Sufit napinany czarny, biały połysk, podświetlany, z nadrukiem

Do wyboru, do koloru

Marzy Ci się nietuzinkowy sufit? A może masz popękany sufit i chcesz zrobić jego szybki lifting? Świetnie sprawdzi się w tej roli sufit napinany czarny połysk, biały, wielobarwny czy z dowolną grafiką. Dodatkowe podświetlenie pozwoli uzyskać oszałamiające efekty przy niewielkim nakładzie pracy i czasu. Tego typu zlecenie warto powierzyć firmie Pawbud, która specjalizuje się w wykonywaniu sufitów napinanych. Cena robocizny i staranność wykonania to atuty firmy, który nie boi się podejmować realizacji nawet najbardziej śmiałych wizji klienta, udzielając na produkty 15 lat gwarancji.

Sufit napinany: czarny połysk, biały, wielobarwny

Sufity napinane (znane też pod nazwą „sufity naciągane”) to atrakcyjna alternatywa dla tradycyjnych sufitów lub dla sufitów podwieszanych g-k głównie z uwagi na szybki montaż oraz oryginalną estetykę. W odróżnieniu od sufitów podwieszanych, instalację sufitów napinanych wykonuje się w ciągu kilku/kilkunastu godzin, a montaż nie wymusza opróżnienia pomieszczenia ze wszystkich sprzętów, jest bezpyłowy i czysty. Ich atutem jest też możliwość uzyskania oryginalnych efektów. Sufity napinane białe, czarne (z połyskiem lub matowe) i w innych kolorach to zaledwie ułamek możliwości, bo bardzo popularne są też różnorodne grafiki, które przenosi się na folię bądź sufity napinane podświetlane.

Wykonuje się je z elastycznego materiału. Najczęściej jest to folia PCV, rzadziej termokurczliwa tkanina poliestrowa, którą podgrzewa się ciepłym powietrzem z nagrzewnicy i rozpina się na specjalnie wykonanej konstrukcji. Po ochłodzeniu materiał kurczy się i napina, przez co powstaje swego rodzaju membrana.

fot. Pawbud

Pejzaże wyczarowane na suficie

Choć wachlarz kolorów sufitów napinanych jest nieograniczony, to jednak warto przemyśleć wybór konkretnego rozwiązania tak, aby dobrze wpisał się on w stylistykę wnętrza. I tak na przykład w niewielkich pomieszczeniach doskonale sprawdzą się sufity napinane białe w wersji z połyskiem lub bez, które optycznie nie pomniejszą pomieszczenia. Obok wersji białej, która jest wśród inwestorów najpopularniejsza, nie brak też miłośników nietuzinkowych rozwiązań: odważnych czerwieni czy grafitów, jak również bardziej pastelowych odcieni. Sufit napinany czarny wybierają z kolei ci, którzy nie boją się eksperymentować i lubią mocne akcenty we wnętrzu. Popularnym rozwiązaniem są też sufity napinane czarne z efektem gwieździstego nieba, chętnie stosowane w pokojach dziecięcych.

fot. Pawbud

Ciekawe efekty można też uzyskać przenosząc na folię dowolną grafikę, wyczarowując na suficie niesamowite efekty zaśnieżonych szczytów, błękitnego oceanu czy inny, dowolny pejzaż. Dodatkowe podświetlenie sufitu napinanego pozwoli spotęgować efekt.

Takie możliwości mają też inwestorzy, którzy powierzają wykonanie prac firmie Pawbud. Jedną z realizacji firmy jest wykonanie sufitu napinanego, który nad głowami domowników odsłania widok koron drzew z przebijającymi spomiędzy liści promieniami słońca. Efekt jest tym bardziej niezwykły, że jest to sufit napinany podświetlany (LED). Wykonany na przepuszczającej światło folii transparentnej nadruk został przeniesiony z fotografii dostarczonej przez właścicielkę domu. Montaż sufitu zajął trzy godziny, zaś montaż podświetlenia – dwa dni. Wykonanie sufitu napinanego podświetlanego pozwala uzyskać efekt rozproszonego, miękkiego światła we wnętrzu.

Pawbud wykonuje też sufity o nietypowych formach, dopasowując je do architektury pomieszczenia. Wśród realizacji firmy znajdują się też sufity napinane podświetlane w formie linii świetlnych, a także łączone z drewnem czy ażurowe.

fot. Pawbud

Design w duecie z funkcjonalnością

Gdzie sprawdzi się rozwiązanie oferowane przez Pawbud? Wbrew pozorom nie tylko tam, gdzie inwestorzy chcą uzyskać nietypowy efekt, wybierając np. sufit napinany czarny z połyskiem czy z oryginalnym nadrukiem. Takie sufity sprawdzą się też tam, gdzie chcemy ukryć elementy instalacji – np. głośniki, czujniki przeciwpożarowe czy system oświetleniowy. To także świetny pomysł na szybkie i efektowne zamaskowanie popękanych tynków.

fot. Pawbud

Są one bardzo lekkie i nie obciążają konstrukcji, a do tego – dzięki technologii montażu – nie ma ryzyka, że opadną. Dzięki temu, że są niepalne i wodoszczelne, bez obaw można je stosować w kuchni czy łazience. Z tego samego powodu często wykonuje się je w obiektach komercyjnych – na basenach, w hotelach, klubach, restauracjach.

Równie łatwa jest konserwacja, bo sufitów napinanych, w odróżnieniu od tradycyjnych – nie trzeba malować. Aby przywrócić im blask wystarczy je odkurzyć lub ewentualnie delikatnie umyć.

 

Sufit napinany – cena robocizny, cena materiału

Na koszt inwestycji składa się kilka czynników. Obok ceny robocizny za sufit napinany dochodzi jeszcze koszt samego materiału (zależny od metrażu), typu folii (mat, satyna, połysk, fotodruk) czy stopień skomplikowania konstrukcji. Zawsze jednak klienci firmy Pawbud mogą być pewni, że projekt zostanie dostosowany zarówno do charakteru wnętrza, jak i do zasobności portfela.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.pawbud.com.pl

, , woj. pomorskie
tel. +48 789 155 488, +48 572 415 843,


Liczba odwiedzin: 1651 | Data publikacji: 2020-02-10

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


30.09.2020 | Stolarka otworowa
Firma DOMO Ewelina Górecka z Słupska oferuje...
09.01.2020 | Oświetlenie
Produkt prosto od producenta daje dodatkowe narzędzia...
Conexx to firma doświadczona w produkcji konstrukcji...
Statystyki GUS-u dotyczące wypadków przy pracy są...
22.05.2018 | Obiekty rolnicze
Z czego zbudować oborę dla bydła, aby...
Po początkowych oporach inwestorów wobec technologii prefabrykacji,...
01.09.2017 | Inwestycje budowlane
Szybkość, dokładność, kompleksowość – choć niemal każda...
16.02.2017 | Wykańczanie wnętrz
Pracownicy firm budowlanych często podkreślają, że wznoszenie...
04.10.2016 | Kontenery
Takie doświadczenie ma za sobą chyba każdy...
Budowa garażu blaszanego to bardzo aktualny temat....
05.02.2016 | Domy drewniane
Budownictwo pasywne musi sprostać najsurowszym wymaganiom jeśli...
05.11.2015 | Stalowe konstrukcje
Utarło się przekonanie, że współczesne znaczy jednorazowe,...
21.10.2015 | Kontenery
Modułowe systemy kontenerowe cieszą się coraz większą...
Cegła to jeden z najstarszych znanych człowiekowi...
Firma Usługi Projektowe Budownictwo, Drogownictwo, Instalacje Paweł...
07.10.2013 | Kontenery
Często zdarza się, że odstraszają nas zbudowane...
09.03.2021 | Energia ekologiczna
W Polsce nie istnieją żadne przepisy prawne,...
01.03.2021 | Energia ekologiczna
Obowiązująca od 2021 roku obowiązkowa opłata mocowa,...
08.12.2020 | Stal, wyroby stalowe
ATT Inox Drain to polskie przedsiębiorstwo o...
13.11.2020 | Techniki zamocowań
Energooszczędność, izolacyjność termiczna i akustyczna, wyeliminowanie zjawiska...
03.11.2020 | Meble
Dostępność do szerokiej gamy materiałów wykończeniowych sprawia,...
21.10.2020 | Rusztowania
Firma Instant Polska to niezawodny i ceniony...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. wielkopolskie
woj. opolskie
woj. warmińsko-mazurskie
woj. małopolskie

Słowa kluczowe: sufit napinany, sufit napinany czarny, sufit napinany biały, sufit napinany czarny połysk, sufit napinany z czarnym połyskiem, pawbud, paw bud, systemy budowlane paw bud, systemy budowlane pawbud, sufity pawbud,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy