Regulacja nasłonecznienia w domu i w biurze
Wyobraźmy sobie taką scenerię: piękne nowoczesne mieszkanie lub biuro, ogromne okna z widokiem na panoramę miasta lub na las, a na oknach – rolety, pionowe żaluzje lub ciężkie, zakurzone zasłony. Taki widok wcale nie jest rzadkością, ale właściciele nieruchomości, chcąc ochronić się przed nadmiernym nasłonecznieniem i ciekawskimi spojrzeniami, często są zmuszeni do tego, by nawet kosztem estetyki przysłonić okna. Montują więc różnego rodzaju żaluzje, firanki i rolety, które jednak optycznie pomniejszają duże, szklane przestrzenie, nie mówiąc już o tym, że redukują ilość światła dziennego, jakie dostaje się do wnętrza.

 

Naprzeciw takim klientom wychodzi firma SONTE Poland Sp. z o.o., która od stycznia tego toku oferuje na polskim rynku innowacyjny produkt, jakim jest samoprzylepna folia okienna Sonte. Dzięki ciekłym kryształom zlokalizowanym między dwoma warstwami folii można sterować jej przezroczystością poprzez dostarczanie odpowiedniego napięcia. Kiedy ciekłe kryształy otrzymują napięcie z zasilacza (czyli gdy folia jest włączona), układają się w sposób regularny i dzięki temu zyskujemy efekt przezroczysty. Jeśli natomiast kryształy nie dostają napięcia z zasilacza (folia jest wyłączona), układają się one w sposób nieregularny i folia pozostaje matowa (mleczna). Natychmiastową zmianę stanu przezroczystego na matowy umożliwia inteligentna „Technologia Cyfrowego Cieniowania”. Efekt? Nie wstając z łóżka można „odsłonić” okna rano i „zasłonić” je, gdy promienie słońca świecą nam wprost na ekran telewizora. To wszystko oczywiście zdalnie, nie wykonując ani jednego kroku.

 

folia okienna zamiast roletfot. SONTE Poland

 

Zasłonić okno przez smartfona
Folia okienna Sonte to doskonałe rozwiązanie odpowiadające nie tylko na potrzeby nowoczesnych biur czy domów. Sprawdzi się również w mieszkaniach tych osób, które dużo podróżują. Stopień zaciemnienia można regulować zarówno manualnie, jak i całkowicie bezprzewodowo – za pośrednictwem Internetu, poprzez tablet czy smartfon. Tym samym znajdując się dosłownie na drugim końcu świata można zaciemnić lub rozjaśnić salon, kuchnię czy pokój dziecka. Ci użytkownicy, którzy nie chcą zbyt często zmieniać zaciemnienia, mogą zaprogramować timery, które będą odpowiedzialne za włączenie i wyłączanie folii w ustawionych godzinach. Możemy w ten sposób stworzyć wrażenie, że ciągle ktoś jest w domu, przez co potencjalny złodziej będzie omijał naszą nieruchomość wielkim łukiem.
Możliwość zdalnego sterowania folią umożliwia stałą kontrolę naświetlenia w domu również wtedy, gdy przebywamy w pracy. Czasem zdarza się po prostu, że pochmurne niebo rano nie zapowiada upału, który nastaje po południu. W takiej sytuacji przez Internet możemy zaciemnić szyby, przez co umilimy sobie powrót do przyjemnie chłodnego mieszkania.

 

sterowana zdalnie foliafot. SONTE Poland

 

Sterowana zdalnie folia na okno, kabinę prysznicową, do ogrodu zimowego
Okna biurowców i domów prywatnych nie wyczerpują wszystkich możliwości zastosowania inteligentnej folii Sonte. Jest ona na przykład doskonałym rozwiązaniem na okna dachowe, które są miejscem newralgicznym i kłopotliwym jeśli chodzi montaż typowych zabezpieczeń przeciwsłonecznych. Folia doskonale sprawdzi się też na drzwiach przesuwnych – w niewielkich mieszkaniach, w których tego typu drzwi pełnią funkcję działową, można optycznie powiększyć pomieszczenie – jeśli zdecydujemy się na ustawienie folii przezroczystej lub – jeśli ją zmatowimy – podzielić przestrzeń na dwie części, zyskując prywatność w momencie przyjazdu gości.
Zalety tego produktu doceniają też właściciele hoteli, basenów, ośrodków SPA, czyli wszystkich tych obiektów, których klienci cenią sobie prywatność i komfort. Folia Sonte sprawdzi się też w różnego typu stróżówkach, miejscach wypłaty gotówki, jak również w środkach transportu publicznego czy w showroomach.

 

 

Folia samoprzylepna na miarę
Standardowo oferowane przez SONTE Poland Sp. z o.o. arkusze folii okiennej mają szerokość 1200 mm i długość 5000 mm, a więc maksymalny rozmiar arkusza to 1,2 m x 5 m. Jednak na specjalne zamówienie dostępne są również inne rozmiary, np. 1500 mm x 5000 mm czy nawet1800 mm x 5000 mm(1,8 m x 5 m).
Istnieje też możliwość łączenia szeregowo kilku arkuszy folii za pomocą dodatkowego dwójnika (SONTE Daisy Chain) dostępnego również w ofercie firmy. Każdy arkusz może zostać ponadto docięty zgodnie z wymaganymi przez klienta wymiarami, jednak nie jest problemem również samodzielne przycinanie folii za pomocą nożyka do tapet lub nożyczek.
Folia okienna jest bardzo łatwa w instalacji i użyciu, a wszystkie prace można przeprowadzić samodzielnie. Produkowana jest na warstwie samoprzylepnej pokrytej folią, podobnie jak folia ochronna na telefon (technologia peel and stick), którą można przyciąć w każdym miejscu do odpowiedniego rozmiaru bez specjalistycznego sprzętu.

 

folia okienna zamiast roletfot. SONTE Poland

 

Po przyklejeniu na szybę, wystarczy już tylko podłączyć ją do prądu i skonfigurować z domową siecią Wi-Fi. A później pozostaje tylko cieszyć się z komfortu i wygody, jakie daje takie rozwiązanie.
O zapotrzebowaniu rynku na tego typu produkt świadczy wciąż poszerzająca się siatka resellerska (SONTE PARTNER): od kwiatnia br. firma SONTE Poland posiada już 6 resellerów (3 w Warszawie, po jednym w Łodzi, Szczecinie i w Tarnowie). Do końca roku przedsiębiorstwo planuje mieć 30 resellerów w całym kraju. Firma SONTE Poland startuje też obecnie z programem lojalnościowym dla architektów (SONTE ARCHITECT).
Niebawem na rynku pojawi się ponadto nowy produkt – linia okien SONTE oraz gotowe szkło laminowane, przeznaczone do wykorzystania w biurach i innych powstających przestrzeniach.

Więcej informacji na stronie: www.sonte-poland.pl

 

43-382 Bielsko-Biała, Ul. Strażacka 81, woj. śląskie
tel. 510 123 029,