Jaka franczyza się opłaca 2022?

Jeśli biznes będzie przynosił dochody, to franczyzobiorca musi się nimi dzielić z franczyzodawcą. Czy takie rozwiązanie będzie opłacalne? To najczęściej pojawiająca się wątpliwość? Oczywiście to jaką częścią dochodu/zysku należy się podzielić jest uzależnione ściśle od warunków umowy, a te nie są skonstruowane w taki sposób, by franczyza była nieopłacalna dla którejkolwiek ze stron podpisujących umowę.

fot. M&T BlindS

Więcej zalet

Franczyzodawca oferuje zwykle znacznie więcej niż tylko sprawdzony pomysł na biznes. Przykładem jest chociażby marketing i opieka nad marką. Tymi aspektami franczyzobiorca nie musi się już zajmować, a przecież to one są często najbardziej czasochłonne i kosztowne dla nowych biznesów. Brak konieczności uwzględniania ich w budżecie to nie tylko zwykły plus. To realne zwielokrotnienie szansy na sukces.

Nie do przecenienia jest również know -how – fachowa wiedza w przekazana franczyzobiorcy. Otrzymuje on również pomoc w wyborze lokalizacji, asortymentu, nierzadko również prowadzenia księgowości oraz procedur rekrutacji i szkolenia pracowników. Firmy udzielające franczyzy bardzo często posiadają już jednolite standardy obsługi klienta. Pozostaje jedynie wcielić je w życie i cieszyć się z tego, że niezawodnie działają.

Jedynie niewielki kapitał

W związku ze wszystkimi aspektami, które zostały opisane powyżej, biznes oparty na franczyzie z reguły nie wymaga inwestowania dużego kapitału i ponoszenia wielkich, a przynajmniej znacznie obciążających inwestora nakładów. A potencjalne zyski, które będą uzyskiwane z prowadzenia danej działalności gospodarczej mogą być kalkulowane praktycznie na samym jej starcie. Biorca franczyzy ponosi jedynie koszty otrzymania licencji oraz zobowiązany jest do dzielenia się uzyskanym przychodem z franczyzodawcą. To kusząca perspektywa dla wszystkich, którzy chcą spróbować swych sił w biznesie i chcą zminimalizować ryzyko kosztownej porażki.

fot. M&T BlindS

Franczyza w Polsce

Dobrą wiadomością dla potencjalnych inwestorów jest fakt, że rynek franczyzy w Polsce jest niezwykle dojrzały. Franczyza to obecnie jedna z najważniejszych i najstabilniejszych sektorów polskiej gospodarki. Obecnie w naszym kraju działa około 1.310 sieci franczyzowych i 83 tys. Franczyzobiorców. Tak wynika z raportu o rynku franczyzy, przygotowanego przez ekspertów portalu Franchising.pl. Polscy franczyzodawcy coraz odważniej rozwijają się na rynkach zagranicznych. Obecnie w Polsce funkcjonuje 83 tys. placówek licencyjnych, z czego większość to biznesy rodzinne.

Jak odnieść sukces we franczyzie?

Właściwie odpowiedzieć na pytanie: jaka franczyza się opłaca? Jednak uwarunkowań dla sukcesu w tego typu biznesie jest zapewne o wiele więcej. Podstawą jest wybór najlepszej franczyzy. Inwestorzy poszukujący idealnego pomysłu biznesowego mają szansę skorzystać ze sprawdzonego modelu biznesowego firmy M&T Blinds.

Firma M&TBlinds jest producentem osłon okiennych. Wieloletnia działalność firmy opiera się na produkcji osłon– rolet, żaluzji, moskitier, a także zabudowy tarasów i automatyki do rolet. Wszystko to w jakości premium. W portfolio produktowym od 2014 roku znalazły się: rolety materiałowe, typu dzień noc, zewnętrzne i dachowe, a także żaluzje plisowane, pionowe, drewniane, aluminiowe. Firma prowadzi sprzedaż detaliczną oraz hurtową zapraszając do współpracy firmy budowlane, instalatorów, architektów, projektantów wnętrz. Ma doświadczenie w dystrybucji swoich produktów na rynkach zagranicznych.

fot. M&T BlindS

Franczyza z M&T Blinds

Teraz firma chce poszerzyć swoje kanały dystrybucyjne poprzez franczyzę właśnie i prowadzenie punktu sprzedaży osłon okiennych tej marki. Warto korzystać z ich doświadczenia i możliwości dystrybucji sprawdzonych produktów wysokiej jakości.

Podejmujący współpracę z firmą franczyzobiorcy w ramach licencji otrzymają: pełne wyposażenie biura, pakiet wszystkich potrzebnych szkoleń, reklamę w mediach społecznościowych oraz na firmowej stronie internetowej, niezbędny do pracy sprzęt, profesjonalne wsparcie przedstawiciela handlowego firmy, atrakcyjne warunki finansowe, wysokiej jakości produkty, potrzebne materiały marketingowe.

Dodatkowo wszystkie niezbędne sprzęty możesz mieć w formule subskrypcji – tak zwana firma w pudełku! Oznacza to, że nie musisz zadłużać się na lata leasingiem czy kredytem, ani wykładać jednorazowo dużej sumy pieniędzy. Płać tylko za to, że korzystasz! Miesięczne opłaty subskrypcyjne są zdecydowanie niższe niż standardowe raty. Całe wyposażenie ma zapewniony serwis i ubezpieczenie w cenie. Ogranicz swoje koszty do minimum i subskrybuj swój biznes.

Franczyzobiorca jest zobowiązany jedynie dysponować stosownym lokalem o metrażu minimum 25m2 i zaadaptować go do działalności. Firma oczekuje dbałości o wizerunek marki oraz stosowania jednolitej polityki cenowej oraz stosowania jednolitego systemu obsługi klienta, który został już przez firmę M&T Blinds dopracowany do perfekcji.

Chcesz odnieść sukces w biznesie? Zrób to z firmą M&T Blinds.

Więcej szczegółów dostępnych jest na stronie www.roletypultusk.pl

06-100 Pułtusk, ul. Butrymowicza 1, woj. mazowieckie
tel. +48 537 004 523, +48 796 127 334,