Belimo Energy Valve

Innowacyjny elektroniczny zawór regulacyjno-równoważący z wbudowanym webserwer, regulatorem delty-T oraz licznikiem mocy.

Belimo to czołowy przedstawiciel branży w zakresie innowacyjnych rozwiązań do sterowania pracą instalacji grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Oferta handlowa przedsiębiorstwa obejmuje przede wszystkim siłowniki, zawory z siłownikami i czujniki. Przykładem nowoczesnego podejścia firmy jest zawór elektroniczny do równoważenia dynamicznego Belimo Energy Valve, jedyne tego rodzaju urządzenie na rynku. Priorytetem firmy Belimo jest dostarczenie Klientom pełnych rozwiązań do utrzymania komfortu cieplnego. W ofercie firmy znaleźć można więcej urządzeń regulujących przepływ wody i powietrza w instalacjach HVAC, grzewczych oraz chłodniczych. Produkty Belimo cechuje wysoka szwajcarska jakość potwierdzona pięcioletnią gwarancją. Firma gwarantuje szybką dostawę w połączeniu z kompleksową obsługą przez cały okres eksploatacji produktu. „Małe” urządzenia Belimo istotnie przyczyniają się do zwiększenia komfortu, ener­gooszczędności, bezpieczeństwa, umożliwiając jednocześnie prostszy montaż i wykonywanie prac konserwacyjnych. Innymi słowy są to małe urządzenia, które mają wielki wpływ na poprawną i optymalną pracę instalacji HVAC.

Zawór elektroniczny do równoważenia Energy Valve

Firma Belimo od czterech dekad zajmuje się prowadzeniem prac badawczo-rozwojowych nad produktami i technologiami umożliwiającymi energooszczędne działanie instalacji w budynkach. Zawór Energy Valve to innowacyjne urządzenie z wbudowanymi czujnikami, dynamicznie regulujące przepływ medium w instalacji. Składa się ono z zaworu, czujnika przepływu oraz czujników temperatury medium w instalacji na zasilaniu i na jego powrocie. W zaworze zastosowano ponadto opatentowaną funkcję liniowej regulacji mocy oraz możliwość utrzymywania stałej różnicy temperatur (Delta-T Manager). Pozwala to na pracę odbiorników z optymalnymi parametrami a jednocześnie prowadzi do znacznych oszczędności w zużyciu prądu przez pompy oraz produkcji medium. Od chwili wprowadzenia zaworu Energy Valve na rynek, cieszy się on bardzo dużym zainteresowaniem, co znalazło potwierdzenie w postaci wielu prestiżowych nagród przyznawanych przez przedstawicieli branży.

fot. BELIMO 

Przejrzystość, energooszczędność, chmura

Użycie zaworu Energy Valve zapewnia kontrolę przepływu i mocy wymiennika niezależną od zmian ciśnienia oraz przejrzyste monitorowanie parametrów w instalacji. Jednocześnie pozwala na działanie przy właściwej różnicy temperatur (ustalona delta T). Energooszczędne eksploatowanie instalacji przez cały okres użytkowania ułatwia znajomość przebiegu dotychczasowej pracy dzięki ciągłemu opomiarowaniu (rejestracja parametrów do 13 miesięcy) i ciągłej regulacji. Zawór pracuje również jako licznik ciepła. Co bardzo istotne, zawór Belimo Energy Valve można podłączyć do chmury Belimo, zapewniając w ten sposób łatwy i stały dostęp do danych i raportów. Dzięki podłączeniu do chmury Belimo i sieci internetowej, zawór Energy Valve zyskuje unikalny charakter, czyniąc to urządzenie jedynym tak kompleksowym rozwiązaniem dostępnym na rynku.

fot. BELIMO 

Urządzenia połączone z chmurą Belimo otrzymują siedmioletnią gwarancję. Poprzez Internet użytkownik może kontrolować oraz regulować zawór z dowolnego miejsca na świecie. Dodatkowo istnieje możliwość zakupu zaworu z funkcją monitorowania stężenia glikolu.

fot. BELIMO 

Inne produkty: czujniki do instalacji wodnych i wentylacyjnych

Ofertę Belimo obejmującą siłowniki i zawory, w tym zawory elektroniczne do równoważenia Energy Valve dopełnia obszerny wybór czujników. Zastosowanie czujników zapewnia optymalną pracę całego systemu umożliwiając komfortową regulację warunków w pomieszczeniach przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia energii. Kompaktowa obudowa czujników wyposażona w unikatowy zatrzask pozwala na ich łatwy montaż. Urządzenia spełniają wymagania kategorii ochronnej IP65. Bogaty asortyment obejmuje czujniki temperatury, czujniki wilgotności, czujniki jakości powietrza i CO2, czujniki ciśnienia i różnicy ciśnień, czujniki natężenia przepływu. Te czujniki są dostępne w wersji zarówno do instalacji przygotowujących powietrze (wentylacja i klimatyzacja) jak i instalacji wodnych (ogrzewania i chłodzenia). Belimo dysponuje także różnymi czujnikami pomieszczeniowymi. Zaletą oferowanych czujników jest ich prosta konfiguracja, bezproblemowy montaż i estetyczna oraz solidna obudowa.

Więcej szczegółów dotyczących oferty można znaleźć na www.belimo.pl

02-230 Warszawa, ul. Jutrzenki 98, woj. mazowieckie
tel. 22 886 53 05,


Liczba odwiedzin: 700 | Data publikacji: 2020-06-16

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Systemy oddymiające są niezbędnym wyposażeniem przeciwpożarowym w...
Hale przemysłowe i produkcyjne, centra handlowe, parkingi...
11.02.2016 | Ogrzewanie
Ogrzewanie podłogowe ma wiele zalet: nagrzana podłoga...
14.01.2015 | Ogrzewanie
Pięknie odnowione, stylowe mieszkanie, idealnie dobrane przez...
15.06.2021 | Pompy
Dostęp do wody z własnego ujęcia jest...
06.04.2021 | Ogrzewanie
XXI wiek stawia przed producentami systemów grzewczych...
24.02.2021 | Izolacje
Rosnące wymagania inwestorów z różnych sektorów rynku...
18.02.2021 | Ogrzewanie
Kotłownia z buforem zasilana energią elektryczną –...
03.09.2020 | Hydraulika
Współczesną technikę grzewczą napędzają technologiczne innowacje. Aby...
Średnica przyłącza, funkcja, ciśnienie robocze i przepływ...
Firma EWE Armatura wyspecjalizowała się w produkcji...
Reduktory gazu LPG oraz instalacje butlowe to...
18.09.2019 | Ogrzewanie
Kocioł elektryczny centralnego ogrzewania – opinie większości...
22.07.2019 | Grzejniki
Efektywność grzewcza, niższe koszty eksploatacji dzięki mniejszemu...
06.03.2019 | Ogrzewanie
Czy montaż grzejnika może być banalnie prosty?...
21.06.2018 | Ogrzewanie
Gaz płynny LPG to jedno z podstawowych...
Gotowe studnie wodomierzowe z tworzyw sztucznych sprawdzają...
Wybór ogrzewania to bardzo ważna decyzja, która...
12.10.2017 | Piece, kotły
W Polsce nie brakuje zwolenników centralnego ogrzewania...
Ochrona przeciwpożarowa budynków drewnianych, zwłaszcza zabytkowych i...
09.03.2017 | Pompy
Zakłady komunalne, oczyszczalnie ścieków, zakłady przemysłowe, spożywcze,...
23.02.2017 | Ogrzewanie
Ogrzewanie podłogowe to nie tylko przyjemność stąpania...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.

Słowa kluczowe: belimo, urządzenia pomieszczeniowe, oddymianie, zawory, instalacje wodne, czujniki, przepływ powietrza, regulatory, siłowniki do przepustnic powietrza, ochrona przeciwpożarowa, pneumatyka,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy