System drzwi przesuwnych tarasowych

Doświetlona przestrzeń bez barier

Już od kilku lat w budownictwie jedno i wielorodzinnym dużą popularnością cieszą się tarasowe systemy drzwi przesuwnych. Oszczędność miejsca, optyczne powiększenie przestrzeni i wrażenie zatarcia granicy między domem a ogrodem to zaledwie ułamek atutów takiego rozwiązania. Świetne parametry oraz bardzo zróżnicowany cennik sprawiają, że bez trudu można dopasować system drzwi przesuwnych zarówno do potrzeb, jak i do budżetu każdego inwestora. Na polskim rynku specjalistami w zakresie wielkogabarytowych konstrukcji przesuwnych drzwi tarasowych jest firma QDS24 Sp. z o. o., która współpracuje z producentami okien, dealerami stolarki otworowej, deweloperami i firmami budowlanymi.

System drzwi przesuwnych na taras – na miarę XXI wieku

Duże przeszklenia to znak naszych czasów, charakterystyczny zarówno dla obiektów komercyjnych i użyteczności publicznej, jak i dla domów prywatnych. Zwłaszcza w architekturze tych ostatnich dokonał się olbrzymi skok, a po długim okresie szarej rzeczywistości PRL-u nastąpiły ogromne zmiany. Dziś chętnie stawiamy na rozwiązania nieoczywiste, odważnie gramy kształtem i formą, decydujemy się na jasne, przepełnione światłem pomieszczenia, nie boimy się dużych przeszkleń. Nic dziwnego, że producenci stolarki okiennej musieli stanąć na wysokości zadania, rozbudowując i modyfikując zarówno ofertę, jak i cennik produktów.

W najnowsze trendy w architekturze świetnie wpisują się tarasowe systemy drzwi przesuwnych, które łączą ciekawy, atrakcyjny design z wygodą obsługi i funkcjonalnością, pozwalającą na szybkie zatarcie granicy między domem a ogrodem/tarasem. Równie istotna jest oszczędność miejsca, bo drzwi przesuwne eliminują konieczność rozwarcia skrzydeł, które głęboko „wchodziłyby” w przestrzeń mieszkalną, czym otwierają ogromne pole dla kreatywnej aranżacji pomieszczeń.
Dynamiczny rozwój rynku drzwi HST sprawia, że regularnie pojawiają się w tym obszarze nowości, coraz lepsze, doskonalsze, o poprawionych parametrach. Znajdziemy je również w ofercie firmy QDS24 Sp. z o. o., która na rynku działa już szósty rok i wypracowała sobie solidną pozycję eksperta w produkcji drzwi podnoszono-przesuwnych z profili PCW i aluminiowych.

 

Drzwi przesuwne z profili PCW

– W naszej ofercie regularnie pojawiają się nowości rynkowe. Wśród nich znajdują się na przykład systemy drzwi przesuwnych tarasowych Aluplast Smart-Slide. Wiążemy z nimi spore nadzieje na duże tempo wzrostu, zapewniające dalszy rozwój firmy – mówi Karol Mosakowski, dyrektor handlowy QDS24 Sp. z o. o.

fot. QDS24 | Smart-Slide

Smart-Slide to system skonstruowany na sprawdzonych i cenionych przez klientów 4-komorowych profilach Aluplast o głębokości skrzydła 70 mm. To ciekawa alternatywa dla drzwi tarasowych typu PSK, pozbawiona jednak ich wad. Jednocześnie tarasowy system drzwi przesuwnych Smart-Slide stanowi bardzo atrakcyjną cenowo propozycję dla tych inwestorów, którzy posiadają dość ograniczony budżet, nie pozwalający na montaż konstrukcji HST.

Smart-Slide został zaprojektowany zarówno z myślą o budownictwie jednorodzinnym, jak i o budynkach użyteczności publicznej. Doskonałe parametry w zakresie przepuszczalności powietrza, wytrzymałości na napór wiatru i wodoszczelności system osiąga dzięki odpowiednio dopasowanym uszczelkom obwodowym skrzydła, które poprzez przekręcenie klamki są dociskane poprzecznie do ościeżnicy po całym obwodzie. Uzyskanie dużej szczelności zapewniają również punkty ryglowania w obszarze słupka.

Dla użytkowników końcowych duże znaczenie ma też prosta, intuicyjna obsługa, zbliżona do rozwiązań znanych z systemów drzwi unoszono-przesuwnych HST.

Specjalistyczne okucia okienne gwarantują, że po odblokowaniu skrzydło swobodnie i bez najmniejszego oporu przesuwa się względem nieotwieranej części konstrukcji na wózkach. Na delikatne zamykanie skrzydła w ramie pozwala z kolei specjalny mechanizm blokujący.

Z wykorzystaniem tarasowego systemu drzwi przesuwnych Smart-Slide można stworzyć przeszkloną konstrukcję o wymiarach skrzydła 1,5 x 2,3 m, której skrzydło przesuwa się przy użyciu minimalnej siły. Jest to bardzo istotny atut szczególnie w porównaniu z konstrukcjami odstawno-przesuwnymi, które przy dużej liczbie cykli otwierania/zamykania mogą nastręczać pewne trudności w eksploatacji.

Dodatkowo dzięki konstrukcji profili z wykorzystaniem technologii Multifalz istnieje możliwość opcjonalnego zastosowania technologii wklejania szyb, co pozwala na zapewnienie większej sztywności całej konstrukcji. W systemie smart-slide możliwe jest wykonanie drzwi 2-kwaterowych z jednym skrzydłem ruchomym oraz 3 i 4-kwaterowych z dwoma skrzydłami jezdnymi.
Dla użytkowników tego systemu drzwi przesuwnych istotny jest też fakt, że komponenty i okucia dokładnie wykonują swoją pracę, a jednocześnie pozostają niewidoczne, nie zakłócając w żaden sposób estetyki.

– Nowy system łączy podstawowe funkcjonalności drzwi podnoszono-przesuwnych z cechami drzwi odstawno-przesuwnych (PSK), jednocześnie eliminując część dotychczasowych mankamentów tego drugiego rozwiązania. Ma on oczywiście swoje ograniczenia, ale jego niewątpliwą zaletą jest znacznie bardziej przyjazny dla inwestora o mniej zasobnym portfelu cennik. Z naszych wstępnych szacunków wynika, że takie konstrukcje w stosunku do HST o tych samych gabarytach mogą być tańsze nawet o 45% – mówi Karol Mosakowski.

 

Drzwi podnoszono-przesuwne

Oferta handlowa firmy QDS24 poszerzyła się w bieżącym roku również o system podnoszono-przesuwny HST Gealan S9000, wykonywany z profili PCW o szerokości skrzydła 82,5 mm. To rozwiązanie, które doskonale wpisuje się w oczekiwania, jakie przed nowoczesnymi systemami drzwi przesuwnych tarasowych stawiają dziś klienci. Dzięki doskonałej konstrukcji wielkie elementy dają się przesuwać praktycznie bez użycia siły, a duże przeszklenia gwarantują skuteczne doświetlenie wnętrza zarówno przy zamkniętych, jak i przy otwartych drzwiach.

fot. QDS24 | Gealan S9000

– Dla klientów, którzy szczególnie duży nacisk kładą na kwestie estetyki, kierowana jest wersja „design”, gdzie zwykłe skrzydło w segmencie nieruchomym drzwi podnośno-przesuwnych HST zastąpione jest profilem oszklonym, którego wysokość lica w porównaniu z normalnym skrzydłem zredukowana jest aż o ponad 50% – mówi Karol Mosakowski.

Zasłużonym uznaniem inwestorów cieszy się również, znajdujący się od dłuższego czasu w asortymencie QDS24, system drzwi unoszono-przesuwnych Aluplast HST 85 mm. Szerokość skrzydła w tym systemie może mieć od 800 mm do 3000 mm i wysokość do 2700 mm, a więc możliwe jest stworzenie nawet sześciometrowego przeszklenia przy 2-kwaterowej konstrukcji drzwi. Co istotne – te ogromne wymiary nie wymuszają żadnych kompromisów na rzecz funkcjonalności czy parametrów technicznych. Dzięki nowatorskim okuciom okiennym, drzwi otwiera się lekko i swobodnie, a cała konstrukcja zbudowana jest tak, aby tworzyć skuteczną barierę przed ucieczką ciepła, za co odpowiada specjalny układ nakładających się na siebie zaczepów wyposażonych w system uszczelek przylgowych.

System drzwi przesuwnych Aluplast HST 85 mm został skonstruowany na bazie 4-komorowych profili Aluplast o głębokości skrzydła 85mm i dostępny jest w trzech różnych wariantach, w zależności od wymagań stawianych izolacyjności cieplnej: BASIC, STANDARD i PREMIUM.

fot. QDS24 | Aluplast HST 85 

W obszarze drzwi podnoszono-przesuwnych z tworzyw sztucznych QDS24 oferuje swoim kontrahentom jeszcze jeden produkt, mianowicie HS evolutionDrive 82, wykonywany z profili PCW o szerokości skrzydła 82 mm, skonstruowany na bazie 5-komorowych profili o tej samej głębokości skrzydła. System ten został wzbogacony o autorski program termoizolowanych kształtowników QDS Thermo-Stahl, dzięki czemu osiąga najniższy na rynku współczynnik przenikalności termicznej – do wartości Ud=0,66 W/m2K. Ponadto, firma wytwarza również konstrukcje tarasowych drzwi podnoszono-przesuwnych w dwóch systemach profili aluminiowych – ALIPLAST i PONZIO.

fot. QDS24 | HS evolutionDrive 82

Współczesny rynek błyskawicznie weryfikuje jakość produktów, które na niego trafiają. Pewne rozwiązania się przyjmują, inne nie wytrzymują próby czasu. Tarasowe systemy drzwi przesuwnych (a mówiąc dokładniej – drzwi unoszono-przesuwne, drzwi HST lub HS) po swoim udanym debiucie utrzymały się na rynku, stając się jednym z najchętniej wybieranych rozwiązań w budownictwie jedno- i wielorodzinnym. Wymagało to jednak sporego nakładu pracy ze strony firm, które takie rozwiązania oferują. W ostatnich latach w tym obszarze dużo się zmieniło – począwszy od cennika, który poszerzył się o wyroby o świetnych parametrach, a zarazem tańsze, na samej technologii kończąc. Dziś firmy, które zajmują się wykonywaniem stolarki otworowej mogą przebierać w ofertach. Ważne jednak, aby stawiać na sprawdzonych dostawców, którzy dysponują specjalistyczną wiedzą i odpowiednim doświadczeniem, co jest gwarantem dostarczenia wyrobu najwyższej jakości.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.qds24.eu

 

85-758 Bydgoszcz , ul. Przemysłowa 34, woj. kujawsko-pomorskie
tel. +48 664 993 271,


Liczba odwiedzin: 1847 | Data publikacji: 2019-08-30

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


17.08.2020 | Stolarka otworowa
Jakie kwestie powinniśmy uwzględnić, wybierając drzwi tarasowe...
29.03.2018 | Stolarka otworowa
Technologie stosowane we współczesnym budownictwie mają m.in....
07.06.2021 | Stolarka otworowa
Nowoczesne i inteligentne systemy sterowania budynków przynoszą...
01.03.2021 | Stolarka otworowa
Współczesne budownictwo nieustannie zmierza w kierunku coraz...
16.02.2021 | Stolarka otworowa
Jeszcze do niedawna wybór był potencjalnie prosty...
16.02.2021 | Stolarka otworowa
Okna – ich wielkość, rozmieszczenie i funkcjonalność,...
10.01.2021 | Stolarka otworowa
Okna „gospodarcze” były jeszcze do niedawna synonimem...
17.12.2020 | Stolarka otworowa
Szprosy, czy raczej szczebliny okienne, dawniej były...
15.10.2020 | Stolarka otworowa
Przed pytaniem o to, jakie okna PCV...
25.09.2020 | Stolarka otworowa
Okna plastikowe i aluminiowe porównuje się od...
25.09.2020 | Stolarka otworowa
Kiedyś do wyboru było drewno albo biały...
06.07.2020 | Stolarka otworowa
Okna do nowego domu to poważna inwestycja...
28.05.2020 | Stolarka otworowa
Poszukiwanie jakości często najlepiej zacząć od lokalnego...
27.05.2020 | Stolarka otworowa
W tradycyjnym budownictwie straty ciepła przez otwory...
Bramy Wiśniowski, ogrodzenia, drzwi, okna – oferowanych...
Choć w Polsce przeważająca część domów jednorodzinnych...
05.03.2020 | Stolarka otworowa
Idzie wiosna, ruszają prace budowlane, najwyższy czas...
Prostota, harmonia i funkcjonalność: te trzy słowa...
Jednym z elementów, które odpowiadają za największe...
Nowoczesna architektura, zwłaszcza w dużych miastach, odważnie...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. dolnośląskie
woj. opolskie
woj. pomorskie
woj. lubelskie
woj. podkarpackie
woj. wielkopolskie
woj. pomorskie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. podkarpackie
woj. podlaskie

Słowa kluczowe: qds24, okna, okna przesuwne, drzwi podnoszono-przesuwne, drzwi przesuwne na taras, drzwi na taras, drzwi pcv,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy