Meble w minimalistycznym salonie

Minimalizm to przede wszystkim prostota i klasyka. Nie inaczej jest jeżeli chodzi o meble. Nieskomplikowany regał, komoda o prostych kształtach stworzą harmonijną aranżację. Bardzo dobrym pomysłem jest zakup mebli w jasnych barwach z dużą ilością przeszkleń – zwiększą poczucie przestronności. Dodatkowo świetnym rozwiązaniem jest piękny drewniany stół rozkładany, który normalnie nie będzie zajmował sporo miejsca, a w razie wizyty gości, będziemy dysponować odpowiednią przestrzenią, aby zaserwować im posiłek.

Zrób porządek

Generalnie pierwszym krokiem do uzyskania minimalistycznego stylu w salonie jest pozbycie się wszystkich niepotrzebnych rzeczy, które zalegają nam w zasięgu wzroku. Co prawda można wykonać tę czynność raz a porządnie, jednak większość osób, nie jest gotowa na pozbycie się wielu rzeczy, głównie ze względu na sentyment.

Wówczas dobrą metodą jest przez kolejne 30 dni krok po korku rozstawać się z rzeczami, których nie potrzebujemy, a zajmują znaczną ilość miejsca.

Drugim sprawdzonym rozwiązaniem jest spakowanie wszystkich rzeczy tak jak do przeprowadzki i wyciąganie tylko tych, które naprawdę są potrzebne. Cały eksperyment również trwa 1 miesiąc.

Nie chodzi tutaj o radykalne zmiany, a jedynie pozbycie się nadmiaru zwykle zbędnych rzeczy, które burzą harmonię. Jeżeli naprawdę potrzebujemy tych przedmiotów – znajdźmy dla nich bezpieczne miejsce w szafach, szufladach czy komodzie.

Ozdoby w minimalistycznym salonie

To fakt, że aby żyć w zgodzie z duchem minimalizmu, trzeba pozbyć się niepotrzebnych rzeczy. Nie oznacza to jednak, że musimy rezygnować ze wszystkich ozdób. Pokój dzienny, pozbawiony wszelkich dekoracji będzie sprawiał wrażenie opuszczonego i mało przyjaznego.

Oczywistym jest wręcz fakt, że pewne elementy muszą znaleźć się w minimalistycznym salonie. Muszą być to jednak dekoracje wysublimowane, które nie będą zakłócać prostych i klasycznych form mebli. Dobrym pomysłem są poduszki w stonowanej kolorystce, duży kosz z owocami, czy obraz w stylu nowoczesnym.

Kolorystyka minimalistycznego salonu

Tworząc aranżacje salonu w minimalistycznym stylu już na samym początku, powinniśmy pomyśleć nad kolorystyką, jaka ma w nim pasować. Wnętrza tego typu charakteryzują się zwykle kolorami bieli, czerni i szarości. Dobry wybór to również skorzystanie z barw jak pastelowy róż, brąz, beż czy seledyn.

Jeżeli chcemy nieco ubarwić wystrój, możemy skorzystać z dwóch kolorów – tworząc dwubarwne pasy, szachownicę czy po prostu stosując jeden kolor na jedną ze ścian, a kolejny na inną powierzchnię.

Pikanterii i ciekawego stylu może dodać kilka elementów w mocnych i intensywnych kolorach jak żółć, czerwień czy fiolet. Należy jednak pamiętać, aby nie przesadzić z ilością i wielkością takich przedmiotów.

Sufit najlepiej pomalować na kolor biały, a jeżeli chodzi o podłogę – warto zastosować ciemniejsze, matowe kafelki bez wzorów czy ozdób. Doskonałym pomysłem są także deski podłogowe czy panele.

15-232 Białystok, Mickiewicza 32/22, woj. podlaskie
tel. 698 026 353,