Prestiż w cenie – dachówka karpiówka od renomowanego dostawcy

Mody w pokryciach dachowych zmieniają się równie często, jak trendy wnętrzarskie, jednak pewne materiały nie starzeją się nigdy. Bez wątpienia właśnie do nich należy dachówka karpiówka, ceniona przez inwestorów za elegancki wygląd oraz charakterystyczny kształt, obok którego trudno przejść obojętnie.

Fot.: właściciel marki Flamingo. 

Dziś karpiówka na dachu, który nazywany jest „piątą elewacją”, to synonim prestiżu, dobrego gustu i wyrafinowania – nie przez przypadek pokrycie to kojarzone jest z połaciami wieńczącymi pałace i dwory królewskie. Nie znaczy to jednak, że dachówki karpiówki mają cenę, którą są w stanie zapłacić tylko królowie. Obecnie pokrycie to, znane już od średniowiecza, jest szeroko dostępne na rynku, a co za tym idzie – wśród wzorów i ofert można przebierać. Z pewnością warto zwrócić uwagę na propozycję jednego z liderów w branży pokryć dachowych – firmy Terreal, która proponuje dachówki karpiówki w różnych wymiarach, wariantach kolorystycznych i kształtach. Dzięki temu wyroby francuskiego producenta zdobią zarówno dachy obiektów zabytkowych (katedr, kościołów, dworów, zamków, pałaców), jak również budynków wznoszonych obecnie – np. w typie nowoczesnej stodoły.

Jednym z przykładów może być dachówka karpiówka Terreal, która pokrywa dach butikowego pensjonatu Flamingo.

Fot.: właściciel marki Flamingo. 

Design w nowym wymiarze – dachówka karpiówka Terreal

Wybierając materiały wykończeniowe, inwestor realizujący pensjonat Flamingo postawił na model dachówki Terreal Eminence, który znaleźć można w ofercie firmy Dachyrustykalne. To bardzo uniwersalny wzór, co zawdzięcza drobnemu formatowi, równie dobrze pasującemu do obiektów zabytkowych, jak i ultra nowoczesnych. Ponadto, dzięki dodatkowemu efektowi trójwymiaru, dachówki karpiówki na dachu intrygują i przyciągają uwagę przechodniów.

Wybierając kolor pokrycia, inwestor postawił z kolei na mocne, wyraziste akcenty koloru Blue Irys/ Irridescent Ardoise o atramentowo-grafitowej barwie, opartej o ciemnobrązową masę gliny. Połączenie to kontrastuje z jasnym odcieniem elewacji, będąc mocnym akcentem, które nadaje temu projektowi charakteru.

Fot.: właściciel marki Flamingo. 

W ofercie firmy Dachyrustykalne znajduje się rozbudowana gama produktów ceramicznych z kilkudziesięciu cegielni. Tak szeroka oferta sprawia, że bez trudu można znaleźć pokrycie pasujące do każdego stylu architektonicznego oraz na każdą kieszeń – również w bardzo atrakcyjnej cenie. Dachówki karpiówki marki Terreal, jakie oferuje częstochowskie przedsiębiorstwo, kierowane są do najbardziej wymagających inwestorów, którzy stawiają na pokrycia nietuzinkowe, designerskie, jedyne w swoim rodzaju. Oprócz dachówek karpiówek w różnych wymiarach, cenach i kolorach, a także innych pokryć dachowych, firma świadczy też usługę profesjonalnego doradztwa. Jest ponadto generalnym wykonawcą robót budowalnych.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.dachyrustykalne.pl

42-202 Częstochowa, ul. Bór 182, woj. śląskie
tel. 34 361 55 23, 513 701 808, +48 607 561 611,