Nowoczesna i modna dekoracja okna
W czasach, gdy każdy ceni sobie prywatność, a wybór różnego rodzaju rolet, firan czy zasłon jest niemal nieograniczony, na oknach widzimy coraz bardziej wyszukane dekoracje i systemy chroniące przed wścibskimi spojrzeniami. Na przestrzeni lat wyraźnie widać, jak bardzo ewoluowała użytkowa funkcja wymienionych elementów. Kiedyś służyły one tylko i wyłącznie ochronie prywatności, dziś równie ważna jest ich rola dekoracyjna.
Dlatego też firmy, które oferują dekoracje okienne, stają przed ogromnym wyzwaniem, jakim jest harmonijne połączenie tych dwóch funkcji, zachowanie wszystkich aspektów praktycznych bez ustępstw na rzecz estetyki. Wymagania klientów w tej dziedzinie są bardzo wysokie, a mody zmieniają się często, co uniemożliwia jakąkolwiek produkcję seryjną.

 

firany do okien firany do okienfot. ARTI'S

– Na przykład obecnie modne są rozwiązania proste z użyciem tkanin o naturalnych splotach i stonowanej kolorystyce, z dominacją szarości – zauważa Marcin Zimny z firmy ARTI'S, która już od 12 lat zajmuje się kompleksowym projektowaniem wnętrz i wykonawstwem dekoracji okiennych na indywidualne zamówienie. – Co do formy tego typu dekoracji, to raczej nie ma tu reguły, ponieważ całość i tak musi współgrać z wystrojem wnętrza. Przeważają jednak rozwiązania praktyczne, czyli rolety, panele. Jeżeli są to zasłony, to raczej formy proste na przelotkach – dodaje.

 

zasłony okienne zasłony okiennefot. ARTI'S

 

Pomysły na aranżację okna
Nie zawsze mamy w głowie gotowy pomysł na wystrój okna. Czasem po prostu nie potrafimy sobie wyobrazić, jak będzie wyglądać całość z konkretną tkaniną czy karniszem. Pomocne mogą tu być katalogi, z których można wybrać wzór. Sprawdza się to jednak tylko w przypadku dekoracji pojedynczych, niezbyt skomplikowanych okien. Gdy jest potrzeba, aby udekorować cały dom, hotel czy biuro, to użycie szablonowych rozwiązań jest trudne, stąd też już na etapie projektu warto powierzyć jego wykonanie sprawdzonej firmie.
– Zdarzają się jednak i tacy klienci, którzy przychodzą do nas z gotową już wizją, którą oczywiście również jesteśmy w stanie zrealizować – informuje Marcin Zimny.
Jest to możliwe dzięki szerokiemu zapleczu technicznemu, jakim dysponuje firma ARTI'S: szwalni z wykwalifikowanym personelem oraz grupy pracowników, którzy zajmują się montażem karniszy, rolet i wszystkich innych elementów potrzebnych do wykonania dekoracji.

 

firany okienne firany okiennefot. ARTI'S

 

Projektowanie dekoracji okiennej
Profesjonalne dekorowanie okna to wieloetapowa praca. Wbrew pozorom wcale nie jest to łatwe, dlatego warto zaufać firmie oferującej tego typu usługę. Pozwoli nam to uniknąć nie tylko „dekoracyjnych gaf”, ale również błędów w obliczeniach np. wymiarów tkaniny czy panelu. Nie mówiąc o tym, że wiąże się to także z dużą oszczędnością czasu.

 

projektowanie dekoracji okiennych projektowanie dekoracji okiennychfot. ARTI'S

Jak wygląda współpraca z profesjonalną firmą, która wykonuje dekoracje okienne?
– Pierwszą czynnością jest ustalenie ze zleceniodawcą, jakie ma potrzeby i preferencje co do formy, kolorystyki czy też rodzaju tkaniny – informuje Marcin Zimny. – Kolejny etap to wizyta we wnętrzu, w którym wykonujemy dekorację. Robimy wówczas pomiary, dobieramy tkaniny z wzorników (których w swojej ofercie mamy ponad 500 sztuk i na każdym z nich jest od kilku do kilkunastu wariantów kolorystycznych i wzorniczych). Na tym etapie decydujemy też, jakie zastosować karnisze oraz jakich użyć dodatków.
Po wszystkich ustaleniach możliwe jest wykonanie przez firmę ARTI'S  wizualizacji, dzięki czemu klient nie musi sobie wyobrażać, jak będzie wyglądała całość, ale może ją po prostu zobaczyć.
– Po zaakceptowaniu projektu przez klienta przedstawiamy mu dokładny kosztorys obejmujący wykonanie zlecenia. Po jego akceptacji można przystąpić do realizacji zlecenia – dodaje Tatiana Shkirman-Zimny, projektantka firmy ARTI'S.
Czas, jaki jest potrzebny na wykonanie dekoracji, zależy od jej rozmiarów. Jest to średnio od dwóch do czterech tygodni od momentu akceptacji kosztorysu.  

 

nowoczesna dekoracja okna nowoczesna dekoracja oknafot. ARTI'S

 

Praktyczna dekoracja okien
Piękne dekoracje okienne mają jedną wadę. Tak jak na wszystkich sprzętach domowych, osiada na nich kurz. Ważne więc, aby wykonana przez profesjonalną firmę dekoracja okienna była jak najłatwiejsza w dalszej „obsłudze”.
– Jeżeli chodzi o stronę praktyczną, to staramy się wykonywać aranżacje tak, by klienci sami mogli z nią sobie poradzić, ponownie upinając czy też demontując ją do prania czy czyszczenia. Zawsze w trakcie finalizowania zlecenia klient jest przez nas instruowany co do sposobu konserwacji czy też ponownego upięcia. Oczywiście zdarzają się też bardziej skomplikowane dekoracje, przy których jest więcej pracy. Wtedy na życzenie klienta pomagamy ponownie upiąć i wymodelować tkaninę. W razie potrzeby świadczymy też usługi związane z konserwacją – mówi Marcin Zimny.

 

pomysły na aranżacje okna pomysły na aranżacje oknafot. ARTI'S

 

Dekoracje okienne dla klientów indywidualnych, hoteli, biur
Ilu klientów, tyle też różnych potrzeb i wymagań. I tak np. klienci indywidualni bardziej zwracają uwagę na walory estetyczno-dekoracyjne, z kolei hotele, restauracje czy biura kładą większy nacisk na praktyczność, łatwość w obsłudze czy konserwacji. Firma ARTI'S swoje usługi kieruje do wszystkich tych grup: do klientów indywidualnych, instytucji publicznych, hoteli, restauracji czy biur.
– Posiadamy w swojej ofercie bardzo bogaty asortyment tkanin, zarówno pod względem wzornictwa, przeznaczenia, jak i parametrów technicznych. Są tu m.in. tkaniny spełniające wymogi takie jak niepalność czy przepuszczalność światła, związane z potrzebami hoteli czy instytucji publicznych. Dzięki temu możemy sprostać każdemu wyzwaniu – podsumowują Tatiana Shkirman-Zimny i Marcin Zimny.  

 

dekoracja okna dekoracja oknafot. ARTI'S

 

Firma ARTI'S oprócz firan i zasłon oferuje również tkaniny obiciowe, karnisze, rolety wewnętrzne, żaluzje drewniane, ręczniki, pościele, koce, obrusy, poduchy, narzuty oraz wszelkie tekstylia związane z wyposażeniem wnętrz. Firma kompleksowo wyposaża w tekstylia hotele, pensjonaty, restauracje. Zakres oferowanych usług obejmuje ponadto: montaż tkanin na ścianach, pranie i konserwację firan i zasłon, montaż karniszy i rolet, szycie oraz wszystkie inne usługi, które związane są z dekoracją wnętrz tkaninami.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.artis-firany.com.pl

 

62-865 Szczytniki , Szczytniki 77, woj. wielkopolskie
tel. 514-47-57-57 ,