Przesuwne, przeszklone drzwi tarasowe – połączenie elegancji, nowoczesności i funkcjonalności

Aktualne trendy w projektowaniu wnętrz skupiają się na maksymalnym wykorzystaniu światła dziennego. Rozwiązanie to nie tylko pozwala na doświetlenie pomieszczenia naturalnym światłem, ale i nadaje wnętrzu uczucia większej przestronności. Duże, przeszklone okna tarasowe znakomicie wpisują się w ten trend.

Jednym z kluczowych atutów szklanych drzwi tarasowych przesuwnych jest to, że pozwalają na harmonijne łączenie wnętrza z otoczeniem. Dzięki nim możemy cieszyć się widokiem na ogród, patio lub taras bez konieczności wychodzenia na zewnątrz.

fot. KRISPOL 

Tradycyjne drzwi otwierane na zewnątrz lub do wewnątrz wymagają dodatkowej przestrzeni, która jest potrzebna do ich otworzenia. Drzwi przesuwne eliminują ten problem, pozwalając na pełne otwarcie bez potrzeby zajmowania dodatkowej przestrzeni.

Szeroki wybór drzwi tarasowych pozwala na znalezienie opcji, która najbardziej spełnia nasze potrzeby i preferencje. Szereg rozwiązań w tym zakresie proponuje marka KRISPOL. Sprawdźmy, na co możemy liczyć.

fot. KRISPOL 

Jakie drzwi tarasowe wybrać – przegląd oferty marki KRISPOL

W ofercie marki KRISPOL znajdziemy m.in. system uchylno-przesuwny PSK. Rozwiązanie gwarantuje płynne i bezszelestne przesuwanie drzwi. Na czym polega system uchylno-przesuwny? W pierwszej kolejności uchylamy okno i odsuwamy skrzydło, a następnie przesuwamy je po szynie. Co więcej, skrzydło okna może być pozostawione w położeniu uchylonym, podobnie jak w przypadku okien tradycyjnych. Zastosowanie systemu przesuwnego jest niezwykle wygodne i umożliwia zachowanie przestrzeni przed oknem.

System unoszono-przesuwny HST marki KRISPOL to nowoczesne i energooszczędne drzwi tarasowe, które pozwalają cieszyć się modnymi rozwiązaniami, przy zachowaniu najwyższych parametrów technicznych. Pomimo dużej wagi i gabarytów obsługa systemu FEN HST nie wymaga użycia siły. Wszystko za sprawą zastosowanej sprężyny wspierającej zasuwnicę. Duże przeszklenia znakomicie wpisują się w trendy architektoniczne. Są popularne nie tylko w salonach, ale również w kuchniach i sypialniach. Synergia tego typu rozwiązań polega na tym, że z jednej strony świetnie doświetlają, a z drugiej – nadają charakteru i lekkości całej bryle. Drzwi przesuwne HST to najczęściej spotykany wariant. Nie jest to przypadek, ponieważ ich cicha i płynna praca sprawia, że są ergonomiczne i komfortowe. Świadczą o tym dostępne warianty, m.in. drzwi bezprogowe, które będą doskonałym rozwiązaniem dla dzieci i osób o ograniczonej sprawności.

fot. KRISPOL 

Z kolei system przesuwny SLIDE design to nowoczesne rozwiązanie pozwalające tworzyć duże przeszklenia i uzyskać satysfakcjonujący efekt doświetlenia wnętrz. Smukłość profili w połączeniu z wyraźnymi krawędziami nawiązuje do stylistyki aluminium i sprawia, że wygląd FEN SLIDE design jest nowoczesny, minimalistyczny i niezwykle efektowny. Drzwi tarasowe przesuwne to rozwiązanie dla domów otwartych na naturę i złoty środek pomiędzy rozwiązaniami unoszono-przesuwnymi HST a uchylno-przesuwnymi PSK. FEN SLIDE design łączy w sobie zalety obu systemów, oferując równie wyjątkową szczelność i wysoki poziom komfortu obsługi.

Co istotne, nowoczesne okna tarasowe mają doskonałe parametry termoizolacyjne. Zarówno w oknach PSK, HST, jak i SLIDE design, można zastosować energooszczędne pakiety 3-szybowe.

fot. KRISPOL 

Panoramiczny widok, który zapiera dech

Jeśli wciąż zastanawiasz się nad wyborem drzwi tarasowych, być może zainteresuje Cię kolejna opcja – okna panoramiczne, czyli duże przeszklenia pozbawione słupków, obejmujące nawet całą ścianę w pomieszczeniu. Najnowszy w ofercie KRISPOL i najbardziej prestiżowy produkt premium – SKYLINE – to system okien aluminiowych zaprojektowany dla inwestorów o wysokich wymaganiach estetycznych. Ogromne przeszklenia oferują panoramiczny widok, a naturalne światło wpadające do domu wypełnia jego najdalsze zakątki. Atutem systemu okiennego SKYLINE jest bezprogowe przejście z domu na taras, co stanowi doskonałe połączenie wnętrza budynku z jego otoczeniem. Pomimo dużych gabarytów drzwi, ich smukła konstrukcja sprawia wrażenie lekkiej i delikatnej. Niemal jednolite przeszklenie z wąskimi liniami podziału idealnie wkomponowuje się w luksusowe budownictwo.

fot. KRISPOL 

Które drzwi tarasowe wybrać? Na to pytanie każdy inwestor musi sobie odpowiedzieć we własnym zakresie. Jedno jest pewne. Przeszklone, przesuwne drzwi tarasowe to ciekawy trend, łączący w sobie elegancję, funkcjonalność i nowoczesność. Pozwalają one na swobodne przejście pomiędzy wnętrzem a otoczeniem, tworząc harmonijną przestrzeń. Ich wysoka jakość, izolacja termiczna i bezpieczeństwo czynią je atrakcyjnym wyborem dla każdego, kto pragnie nadać swojemu domowi nowoczesny charakter i cieszyć się komfortem oraz pięknym widokiem na zewnątrz.

Oferta marki KRISPOL (wraz z profesjonalnym doradztwem, od wyceny po montaż) dostępna jest w Sieci Salonów KRISHOME. Zapraszamy na stronę: https://krispol.pl/salony

62-300 Września, ul. Budowlana 1, Psary Małe, woj. wielkopolskie
tel. 61 662 41 00,