Sufit napinany: czarny połysk, biały, wielobarwny

Sufity napinane (znane też pod nazwą „sufity naciągane”) to atrakcyjna alternatywa dla tradycyjnych sufitów lub dla sufitów podwieszanych g-k głównie z uwagi na szybki montaż oraz oryginalną estetykę. W odróżnieniu od sufitów podwieszanych, instalację sufitów napinanych wykonuje się w ciągu kilku/kilkunastu godzin, a montaż nie wymusza opróżnienia pomieszczenia ze wszystkich sprzętów, jest bezpyłowy i czysty. Ich atutem jest też możliwość uzyskania oryginalnych efektów. Sufity napinane białe, czarne (z połyskiem lub matowe) i w innych kolorach to zaledwie ułamek możliwości, bo bardzo popularne są też różnorodne grafiki, które przenosi się na folię bądź sufity napinane podświetlane.

Wykonuje się je z elastycznego materiału. Najczęściej jest to folia PCV, rzadziej termokurczliwa tkanina poliestrowa, którą podgrzewa się ciepłym powietrzem z nagrzewnicy i rozpina się na specjalnie wykonanej konstrukcji. Po ochłodzeniu materiał kurczy się i napina, przez co powstaje swego rodzaju membrana.

fot. Pawbud

Pejzaże wyczarowane na suficie

Choć wachlarz kolorów sufitów napinanych jest nieograniczony, to jednak warto przemyśleć wybór konkretnego rozwiązania tak, aby dobrze wpisał się on w stylistykę wnętrza. I tak na przykład w niewielkich pomieszczeniach doskonale sprawdzą się sufity napinane białe w wersji z połyskiem lub bez, które optycznie nie pomniejszą pomieszczenia. Obok wersji białej, która jest wśród inwestorów najpopularniejsza, nie brak też miłośników nietuzinkowych rozwiązań: odważnych czerwieni czy grafitów, jak również bardziej pastelowych odcieni. Sufit napinany czarny wybierają z kolei ci, którzy nie boją się eksperymentować i lubią mocne akcenty we wnętrzu. Popularnym rozwiązaniem są też sufity napinane czarne z efektem gwieździstego nieba, chętnie stosowane w pokojach dziecięcych.

fot. Pawbud

Ciekawe efekty można też uzyskać przenosząc na folię dowolną grafikę, wyczarowując na suficie niesamowite efekty zaśnieżonych szczytów, błękitnego oceanu czy inny, dowolny pejzaż. Dodatkowe podświetlenie sufitu napinanego pozwoli spotęgować efekt.

Takie możliwości mają też inwestorzy, którzy powierzają wykonanie prac firmie Pawbud. Jedną z realizacji firmy jest wykonanie sufitu napinanego, który nad głowami domowników odsłania widok koron drzew z przebijającymi spomiędzy liści promieniami słońca. Efekt jest tym bardziej niezwykły, że jest to sufit napinany podświetlany (LED). Wykonany na przepuszczającej światło folii transparentnej nadruk został przeniesiony z fotografii dostarczonej przez właścicielkę domu. Montaż sufitu zajął trzy godziny, zaś montaż podświetlenia – dwa dni. Wykonanie sufitu napinanego podświetlanego pozwala uzyskać efekt rozproszonego, miękkiego światła we wnętrzu.

Pawbud wykonuje też sufity o nietypowych formach, dopasowując je do architektury pomieszczenia. Wśród realizacji firmy znajdują się też sufity napinane podświetlane w formie linii świetlnych, a także łączone z drewnem czy ażurowe.

fot. Pawbud

Design w duecie z funkcjonalnością

Gdzie sprawdzi się rozwiązanie oferowane przez Pawbud? Wbrew pozorom nie tylko tam, gdzie inwestorzy chcą uzyskać nietypowy efekt, wybierając np. sufit napinany czarny z połyskiem czy z oryginalnym nadrukiem. Takie sufity sprawdzą się też tam, gdzie chcemy ukryć elementy instalacji – np. głośniki, czujniki przeciwpożarowe czy system oświetleniowy. To także świetny pomysł na szybkie i efektowne zamaskowanie popękanych tynków.

fot. Pawbud

Są one bardzo lekkie i nie obciążają konstrukcji, a do tego – dzięki technologii montażu – nie ma ryzyka, że opadną. Dzięki temu, że są niepalne i wodoszczelne, bez obaw można je stosować w kuchni czy łazience. Z tego samego powodu często wykonuje się je w obiektach komercyjnych – na basenach, w hotelach, klubach, restauracjach.

Równie łatwa jest konserwacja, bo sufitów napinanych, w odróżnieniu od tradycyjnych – nie trzeba malować. Aby przywrócić im blask wystarczy je odkurzyć lub ewentualnie delikatnie umyć.

 

Sufit napinany – cena robocizny, cena materiału

Na koszt inwestycji składa się kilka czynników. Obok ceny robocizny za sufit napinany dochodzi jeszcze koszt samego materiału (zależny od metrażu), typu folii (mat, satyna, połysk, fotodruk) czy stopień skomplikowania konstrukcji. Zawsze jednak klienci firmy Pawbud mogą być pewni, że projekt zostanie dostosowany zarówno do charakteru wnętrza, jak i do zasobności portfela.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.pawbud.com.pl

, , woj. pomorskie
tel. +48 789 155 488, +48 572 415 843,