Strop Teriva i pustak keramzytowy przepis na trwały dom

Dlaczego warto budować domy z keramzytu?

Dom z keramzytu to coraz chętnej wybierana opcja przez inwestorów. Natomiast Strop Teriva to najczęściej wybierany strop gęstożebrowy na budowach. Popularność zyskuje sobie głównie dzięki łatwemu, sprawnemu procesowi montażu bez konieczności angażowania ciężkiego sprzętu. Dobre opinie zawdzięcza również doskonałej koniunkturze na pustak keramzytowy (o wyjątkowych właściwościach, które idą w parze z coraz bardziej przystępną ceną). Statystyki pokazują, że przy wyborze materiałów do budowy domu ludziom zależy przede wszystkim na: trwałości, zdrowym mikroklimacie oraz nienagannej termoizolacji. Keramzyt to budulec, który bez problemu jest w stanie zagwarantować te najważniejsze cechy charakterystyki budynku.

Pustak stropowy K9 EU60 nie byłby wyjątkowy gdyby nie materiał, z którego jest wykonany (w 85 proc. to keramzyt). To kruszywo ceramiczne (powstałe w wyniku wypalania specjalnego rodzaju glin pęczniejących) gwarantuje trwałość wyrobów oraz ich bardzo wysokie właściwości termiczne, akustyczne.

fot. Keramzyt-Dom

Strop Teriva K9EU60 parametry techniczne mówią same za siebie

Właściwe wykonanie stropu jest kwestią kluczową. Ten element bowiem zapewnia odpowiednie przenoszenie obciążeń i stanowi o dodatkowym usztywnieniu całej konstrukcji budynku. Poza tym oddziela poszczególne kondygnacje i tym samym stanowi zaporę akustyczną oraz termiczną.

fot. Keramzyt-Dom

System stropowy TERIVA K9EU60 składa się z prefabrykowanych belek kratownicowych rozpostartych pomiędzy ścianami nośnymi oraz 9 komorowych keramzytowych pustaków firmy Czamaninek które stanowią wypełnienie zalewane od góry warstwą tzw. nadbetonu.

fot. Keramzyt-Dom

Najnowocześniejsza technologia niezwykle lekkich i wytrzymałych pustaków termoakustycznych o budowie komorowej (komory sześciokątne inspirowane pomysłowością pszczół). Pustaki stropowe dzielimy na kilka rodzai, różnią się one od siebie wysokością Wysokość zastosowanego pustaka uzależniona jest od rozpiętości oraz nośności danego stropu przy stropach K9EU60 do 9,8 mb. Strop Teriva K9 EU60 to kompleksowe rozwiązanie zawierające kształtki szalunkowe L zewnętrzne oraz wewnętrzne C (do zastosowania na muru grubości 24 lub 36,5 cm) , kształtki narożnikowe zewnętrzne i wewnętrzne oraz kształtki żebra rozdzielczego. Zastosowanie keramzytu w produkcji kształtek wieńcowych to pewny sposób na wyeliminowanie uciążliwych mostków termicznych. Zbrojenie spełnia nową normę PN-EN 15037-1/2011. Duża wytrzymałość i precyzja dzięki belce stropowej zbrojonej górą prętem o średnicy 10 mm. Moduł co 20 cm. Ale to nie wszystko. Kto nie idzie do przodu, ten się cofa.

 

fot. Keramzyt-Dom

Strop ognioodporny CZAMANINEK K9 60EU/R60 wraz z dedykowaną mu belką R60 o stopce 6cm to nowe oblicze stropów, prezentowane przez Strop Firmy Czamaninek. Nie ma tu mowy o lekkim liftingu i kompromisach. Inwestorzy otrzymują obok znanego już niskiego zużycia betonu, dopasowanej długości belek czy najwyższej jakości wykorzystanego materiału również wysokie parametry ognioodporne i idealną dźwiękochłonność. Warto chcieć więcej.

fot. Keramzyt-Dom

Zdrowe i ciepłe budowanie z keramzytu

Pustak keramzytowy i jego parametry są bardzo obiecujące. Ma porowatą strukturę. Pomiędzy granulkami keramzytu sklejonymi zaczynem cementowym pozostają kanaliki, które mogą przepuszczać wilgoć i powietrze. Taki układ tworzy w pełni „oddychającą” ścianę. Gwarantuje to najlepsze parametry paro przepuszczalności i uniemożliwia rozwój grzybów i pleśni. Keramzyt jako jedyny naturalny materiał stosowany w budowie domów jest odporny na czynniki chemiczne atmosferyczne, a nawet gryzonie i owady. Jeśli dodamy do tego bardzo niski współczynnik przewodności cieplnej, otrzymujemy budulec idealny. W proekologicznej Skandynawii cieszy się od przeszło 60 lat ogromnym uznaniem posiada najlepsze opinie (jako bezpieczna, naturalna alternatywa dla zastąpienia drewna w budownictwie mieszkaniowym).

fot. Keramzyt-Dom

Pustak ścienny do ścian zewnętrznych i wewnętrznych to klasa wytrzymałości 2 oraz 4 MPa, Czy można chcieć więcej? Produkcja metodą wibroprasowania (jest zaliczana do jednych z najnowocześniejszych technik zagęszczania mieszanek betonowych) daje mu wyjątkową wytrzymałość.

 

Strop Teriva K9EU60 cena moc i jakość

Dobra wiadomość, cena stropu Teriva jest relatywnie niska porównując do stropu monolitycznego, filigranowego jak i do stropu tzw. lekkiego konstrukcji drewnianej. Katalogowy koszt stropu gęsto żebrowego to przedział 70-120 zł za m2 cena głównie uzależniona jest od rozpiętości belek stropowych, które czym są dłuższe tym kratownica zastosowana do ich produkcji ma większej średnicy pręta zbrojeniowego. Razem ze zbrojeniem, betonem i robocizną może zamknąć się w kwocie 190 zł za m2.

fot. Keramzyt-Dom

Najlepsza jakość jest więc już w zasięgu każdego inwestora (jeśli tylko zdecyduje się wybrać najwyższą jakość keramzytowego stropu K9EU60.

Podsumowując – Strop Teriva K9EU60 charakteryzuje się dużą wytrzymałością, ognioodpornością, jest szybki i łatwy w montażu stąd zbiera pozytywne opinie wśród wykonawców jak i inwestorów, tym bardziej że oferuje wybór różnych typów, aby adekwatnie dopasować rodzaj stropu do indywidualnych potrzeb inwestora.

Więcej na www.keramzyt-dom.pl

 

 

78-200 Białogard , Lulewiczki 1A, woj. zachodniopomorskie
tel. +48 535 840 010,


Liczba odwiedzin: 3329 | Data publikacji: 2019-10-03

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


01.06.2021 | Kruszywa
Stare budynki, które wymagają kompleksowego remontu, stawiają...
23.10.2019 | Domy prefabrykowane
Szybko, ekologicznie, za niską cenę… w ten...
20.08.2019 | Domy prefabrykowane
Budowa domu z keramzytu to z wielu...
17.10.2018 | Domy prefabrykowane
Domy z prefabrykatów keramzytowych są być może...
keramzyt-impregnowany
29.08.2018 | Kruszywa
Budownictwo mieszkaniowe jedno- i wielorodzinne, garaże, budynki...
26.05.2017 | Domy prefabrykowane
Keramzyt to lekki materiał budowlany (wypalona glina)...
Bloczki HOTBLOK to najprostszy sposób na szybkie...
02.03.2021 | Beton komórkowy
Jaki beton na strop wybrać, gdy konstrukcja...
26.08.2020 | Kruszywa
Remonty budynków to proces powtarzający się co...
29.05.2020 | Domy drewniane
Coraz większą popularnością cieszy się wypoczynek blisko...
08.04.2020 | Systemy budowlane
Stropy Rector, obejmujące systemy stropowe Rectobeton (z...
Kiedy już zapadnie decyzja o wybudowaniu własnego...
Panujący aktualnie trend, pozwalający na wszechstronne wykorzystanie...
Contractors-glowne
Donice ze stali corten, donice betonowe... Producenci są...
Ekologia, energooszczędność, wytrzymałość – materiały budowlane dziś,...
Kompletne systemy budowy ścian, kominów czy kanałów...
11.08.2014 | Beton
Wszechstronność zastosowania betonu sprawia, że materiał ten...
08.10.2013 | Artykuły ogrodnicze
Po skończonej budowie domu, teren wokół niego...
11.06.2021 | Ogrzewanie
Jednym z najkorzystniejszych na rynku alternatywnych systemów...
11.06.2021 | Wykańczanie wnętrz
Własny dom jest marzeniem wielu osób, ale...
11.06.2021 | Izolacje
Nowe warunki techniczne WT 2021 regulują między...
10.06.2021 | Izolacje
Wiedza o cechach technicznych materiałów budowlanych to...
09.06.2021 | Uzdatnianie wody
Brak dostępu do kanalizacji nie zmusza już...
09.06.2021 | Chemia budowlana
Problemy z mocowaniem płytek na tradycyjne kleje...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. wielkopolskie
woj. opolskie
woj. warmińsko-mazurskie
woj. małopolskie

Słowa kluczowe: Pustak stropowy K9 EU60, Strop Teriva K9EU60, TERIVA K9EU60, Czamaninek, keramzyt, keramzyt-dom, dom keramzyt, domy z keramzytu, pustak keramzytowy,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy