Drzwi tarasowe przesuwne – cena, opinie, parametry techniczne

Jak dobrze wybrać systemy przesuwne i podnoszono-przesuwne?

Jakie kwestie powinniśmy uwzględnić, wybierając drzwi tarasowe przesuwne? Cena z pewnością dla wielu z nas ma bardzo duże znaczenie, jednak coraz baczniejszą uwagę zwracamy też na parametry techniczne (zwłaszcza termoizolacyjne), design, stabilność konstrukcji. Źródłem informacji mogą też być opinie innych osób, które użytkują drzwi tarasowe przesuwne na co dzień. Przemyślany dobór konstrukcji pozwoli na bezproblemowe i – co równie ważne – wygodne użytkowanie wybranego systemu, nawet przy jego znacznych gabarytach.

fot. ALIPLAST 

Drzwi tarasowe przesuwne – cena konstrukcji aluminiowych i PCW

O powstających obecnie, nowoczesnych budynkach – zarówno domach jednorodzinnych, jak i obiektach komercyjnych czy biurowych śmiało można powiedzieć, że to architektura otwartych przestrzeni. Zacieranie granic dotyczy w równej mierze wnętrz, w których poszczególne strefy wydzielane są umownie (np. poprzez zastosowanie różnych materiałów wykończeniowych na posadzki czy rezygnację ze stawiania ścian działowych), jak i kreatywnego łączenia domu z ogrodem. Temu ostatniemu służą oczywiście „szklane ściany”, czyli drzwi tarasowe przesuwne, powstające na bazie systemów aluminiowych czy PCW. Choć wśród takich systemów niesłabnącą popularnością cieszą się te wykonane z PCW, to jednak coraz więcej inwestorów decyduje się postawić na aluminium. Wbrew pozorom materiał ten wpisuje się doskonale nie tylko w obiekty użyteczności publicznej, handlowe lub biurowe, ale stanowi także eleganckie i nowoczesne zwieńczenie domów jednorodzinnych czy wielorodzinnych. Dość często pokutuje jednak opinia, że cena drzwi tarasowych przesuwnych wykonanych z profili aluminiowych jest wyższa niż PCW. Ile prawdy zawierają te opinie?

– Otóż w przypadku większych gabarytów drzwi tarasowych przesuwnych, cena konstrukcji z profili aluminiowych kształtuje się na porównywalnym poziomie co PCW, a czasem koszt inwestycji okazuje się wręcz niższy. Do tego dochodzi nieprzeciętna trwałość oraz estetyka aluminium, doskonale wpisującego się w nowoczesnego ducha, którego nieodłącznym elementem są „surowe”, a jednocześnie eleganckie materiały. Dlatego w ostatnich latach zauważalny jest wyraźny wzrost zainteresowania konstrukcjami aluminiowymi wśród klientów indywidualnych – mówi Karol Mosakowski z firmy QDS24 Sp. z o. o., która oferuje drzwi tarasowe przesuwne i podnoszono-przesuwne zarówno z profili aluminiowych, jak i PCW.

fot. QDS24 Sp. z o.o. |Karol Mosakowski, dyrektor handlowy w QDS24 Sp. z o. o.

Aluminium w modzie

Na jakie aspekty zwracać uwagę, wybierając drzwi tarasowe przesuwne lub podnoszono-przesuwne? Otóż jedną z pierwszych kwestii, które zazwyczaj uwzględniamy, są wymagania odnośnie wizualnej strony. Jako element widoczny z zewnątrz, tego typu konstrukcje muszą harmonijnie dopasować się do elewacji i innych elementów stolarki, jak i do wnętrza budynku. Choć drzwi tarasowe przesuwne to zazwyczaj duże i ciężkie konstrukcje, muszą być dopasowane do charakteru i stylu aranżacji. Warto więc przede wszystkim zastanowić się, jakie profile najlepiej wpiszą się w nasze gusta: czy lepiej postawić na PCW, czy wybrać aluminium. To ostatnie, niegdyś będące zarezerwowane dla przestrzeni komercyjnych, coraz częściej widujemy w prywatnych domach, którym nadaje szlachetny, luksusowy rys. Drzwi przesuwne tarasowe z aluminium dobre opinie zbierają też za mnogość wariantów kolorystycznych. Na przykład w oferowanym przez QDS24 systemie PONZIO do wyboru są profile malowane proszkowo na wszystkie kolory z palety RAL farbami poliestrowymi, spełniającymi wymogi Qualicoat lub profile anodowane w kolorach: naturalne aluminium, oliwka, szampański, złoty, brązowy, które z kolei spełniają wymogi Qualanod; do miłośników estetyki drewna kierowane są z kolei systemy lakierowanie na „kolor” drewna. Równie rozbudowany wachlarz możliwości mają klienci, którzy zdecydują się na drzwi tarasowe przesuwne lub podnoszono-przesuwne w systemie Aliplast. Do wyboru jest cała paleta RAL, kolory strukturalne, kolory drewnopodobne Aliplast Wood Colour Effect, anoda, a nawet dwukolor, który otwiera równie duże możliwości aranżacyjne w zakresie dopasowania profili do elewacji, jak i do wnętrza budynku.

fot. PONZIO 

Drzwi przesuwne tarasowe – wybieramy krok po kroku

– Spośród systemów podnoszono-przesuwnych z naszej oferty jednym z bardziej popularnych rozwiązań są systemy aluminiowe Ponzio SL 1600tt. Szczególnie trafiają one w potrzeby użytkowników, którzy chcą stworzyć konstrukcję o dużych gabarytach i bardzo dużym ciężarze skrzydła. Jest to system podnoszono-przesuwny izolowany termicznie, w którym powyższe kwestie, a więc znaczne gabaryty i ciężar, idą w parze ze stabilnością konstrukcji – mówi Karol Mosakowski.

W systemie Ponzio głębokość konstrukcyjna kształtowników wynosi 67 mm w przypadku skrzydeł oraz: 160 mm (ościeżnice dwutorowe), 247 mm (ościeżnice trzytorowe), 334 mm (ościeżnice czterotorowe). W systemie jest możliwość zastosowania wypełnień o grubości do 51 mm, a dzięki świetnym parametrom (m.in. wysoka szczelność na warunki atmosferyczne) cieszy się on bardzo dobrymi opiniami użytkowników.

Różne warianty docieplenia stosowane w systemach Ponzio pozwalają na dostosowanie parametrów termoizolacyjnych tarasowych drzwi przesuwnych do określonych wymagań użytkownika.

– Na przykład w wersji Ponzio SL 1600tt PLUS współczynnik przenikania ciepła Uf wynosi od 2,1 W/m²K, a w najcieplejszej wersji HI ramowy współczynnik przenikania ciepła Uf wynosi od 1,8 W/m²K, przez co odpowiada on na szczególnie wygórowane oczekiwania klientów w zakresie izolacyjności termicznej – mówi Karol Mosakowski.

Rozwiązaniem spełniającym wysokie wymagania w tym zakresie jest też oferowany przez QSD24 system Aliplast Ultraglide (UG), przeznaczony do projektowania konstrukcji przesuwnych lub podnoszono-przesuwnych. Dzięki zastosowaniu wzbogaconej włóknem szklanym przekładki termicznej o szerokościach 22 mm i 28 mm, a także wkładów termicznych oraz wkładów podszybowych, system ten wyróżnia się doskonałymi parametrami izolacyjności termicznej. W zależności od oczekiwań klienta w tym zakresie, dostępne są różne opcje wykonania: wersja UG, UGi, UG i+ (Uf od 1,45 W/m²K w wariancie UG aż do Uf od 1,13 W/m²K w UG i+).

fot. ALIPLAST 

– Na uwagę w tym systemie zasługują różne opcje wykonania, np. jako wersja z niskim progiem lub rozwiązanie kątowe 90°, stosowane do dużych przeszkleń narożnych. Ten system pozwala na projektowanie bardzo dużych konstrukcji o znacznych gabarytach skrzydeł jezdnych, gdzie maksymalna wysokość skrzydła wynosi aż 3 300 mm, a szerokość – do 3500 mm. W opcji przesuwnej skrzydło może ważyć 250 kg, a w podnoszono-przesuwnej nawet 400 kg – mówi Karol Mosakowski.
Wykonane z wykorzystaniem systemu Aliplast Ultraglide drzwi tarasowe przesuwne i okna cieszą się opinią bardzo stabilnych, funkcjonalnych oraz – dzięki dużym przeszkleniom – wyjątkowo estetycznych konstrukcji. Szerokie pole do kreowania wizualnej strony okien i drzwi otwierają ponadto różne warianty wykonania – możliwe są m.in. kombinacje dwu-, trzy- i czteroelementowe na bazie systemu dwutorowego, ościeżnice w systemie trzy-, pięcio- i siedmiokomorowym, różne typy wypełnień (szyba jedno lub dwukomorowa), a także możliwość zamontowania wybranych okuć ryglowanych ręcznie lub automatycznie.

Jedną z opcji w systemie Ultraglide są też drzwi tarasowe przesuwne Monrail o podwyższonej izolacyjności termicznej. Ich wyróżnikiem jest przynajmniej jedno przeszklenie stałe w konstrukcji.

– Dzięki możliwości osadzenia szkła bezpośrednio w ościeżnicy zyskujemy powiększoną powierzchnię szyby, przez co do pomieszczenia dociera większa ilość naturalnego światła. Ten system również daje duże możliwości konstruowania różnorodnych kombinacji drzwi tarasowych (np. dwu-, trzy- lub czteroelementowych). Z kolei możliwość szklenia od zewnątrz w znacznym stopniu ułatwia montaż wielkogabarytowych wypełnień o dużej masie – mówi Karol Mosakowski.

fot. ALIPLAST

Decyzja o wyborze dużych przeszkleń – okien czy drzwi tarasowych przesuwnych jest poniekąd decyzją aranżacyjną, wyborem pewnego typu rozwiązań, które otworzą przestrzeń mieszkalną na świat, nie tworząc barier pomiędzy domem a ogrodem. Atutem takich systemów jest też doskonałe doświetlenie wnętrz.

Decydując się na inwestycję w systemy przesuwne lub podnoszono-przesuwne pamiętajmy też o tym, że obok designu, wymiarów i ceny, liczą się też (czy raczej – przede wszystkim) parametry techniczne. Dlatego, wybierając dostawcę, warto postawić na firmę o ugruntowanej pozycji, która nie tylko sprzeda produkt, ale również pomoże wybrać system, który zagwarantuje bezproblemowe i niezawodne działanie przez lata.

Więcej informacji na: www.qds24.eu

85-758 Bydgoszcz , ul. Przemysłowa 34, woj. kujawsko-pomorskie
tel. +48 664 993 271,


Liczba odwiedzin: 912 | Data publikacji: 2020-08-17

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


30.08.2019 | Stolarka otworowa
Już od kilku lat w budownictwie jedno...
29.03.2018 | Stolarka otworowa
Technologie stosowane we współczesnym budownictwie mają m.in....
07.06.2021 | Stolarka otworowa
Nowoczesne i inteligentne systemy sterowania budynków przynoszą...
10.05.2021 | Stolarka otworowa
Słoneczne przedłużenie domu, nieskrępowane możliwości aranżacyjne oraz...
05.02.2021 | Stolarka otworowa
Inteligentny zamek tedee powered by GERDA umożliwia...
12.01.2021 | Stolarka otworowa
Niekiedy w starych domach lub w niewielkich...
30.09.2020 | Stolarka otworowa
Firma DOMO Ewelina Górecka z Słupska oferuje...
24.06.2020 | Stolarka otworowa
Drzwi VASCO DOORS to nowoczesne drzwi wewnętrzne...
28.05.2020 | Stolarka otworowa
Poszukiwanie jakości często najlepiej zacząć od lokalnego...
Bramy Wiśniowski, ogrodzenia, drzwi, okna – oferowanych...
Choć w Polsce przeważająca część domów jednorodzinnych...
20.02.2020 | Stolarka otworowa
Drzwi wejściowe do mieszkania to newralgiczny punkt...
Współczesne meble charakteryzują się nie tylko ciekawym...
13.09.2019 | Stolarka otworowa
Ładne i energooszczędne drzwi wejściowe w korzystnej...
Prostota, harmonia i funkcjonalność: te trzy słowa...
Wszechobecny, nomen omen kluczowy element drzwi, klamki...
28.03.2019 | Stolarka otworowa
Dzięki nowoczesnym technologiom w produkcji skrzydeł zewnętrznych...
22.03.2019 | Stolarka otworowa
„Mój dom moją twierdzą” mówi popularne powiedzenie....
drzwi przeciwpożarowe dwuskrzydłowe
W ciągu kilkunastu lat działalności firma Aliplast...
27.03.2018 | Stolarka otworowa
Często decydujemy się na zakup produktów do...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. dolnośląskie
woj. opolskie
woj. pomorskie
woj. lubelskie
woj. podkarpackie
woj. wielkopolskie
woj. pomorskie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. podkarpackie
woj. podlaskie

Słowa kluczowe: qds24, qds, drzwi, drzwi gds, drzwi przesuwne, drzwi pcw, drzwi przesuwne pcw, drzwi przesuwne alu, solarka przeciwpożarowa,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy