Czym są prefabrykowane wiązary dachowe?

Wiązary dachowe stanowią kluczowy element konstrukcji, wspierając dach i przenosząc obciążenia, takie jak np. waga pokrycia dachowego, śnieg czy wiatr, na ściany nośne i fundamenty budynku. Dzięki odpowiednio zaprojektowanym wiązarom możliwe jest uniknięcie konieczności stosowania dodatkowych podpór wewnątrz pomieszczeń, co pozwala na wykorzystanie pełnej przestrzeni pod dachem.

fot. Grupa Burkietowicz

Solidny i bezpieczny dach nad głową

Wiązary dachowe pełnią kilka kluczowych funkcji w konstrukcjach budowlanych. Jak wspomnieliśmy, główną ich funkcją jest przenoszenie obciążeń dachowych na konstrukcję nośną budynku. To jednak nie wszystko. Wiązary pozwalają na optymalne wykorzystanie materiałów, eliminując potrzebę stosowania dodatkowych słupów i belek wewnątrz budynku. Wykorzystanie prefabrykowanych wiązarów znacząco przyspiesza proces budowy, co jest szczególnie ważne przy większych projektach.

fot. Grupa Burkietowicz

Wiązary dachowe – wielkopolski producent

Połączenie kompetencji specjalistów firmy Burkietowicz z najwyższej klasy surowcem i zaawansowanym parkiem maszynowym sprawia, że oferowane przez producenta wiązary celnie odpowiadają na potrzeby współczesnego budownictwa. Burkietowicz produkuje blisko 1400 konstrukcji drewnianych rocznie. Dzięki wdrożonemu przez firmę sklepowi internetowemu, już nie tylko przedsiębiorcy z Wielkopolski mogą łatwo zamówić wiązary dachowe prefabrykowane.

Prefabrykowane wiązary drewniane, produkowane przez firmę Burkietowicz, wykonane są z tarcicy konstrukcyjnej klasy C24 o przekroju 45mm. Łączone są płytkami kolczastymi firmy Mitek. Zazwyczaj mocowane są do wieńca za pomocą kątowników oraz kotwy stalowo-rozporowej. Przewaga prefabrykatów drewnianych nad pozostałymi polega na dwóch aspektach: ich ekologiczności i biodegradowalności.

Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku, producent uruchomił sklep internetowy, w którym można zamówić prefabrykowane wiązary drewniane.

fot. Grupa Burkietowicz

Szybko i wygodnie, czyli wiązary „na klik” – nowy sklep internetowy

Firma Burkietowicz – producent wiązarów dachowych z Wielkopolski – wprowadził innowacyjne, pierwsze na rynku polskim, rozwiązanie – sklep online z prefabrykowanymi drewnianymi wiązarami, dedykowany przedsiębiorcom z branży budowlanej. Korzystanie ze sklepu jest niezwykle proste. Po rejestracji i zalogowaniu na swoje konto, przedsiębiorca ma dostęp do pełnej oferty – każdy z produktów występuje w różnych wariantach. Sklep daje możliwość łatwego wyboru pożądanych parametrów, takich jak np. rozstaw, strefa śniegowa czy typ obciążenia. Za zamówione produkty można zapłacić wygodnie online lub przelewem tradycyjnym. Standardowo opłacone zamówienie trafia do kupującego w ciągu 10 dni roboczych. Istnieje również możliwość odbioru osobistego.

fot. Grupa Burkietowicz

Aktualnie gotowe wiązary ze sklepu dostarczane są do 1, 2 i 3 strefy śniegowej (do wysokości 300 m n.p.m.), jednak jeśli budowa znajduje się poza tymi strefami, można skorzystać z tradycyjnej ścieżki zakupu konstrukcji, kontaktując się z producentem mailowo lub telefonicznie.

To jednak nie wszystko, co oferuje wielkopolski producent wiązarów dachowych. Dla zarejestrowanych użytkowników dostępne są też szkolenia z montowania wiązarów.

fot. Grupa Burkietowicz

Wiązary dachowe to nieodzowny element więźby dachowej, umożliwiający wybudowanie stabilnej, bezpiecznej i wytrzymałej konstrukcji dachu. Ich różnorodne rodzaje pozwalają na dostosowanie do różnych typów budynków, także tych bardziej skomplikowanych. Wybór odpowiednich wiązarów jest kluczowy dla zapewnienia trwałości i bezpieczeństwa całej konstrukcji, dlatego warto powierzyć tę kwestię doświadczonym specjalistom, którzy zapewnią odpowiednie rozwiązanie i jakość wykonania. Dzięki wdrożonemu sklepowi internetowemu profesjonaliści mogą łatwo i szybko zamówić prefabrykowane wiązary dachowe – w dowolnym miejscu i czasie.

Z ofertą można zapoznać się na stronie: https://wiazary.pl/

63-430 ul. Kaliska 47, Odolanów, woj. wielkopolskie
tel. +48 62 733 83 30,