Szalunki kartonowe na filary

Budowa filaru z wykorzystaniem szalunku kartonowego

Dom wsparty na solidnych filarach od wieków jest ziszczeniem marzeń o własnym kącie. Jednak jak te filary wybudować, aby były piękne i spełniały swoją rolę? Przecież filary to nie tylko ozdoba, ale często także ważny element konstrukcyjny domu…

szalunki-kartonowe

Kolumny jońskie, doryckie, korynckie – większość ludzi pamięta te nazwy z lekcji historii. To dlatego, że kolumny od wieków wchodzą w kanon klasycznej architektury. Ich styl zmieniał się na przestrzeni lat, jednak w dalszym ciągu są często spotykanym elementem nowych budynków. Dzięki nowoczesnej technologii, okrągłe filary można dziś budować szybko, łatwo i niedrogo.

 

szalunki

Fot.  Rukarbud

Szalunki kartonowe do kolumn
Tekturowe szalunki powszechnie stosuje się w budownictwie jednorodzinnym, jak i przemysłowym. To proste i tanie rozwiązanie, które usprawnia pracę na budowie. Firma Rukarbud jest obecnie jedynym polskim producentem opatentowanych, „gładkich” szalunków na filary, których jakość potwierdzona jest certyfikatem bezpieczeństwa. To ważne, ponieważ na filarach zazwyczaj opiera się ogromny ciężar i każdy inwestor chce, by były one bezpieczne. Flagowym produktem marki Rukarbud jest „Extra Rura” – specjalnie pomyślany szalunek kartonowy do budowy okrągłych filarów.

 

Fot.  Rukarbud 

Co wyróżnia produkt „Extra Rura”? Wyższość szalunku Extra Rura nad kartonowymi szalunkami innych producentów polega przede wszystkim na tym, że dzięki unikalnej konstrukcji na filarach nie powstają żadne wgniecenie i wgłębienia po rozszalowaniu – a to jest nadal główna wada standardowych, spiralnie zwijanych szalunków kartonowych. Co więcej, sposób łączenia wewnętrznej warstwy w szalunku Extra Rura uniemożliwia pozostawienie resztek wkładki adhezyjnej w betonie, więc nie trzeba tego papieru później z betonu wykuwać. Dzięki takim rozwiązaniom możliwe jest uzyskanie gładkiej powierzchni filara od razu po jego rozszalowaniu, bez potrzeby pracochłonnego szpachlowania kolumny w celu zniwelowania ubytku po zakładce. W efekcie cały filar jest wykonany szybciej i dokładniej. Ponieważ na budowie każda godzina pracy kosztuje niemałe pieniądze, wyeliminowanie tych wszystkich niepotrzebnych czynności przynosi inwestorowi realne oszczędności.

 

mocowanie-szalunku

Fot.  Rukarbud

Bez kompromisów – jakość i bezpieczeństwo!
Szalunki Extra Rura produkowane są zgodnie z wymaganiami certyfikatu, przy użyciu najlepszych dostępnych materiałów. Producent postawił w tym przypadku na jakość produktu, jego bezpieczeństwo i funkcjonalność. Wszystko to jest potwierdzone Certyfikatem Bezpieczeństwa, który stawia szalunki Extra Rura ponad szalunkami innych producentów. Szalunki Extra Rura są dostępne w średnicach od 150 – 800mm, długość do 10m. W ciągłej sprzedaży znajdują się standardowe średnice: 150, 180, 200, 250, 300, 350, 400, 450, 500, 550, 600, 700 i 800mm. Szalunki standardowo produkowane są w długościach od 2,5mb wzwyż co 0,5m do 6mb. Inne długości Rukarbud może wykonać na zamówienie.

Zbrojenia i głowice zdobiące
Aby filar był wytrzymały i bezpieczny, trzeba go dobrze uzbroić. Firma Rukarbud produkuje zgodnie z Polską Normą Budowlaną spiralne strzemiączka zbrojeniowe, które pozwalają na wygodne i szybkie wykonanie wymaganego przez nadzór budowlany zbrojenia. W ciągłej sprzedaży Rukarbud posiada w swojej ofercie strzemiączka do szalunków o średnicach: 150, 180, 200, 250, 300, 350, 400, 500 mm. Długość strzemiączek dostosowana jest do filara 3 mb.

 

Fot.  Rukarbud

Zwieńczeniem każdej kolumny jest głowica, która nadaje filarom ostatecznego charakteru. Oprócz standardowych, dostępnych w stałej ofercie głowic ozdobnych, Rukarbud na specjalne zamówienie może wykonać dowolną głowicę i bazę według indywidualnego wzoru i rozmiaru. To bardzo ciekawe rozwiązanie dla tych, którzy stawiają na oryginalne i niebanalne rozwiązania architektoniczne. Więcej informacji na temat szalunków Extra Rura, strzemiączek i zbrojeń oraz głowic ozdobnych firmy Rukarbud dostępnych jest na stronie www.rukarbud.pl

32-020 Wieliczka, ul. Stroma 21, woj. małopolskie
tel. (012) 250-08-89, 698 192 889,


Liczba odwiedzin: 1884 | Data publikacji: 2018-08-28

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Budowa elementów betonowych o przekroju koła nastręcza...
Szalunki tekturowe okrągłe to wciąż optymalny cenowo...
Świetną alternatywą dla drogich szalunków stalowych są...
Energooszczędne maszyny, odnawialne źródła energii, budownictwo pasywne,...
Rynek budowlany w XXI wieku potrzebuje takich...
Czy zbudowanie słupa lub kolumny może być...
Wykonywanie dużej ilości słupów czy fundamentów punktowych...
Zastosowanie szalunków kartonowych pozwala na szybkie wykonanie...
Tuleje papierowe i tekturowe oferowane przez producenta...
Pojawienie się na rynku tekturowych tulei szalunkowych...
16.12.2020 | Energia ekologiczna
Od kilkunastu lat branża OZE w Polsce...
09.06.2020 | Beton
Od ponad 25 lat producenci prefabrykatów betonowych...
12.02.2019 | Systemy budowlane
W tym roku 25-lecie działalności w Polsce...
07.08.2018 | Stal, wyroby stalowe
Konstrukcje budowlane, maszyny, konstrukcje ciągów logistycznych, ciągi...
Aranżowanie domu lub mieszkania jest jak dobieranie...
26.02.2016 | Dźwigi (żurawie)
Firmy produkcyjne i montażowe stają przed coraz...
Wytrzymały a jednocześnie lekki i łatwy w...
Ze względu na ich właściwości przemysł coraz...
Bezpowrotnie minęły czasy, w których z braku...
Technika szalowania, podobnie jak każdy inny obszar...
Jeszcze kilka lat temu przedsiębiorcy budowlani do...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. mazowieckie
woj. podkarpackie
woj. małopolskie

Słowa kluczowe: szalunki kartonowe, filary, budowa filaru, głowice zdobiące, szalunki kartonowe do kolumn, rukarbud
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy