Dziś dużo mówi się o tym, w jak złym stanie jest nasza planeta. Coraz mniej lasów, coraz więcej terenów przemysłowych, ocieplanie się klimatu, alerty smogowe i topniejące lodowce. Dziś już nawet najwięksi sceptycy nie mają wątpliwości, że racjonalne gospodarowanie dostępnymi zasobami to absolutna konieczność. Ogromny popyt na produkty sygnowane jako „ekologiczne”, „z recyklingu”, „biodegradowalne” sprawia, że coraz więcej firm właśnie takie rozwiązania wprowadza do swojej oferty. Jedną z nich jest Fasada System – przedsiębiorstwo, które produkuje profile elewacyjne ze styropianu klasy EPS 100 038, a także gzymsy, listwy wokółokienne, okładziny kolumnowe, głowice kolumn, profile łukowe, zworniki, bonie, medaliony. Nowością w ofercie są cieszące się bardzo dobrymi opiniami podesty tarasowe z recyklingu, które wykonane są z tworzywa recyklingowego.

fot. Fasada System

Podest tarasowy z recyklingu – opinie klientów są zgodne!

Podest tarasowy FSP oferowany przez firmę Fasada System jest produktem, którym firma odpowiada na potrzeby klientów świadomie i z rozmysłem dobierających produkty wykończeniowe. Produkt ten jest zgodny z zasadami gospodarki cyrkulacyjnej. Równie ważnym aspektem jest też ograniczenie zależności od ropy naftowej, zwłaszcza w obecnej sytuacji geopolitycznej.

Co istotne – jeśli wykonane z podestu FSP pokrycie tarasu się znudzi, to z łatwością można je zdemontować i wymienić, powtórnie poddając tworzywo recyklingowi i ograniczając produkcję odpadów.

Podest tarasowy z recyklingu ma świetne opinie nie tylko wśród tych osób, którym bliskie są tematy ekologii i ponownego zagospodarowywania produktów nieulegających biodegradacji. Doskonale wpiszą się też one w oczekiwania miłośników dobrego designu. Duża deska o długości 45 cm ma wyraźne usłojenie, przez co bardzo przypomina wzór naturalnego drewna, a zarazem ciekawą kolorystykę. Obok intrygującego antracytu do wyboru są jeszcze odcienie takie jak: elegancki szary, klasyczny i zawsze modny brąz, a także szary, który szczególnie wpisze się w nowoczesną architekturę. Tak rozbudowana paleta kolorów daje bardzo duże możliwości aranżacyjne.

Równie pozytywne opinie o podestach tarasowych z recyklingu mają monterzy oraz ci, którzy decydują się samodzielnie wykonać taras lub balkon. Montaż „na klik” oraz możliwość łączenia podestów zarówno równolegle, jak i prostopadle (w szachownicę) sprawia, że można tworzyć jedyne w swoim rodzaju, autorskie kompozycje.

fot. Fasada System

Drewno na tarasie czy balkonie wygląda oczywiście bardzo atrakcyjnie, ale ma też swoje wady. Jako naturalny surowiec wystawiony na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych podlega ono procesowi dość szybkiego niszczenia. Z tego względu absolutną koniecznością jest regularna konserwacja, co jest nie tylko kłopotliwe, ale też kosztowne, co nie przysparza drewnu dobrych opinii. Podest tarasowy z recyklingu powstaje z tworzyw, które nie ulegają biodegradacji, co pozwala nadać im drugie życie. Jednocześnie wykorzystanie w procesie produkcyjnym takiego materiału sprawia, że deski są wysoce odporne na warunki atmosferyczne: deszcz, śnieg, mróz, wysokie i niskie temperatury. Mocna konstrukcja i łatwa konserwacja to dalsze zalety produktu oferowane przez firmę Fasada System, co sprawia, że doskonale odpowiada on na oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Pełna oferta firmy na stronie: www.fasadasystem.pl

91-341 Łódź, ul. Brukowa 23, woj. łódzkie
tel. 42 616 90 99, 695 123 007,