Pod znakiem vintage
Pierwsze skojarzenia ze słowem vintage? Stare meble i bibeloty z duszą, odrapane ściany, śmiała gra przedmiotami z różnych epok, stylistyczny eklektyzm. Urok vintage tkwi w szczegółach, a zestawianie elementów pozornie niepasujących i kontrastowe kolory to często dominanty kompozycyjne tego stylu, który można wprowadzić zarówno we wnętrzach wyglądających na stare (poprzez zaaranżowanie ich nowoczesnymi przedmiotami) i odwrotnie – do nowoczesnych przestrzeni, których chłodny urok przełamiemy ciepłem wiekowych (lub stylizowanych na stare) mebli i dodatków. Dom urządzony w stylu vintage będzie niepowtarzalny i nie znajdziemy w nim gotowych „katalogowych” zestawów sprzętów z popularnych sieci sklepów meblowych. Nic więc dziwnego, że vintage najczęściej wybierają osoby, które cenią oryginalne i nietuzinkowe rozwiązania i stawiają na oryginalność.

 

stylizacja i postarzanie meblifot. Mój Dom Vintage

 

Vintage (nie)drogi
Często kojarzymy vintage z antykami, a te z kolei – z wysoką ceną, co już na wstępie zniechęca do tego typu aranżacji wiele osób, które obawiają się wysokich kosztów inwestycji. Czy jednak tak jest naprawdę? Oczywiście możliwe jest zaaranżowanie mieszkania w stylu vintage, które będzie kosztować krocie, jednak nie jest to konieczne. Ci, którzy mają mniej zasobne portfele mogą popisać się kreatywnością i samodzielnie przekształcić najbardziej niepozorny czy zniszczony mebel w arcydzieło w duchu vintage. Mebli i dodatków do wnętrz aranżowanych w tym klimacie możemy poszukać na targach staroci, w antykwariatach, na aukcjach internetowych. Nieoczekiwaną skarbnicą może się też okazać nasz własny strych lub piwnica, a majsterkowicze mogą wykorzystać np. stare okiennice, skrzynki po owocach czy palety. Styl vintage to odrapana toaletka, wyszperany na targu staroci stolik kawowy czy lampka nocna pamiętająca czasy naszych pradziadków. Ponieważ są to na ogół wiekowe przedmioty, wymagają one najczęściej czyszczenia, czasem renowacji czy np. – w przypadku mebli tapicerowanych – wymiany obicia. W ofercie firmy Mój Dom Vintage znajdziemy całą gamę produktów marki Annie Sloan do samodzielnego przeprowadzenia tych prac.

 

stylizacja i postarzanie meblifot. Mój Dom Vintage

 

Farby, tkaniny, szablony dla majsterkowiczów
Annie Sloan wynalazła farby Chalk Paint w 1990 roku, inspirując się tradycyjnymi recepturami farb kazeinowych, gruntu malarskiego itp. W ofercie firmy Mój Dom Vintage znajdziemy m.in. mocną, zmywalną farbę do ścian Wall Paint, z której łatwością można usunąć typowe zabrudzenia, na które na co dzień narażone są ściany wewnątrz domu. Farba ta jest tak odporna, że można stosować ją w często używanych pomieszczeniach, takich jak przedpokój czy kuchnia, a pomalowane ściany zyskują luksusowe, matowe, lekko aksamitne wykończenie. Kolory pochodzą z palety farb kredowych Annie Sloan. Wybrała ona te odcienie, które najlepiej sprawdzają się na ścianach czy suficie i dobrze komponują się z malowanymi meblami. Ogromną zaletą farby do ścian jest łatwość rozprowadzania i świetne krycie. 1 l farby wystarczy na pomalowanie 14,5 metra kwadratowego ściany. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku farb kredowych Annie Sloan, farby Wall Paint można ze sobą mieszać w celu uzyskania autorskiego koloru. Farba do ścian Wall Paint nie wymaga dodatkowego zabezpieczenia woskiem ani lakierem.
W ofercie znajdują się ponadto woski Annie Sloan, a także lakiery tej marki, które służą do utrwalania farby Chalk Paint. Lakier tworzy trwałą, odporną na wodę, wysoką temperaturę i uszkodzenia mechaniczne powierzchnię. Pozostawia satynowe w dotyku, półmatowe wykończenie.
Do osób, które lubią eksperymentować ze wzorami, kierowana jest oferta szablonów do stylizacji, wykonanych z tworzywa sztucznego i przeznaczonych do wielokrotnego użytku.

 

stylizacja i postarzanie mebli stylizacja i postarzanie mebli stylizacja i postarzanie meblifot. Mój Dom Vintage

 

Ciekawe efekty można też uzyskać wybierając jeden z 10 wzorów z kolekcji
tkanin Annie Sloan. Przędze zostały pofarbowane tak, aby odzwierciedlać paletę barwną farb Chalk Paint. Wątek i osnowa zostały utkane w dopełniających i kontrastowych kolorach. Tkaniny poddano procesom mechanicznym, które nadały im miękkości oraz przyjemnej i miłej w dotyku faktury przy jednoczesnym zachowaniu wytrzymałości. Wszystko to sprawia, że są idealne na tapicerkę, zasłony, poduszki lub inne dodatki do wnętrz.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.mojdomvintage.pl

10-166 Olsztyn, Marka Kotańskiego 2/B2, woj. warmińsko-mazurskie
tel. 515 232 567,