwrócić się w ciągu nawet 2 lat. Dla przykładu, najmniejszy kolektor ciśnieniowy HP-100 ze zbiornikiem 108 litrów zaspokoi zapotrzebowanie na ciepłą wodę od 1 do 2 osób, a największy z naszej oferty – HP-240 ze zbiornikiem 235 litrów jest przeznaczony dla budynków, w których mieszka nawet 6 osób. Przy zakupie kolektora bardzo ważne jest dobór kolektora ze zbiornikiem o właściwej pojemności w stosunku do naszych potrzeb, średnio należy przyjąć 50L pojemności zasobnika na jednego domownika, zależy to oczywiście od indywidualnego zapotrzebowania ale średnia 50L na osobę z reguły się sprawdza.

Ecozone dostarcza swoje kolektory na teren całej Polski. Firma doradza zarówno na etapie wyboru, zakupu, montażu, jak też obsługi kolektorów.

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.ecozone.solar

26-500 Szydłowiec, ul.Kościuszki 202, woj. mazowieckie
tel. (+48) 48 617 63 04,


Liczba odwiedzin: 405 | Data publikacji: 2021-04-07

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


13.01.2020 | Energia ekologiczna
Produkty ekologiczne czy wykorzystujące źródła odnawialne są...
18.12.2017 | Energia ekologiczna
Wszyscy wiemy, że zasoby naturalne gwałtownie się...
23.11.2016 | Energia ekologiczna
Prosty rachunek ekonomiczny jest czynnikiem, który w...
Inwestycja w nową instalację grzewczą – niezależnie...
15.09.2017 | Energia ekologiczna
Zasoby naturalne kurczą się gwałtownie, nic więc...
04.02.2021 | Energia ekologiczna
Inwestycja w odnawialne źródła energii (OZE) to...
Budownictwo energooszczędne to przyszłość – takie zdanie...
Po początkowych oporach inwestorów wobec technologii prefabrykacji,...
25.05.2017 | Piece, kotły
Trująca chmura smogu, która wisi nad naszymi...
23.02.2017 | Ogrzewanie
Ogrzewanie podłogowe to nie tylko przyjemność stąpania...
17.05.2016 | Ogrzewanie
W 2016 roku STIEBEL ELTRON obchodzi jubileusz...
18.11.2014 | Domy drewniane
Dom na miarę XXI wieku musi sprostać...
19.08.2014 | Ogrzewanie
W miejscach, w których utrudniony jest dostęp...
07.08.2014 | Ogrzewanie
Sezon rozpoczęcia budów zbliża się wielkimi krokami....
06.04.2021 | Ogrzewanie
XXI wiek stawia przed producentami systemów grzewczych...
09.03.2021 | Energia ekologiczna
Zainteresowanie domowymi elektrowniami słonecznymi rośnie w Polsce...
01.10.2013 | Ogrzewanie
Nowoczesne, ekologiczne a przede wszystkim tanie źródło...
15.06.2021 | Pompy
Dostęp do wody z własnego ujęcia jest...
15.06.2021 | Meble
Jak powstają eleganckie nowoczesne meble do salonu,...
15.06.2021 | Pompy
Esybox Diver od DAB to rozwiązanie, które...
Przestrzeń, porządek i jak najmniejsza ilość niepotrzebnych...
11.06.2021 | Ogrzewanie
Jednym z najkorzystniejszych na rynku alternatywnych systemów...
11.06.2021 | Wykańczanie wnętrz
Własny dom jest marzeniem wielu osób, ale...
11.06.2021 | Izolacje
Nowe warunki techniczne WT 2021 regulują między...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. mazowieckie
woj. lubelskie
woj. pomorskie
woj. pomorskie
woj. lubelskie
woj. pomorskie
woj. warmińsko-mazurskie
woj. mazowieckie
woj. śląskie
woj. mazowieckie
woj. podkarpackie
woj. mazowieckie

Słowa kluczowe: kolektor słoneczny ciśnieniowy, kolektor słoneczny ciśnieniowy. Opinie, ecozone, iglopol, kolektory słoneczne, ciśnieniowe kolektory słoneczne, solarne kolektory,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy