Rynek budowlany nieustannie się zmienia i ewoluuje, a firmy dostarczające rozwiązania dla branży muszą sprostać wciąż rosnącym wymaganiom klientów. Dziś tradycyjna cegła to już nieopłacalny przeżytek, bo inwestorzy chcą budować z materiałów pozwalających na szybkie i tanie wznoszenie ścian, które będą wytrzymałe, dźwiękochłonne i ognioodporne. Takim produktem są betonowo-keramzytowe bloczki HOTBLOK – polski produkt na światowym poziomie.

Ściany jednorodne termicznie
Jeszcze pod koniec ubiegłego wieku mało kto w Polsce myślał ekologicznie, jednak XXI wiek upływa nam pod znakiem poszukiwania wyrobów, które pozwolą oszczędzać gwałtownie kurczące się zasoby naturalne. Na szczęście konieczność racjonalnego nimi gospodarowania pobudziła rynek do opracowywania takich rozwiązań, które pozwalają zachować komfortowe warunki życia, a jednocześnie nie ponosić ogromnych nakładów finansowych na ogrzewanie i izolację budynków.
Kluczowym aspektem jest używanie odpowiednich materiałów do budowy ścian – takich, które wykluczą powstawanie mostków termicznych oraz zapewnią ciągłość izolacji termicznej we wszystkich newralgicznych miejscach, a więc w narożnikach, oparciu ściany na fundamencie oraz jej połączeniu ze stropem.

 

bloczki z betonu i keramzytufot. HOTBLOK

 

Bloczki HOTBLOK umożliwiają wznoszenie obiektów do dwóch kondygnacji (lub wyższych przy zastosowaniu dodatkowego wsparcia), przy czym cena budowy domu energooszczędnego lub pasywnego jest niższa niż w przypadku budynku o ścianach dwuwarstwowych o podobnych parametrach. Jest to możliwe m.in. dzięki zastosowaniu styropianowego rdzenia, który równoważy zewnętrzne ocieplenie ze styropianu o grubości 25 cm, stosowanego zwyczajowo w przegrodach dwuwarstwowych.

 

bloczki z betonu i keramzytufot. HOTBLOK

 

Najcieplejszy materiał budowlany na rynku
Każdy bloczek HOTBLOK wykonany jest z keramzytobetonu i posiada wkładkę izolacyjną wewnątrz. Kształt ścianek bloczka oraz wkładek styropianowych został opatentowany w UE i wyklucza on możliwość powstania mostków termicznych. Dzięki temu współczynnik ciepła tego innowacyjnego materiału budowlanego jest najniższy na rynku i wynosi U=0,15 W/m²·K.
Jednocześnie zbudowany w technologii bloczków keramzytobetonowych ciepły i energooszczędny dom „oddycha”, zapewniając korzystny dla mieszkańców mikroklimat. Obok doskonałych parametrów izolacyjności cieplnej bloczki są paropszczepuszczalne i mają świetne właściwości dźwiękochłonne, co przekłada się na komfort akustyczny mieszkańców. Ponadto są bardzo wytrzymałe, mrozoodporne i wodoodporne. Mimo dużej ilości styropianu, stosowanego jako izolacja cieplna, producentowi udało się też zaprojektować wyrób ognioodporny. Zresztą parametry mówią same za siebie: wytrzymałość bloczków na ściskanie to 1,5 MPa, absorpcja wody  wynosi poniżej 20%, spełniona jest też odporność na zamrażanie/rozmrażanie (ubytek masy poniżej 5%).

 

bloczki z betonu i keramzytu bloczki z betonu i keramzytufot. HOTBLOK

 

Kompletny system do budowy ścian jednowarstwowych
System HOTBLOK składa się z różnokształtnych elementów ściennych: prostych, narożnych, kątowych, węgarkowych, których nie sposób pomylić. Na uwagę zasługuje też prosty montaż – wszystkie elementy są na tyle lekkie, że z łatwością może je przenosić jeden pracownik, również dzięki poręcznym uchwytom. Nie ma też konieczności stosowania spoiny pionowej, ponieważ poszczególne części łączy się w systemie pióro-wpust, która zapewnia najwyższą szczelność. Z kolei spoinę  poziomą tworzy zaprawa ciepłochronna. Dzięki temu, że nie jest wymagana dodatkowa izolacja, czas budowy skraca się znacząco, co oznacza też krótszy czas zaangażowania ekipy przy budowie obiektu i redukuje wydatki inwestora. Sam montaż systemu HOTBLOK również przebiega bardzo sprawnie – na 1 m² ściany zużywa się zaledwie 6,9 elementów.

 

bloczki z betonu i keramzytu bloczki z betonu i keramzytufot. HOTBLOK

 

Zdrowy dom w technologii ścian jednowarstwowych
Jak jest możliwe, że jeden system zapewnia tak doskonałe parametry? Obok innowacyjnej konstrukcji samych bloczków, ważne są też materiały użyte do ich wyprodukowania. Keramzyt to naturalny i zdrowy materiał, który powstaje ze specjalnie wyselekcjonowanej gliny, znanej i wykorzystywanej przez człowieka od wieków. Dzięki swoim unikalnym właściwościom, a także dzięki styropianowej wkładce izolacyjnej ściany budowane z bloczków HOTBLOK są na tyle ciepłe, że pozwalają na radykalne ograniczenie kosztów ponoszonych na ogrzanie domu. W efekcie zmniejszają się wydatki właściciela nieruchomości, a razem z nimi maleje też ilość emitowanego do atmosfery dwutlenku węgla.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.hotblok.pl

 

00-125 Warszawa, ul. Emilii Plater 49, woj. mazowieckie
tel. +4850173500,