W odróżnieniu od piękna roślin, które kwitną sezonowo, piękno skał w ogrodzie nie przemija wraz z nastaniem zimy i niskich temperatur. Ponadto nie ma dwóch identycznych skał, co gwarantuje niepowtarzalność stworzonej z nich kompozycji. Zaletą skał w ogrodzie jest też fakt, że nie wymagają zabiegów konserwacyjnych, zachowując wszystkie swoje walory i kształty bez względu na warunki atmosferyczne.
Jak dobrać skały, aby dobrze komponowały się z architekturą ogrodu? Trzeba przede wszystkim pomysłowo zaplanować ich przeznaczenie (ścieżki, donice, rabaty, ogrodzenia czy kosze gabionowe), rozmieszczenie, a także kolorystykę, która może harmonijnie wtopić się w przestrzeń lub stać się kompozycyjną dominantą ogrodu, przyciągającą spojrzenia. Szeroki wybór kamieni znajdziemy w ofercie firmy Garden Group, która dla swoich klientów sprowadza monolity z całego świata.

 

skały z całego świata groupgarden skały z całego świata groupgarden skały z całego świata groupgardenOtoczaki: Rocia, Mallon, Guido

 

Skały z całego świata krok po kroku
Klienci, którzy zdecydują się na skorzystanie z oferty firmy, do wyboru mają mnogość monolitów z różnych zakątków świata, które prezentowane są na stronie internetowej Garden Group. Po zdecydowaniu się na konkretną skałę, należy określić jej wymiary oraz przeznaczenie. Następnie pracownicy Garden Group wyszukują w kamieniołomach i kopalniach skały, których zdjęcia przesyłają do klientów (od pięciu do dziesięciu). Po dokonaniu wyboru, monolity dostarczane są pod wskazany przez klienta adres. Cały proces trwa od dwóch tygodni do dwóch miesięcy – w zależności od pochodzenia skały i możliwości transportowych.
Taki sposób współpracy z klientem gwarantuje niepowtarzalność i wyjątkowość wybranego monolitu.

Grysy, otoczaki, skały i skałki
W ofercie Garden Group znajdziemy szeroki wybór kamieni do ogrodu. Są to otoczaki i grysy o różnych odcieniach (od bieli i szarości, jak Albedo czy Lobles, poprzez rdzawe – Russus czy Rocia, do ciemnych odcieni, jak Tidis i Calla). Firma proponuje ponadto grysy egzotyczne: Bianco carara piatto, Thai, Piatto nero, Piatto viola.

 

skały z całego świata groupgarden skały z całego świata groupgarden skały z całego świata groupgarden skały z całego świata groupgardenBianco carara piatto, Thai, Piatto nero, Piatto viola

 

Group Garden posiada także szeroki wybór granitów – są to kostki granitowe w różnych odcieniach (szare, czerwone, szaro-rude) oraz granitowe kamienie murowe i płytki ogrodowe otaczane.
Znajdziemy tu również skałki łamane (np. piękne skałki o ciekawym kształcie Rosa del Deserto oraz skałki otaczane (m.in. czarno-biała Malaika, białe Nevado czy skałki Hito, przypominające nieco rafę koralową).

 

skały z całego świata groupgarden skały z całego świata groupgarden skały z całego świata groupgardenBianco carara piatto, Thai, Piatto nero, Piatto viola

 

Dostępne są też skały monolityczne, które pomogą wykreować w ogrodzie kamienne dzieła sztuki. Uzupełnieniem oferty jest betonowe drewno ogrodowe, a także ławki parkowe i kora sosnowa.  

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.groupgarden.pl

13-306 Kurzętnik, ul. Sienkiewicza 48 A, woj. warmińsko-mazurskie
tel. +48 793 722 015,