Sprawdzona klasyka meblarska
Jak to możliwe, że mimo zmieniających się mód i trendów, pewne rozwiązania dość szybko tracą na znaczeniu i znikają z rynku, a inne są ponadczasowe i niezmiennie zachwycają kolejne pokolenia? W tej drugiej grupie z pewnością znajdują się ekskluzywne, stylowe meble, jakie zdobiły wnętrza pałaców i królewskich dworów dwa-trzy stulecia temu – finezyjne, kunsztowne, dopracowane w każdym detalu. We wcześniejszych epokach pełniły one oczywiście swoją funkcję użytkową, ale były też jednocześnie dziełami sztuki, które przydawały wnętrzom blasku i splendoru.

 

eleganckie meblefot. Jacob Furniture

 

– Nasza oferta jest skierowana do klientów, którzy poszukują właśnie takich mebli – eleganckich, oryginalnych, które pozwolą zaaranżować wnętrza luksusowe, przełamując wszechobecną unifikację, nudę i przewidywalność – podkreśla Konrad Krajewski z firmy Jacob Furniture, która oferuje ekskluzywne meble do różnych pomieszczeń: jadalni, sypialni, gabinetu, meble wypoczynkowe i okazjonalne.

Dla kogo ekskluzywne meble?
Luksusowe meble zdobią wnętrza hoteli, domów weselnych, eleganckich restauracji czy gabinetów. Jednak często widzimy je też w prywatnych domach, co wiąże się z poszukiwaniem przez coraz większą ilość osób produktów nietuzinkowych. Meble z oferty Jacob Furniture zachwycą wymagających klientów, którzy chcieliby wpuścić do swoich domów powiew luksusu rodem z XVIII-XIX-wiecznych pałaców i dworków.

 

eleganckie meble eleganckie meblefot. Jacob Furniture

 

Pamiętajmy też, że takie meble są nie tylko piękne i olśniewające finezją wykonania (nierzadko ręcznego). Ich wyznacznikiem jest też ponadprzeciętna trwałość, bo wykonywane są one najczęściej z litego drewna, co jak wiadomo ma ogromny wpływ na jakość wyrobu finalnego. Obok niepowtarzalnego wzornictwa, ciekawych barw, modnych fasonów i dbałości o każdy detal, współczesne meble ekskluzywne są też z pewnością dużo bardziej funkcjonalne niż ich meblowi poprzednicy sprzed stuleci, dając poczucie komfortu zamkniętego w pięknej formie.

 

eleganckie meblefot. Jacob Furniture

 

– Kiedyś na wnętrza urządzone z rozmachem, pełne blichtru i eleganckich mebli mogli sobie pozwolić jedynie przedstawiciele wyższych sfer. Dziś taką możliwość ma każdy, kto tylko zamarzy o przerzuceniu pomostu pomiędzy starym a nowym – mówi Konrad Krajewski.

Meble w stylu dworskim w XXI wieku
Meble z XVIII-wiecznych pałacach olśniewały urodą, blaskiem, pietyzmem, z jakim zostały wykonane i często to właśnie one stanowiły kompozycyjną dominantę dworsko-pałacowych, surowych wnętrz. Jednak jak przenieść to wrażenie do naszych domów, które nie przypominają dworskich zabudowań ani rozmiarami, ani stylistyką, są mniejsze, niższe, nierzadko pełne technologicznych udogodnień, które mogą się gryźć z klasyczną elegancją? Czy w takich wnętrzach przepych i bogata ornamentyka może zyskać należytą oprawę?

 

eleganckie meble eleganckie meblefot. Jacob Furniture

 

– Oczywiście że tak – mówi Konrad Krajewski. – Meble z naszych kolekcji są dopasowane pod względem rozmiaru do współczesnych wnętrz. Są one mniejsze niż pałacowe pierwowzory, jednak z zachowaniem właściwych proporcji, dzięki czemu pozwalają wpuścić do współczesnych wnętrz  dawny rozmach – dodaje.

 

eleganckie meble eleganckie meblefot. Jacob Furniture

 

Meble ekskluzywne – aranżacyjne mariaże
Choć oferowane przez firmę Jacob Furniture ekskluzywne meble nadają wnętrzom niepowtarzalny styl i charakter to pamiętajmy, że czasem mniej znaczy więcej. Nie musimy więc koniecznie zastawiać całej jadalni oryginalnymi, luksusowymi meblami. Czasem wystarczy jedna dobrze dopasowana do wnętrza i gustu domowników kolekcja (stół, krzesła, komoda), która nie potrzebuje już żadnych dodatków. Aby nie wprowadzać stylistycznego chaosu i uniknąć problemów z niedopasowaniem poszczególnych elementów, meble dostępne w ofercie Jacob Furniture podzielone są na spójne kolekcje, co znacznie ułatwia klientom podejmowanie zakupowych decyzji.

 

eleganckie meblefot. Jacob Furniture

 

– Nasi klienci mogą wybierać pomiędzy zestawami bardzo dosłownie odnoszącymi się do określonej epoki czy stylu oraz takimi, których powstanie jedynie inspirowała dawna stylistyka – podkreśla Konrad Krajewski.
Jednak luksusowe meble sprawdzą się nie tylko w domach nawiązujących aranżacyjnie do stylu pałacowego. Świetnie prezentują się też we wnętrzach eklektycznych, odważnie zestawiających ze sobą stare i nowe. W takich pomieszczeniach jeden kunsztowny mebel może zmienić wymowę całości, nadając wnętrzu charakteru, przełamując jego monotonię i stając się aranżacyjną kropką nad "i".

Ze szczegółową ofertą firmy Jacob Furniture można zapoznać się na stronie: www.jacob-furniture.com

 

09-230 Bielsk, Zągoty 31a, woj. mazowieckie
tel. (24) 364 21 31, 603 519 318,