S-Volt –nowość system bateryjny od Stalco

Każde akumulatorowe narzędzie ogrodowe, w zależności od aktualnego obciążenia, potrzebuje innej ilości energii na różnych etapach wykonywanych prac. Stawia to nie lada wymagania przed konstruktorami urządzeń (zwłaszcza bezprzewodowych), bo przepływ prądu musi być zintegrowany z pobieraną energią – oczywiście bez kompromisów na rzecz wydajności pracy narzędzia.

Projektując linię S-Volt, w skład której wchodzą między innymi narzędzia ogrodowe akumulatorowe, konstruktorzy z firmy Stalco mieli te aspekty na uwadze. Opracowany przez nich innowacyjny system akumulatorowy S-Volt osiąga świetne parametry robocze, pozwalając na wydajną pracę każdego narzędzia. Zasilanie zostało podzielone na dwie sekcje: jedna płytka znajduje się w akumulatorze, a druga wmontowana jest w elektronarzędzie. Dzięki temu udało się zoptymalizować współpracę między tymi dwoma elementami, a narzędzie pobiera dokładnie tyle energii, ile potrzebuje do wykonania konkretnego zadania.

Przekłada się to nie tylko na świetną efektywność akumulatorowych narzędzi ogrodowych Stalco, ale także na ich żywotność oraz – co oczywiste – na komfort pracy.

fot. STALCO 

Narzędzia ogrodowe akumulatorowe do trawników

Linia narzędzi ogrodowych akumulatorowych S-Volt obejmuje pełną gamę urządzeń, które pozwolą na szybkie i sprawne przeprowadzenie wszystkich prac wokół domu.

Do pielęgnacji trawników świetnie sprawdzą się kosiarki akumulatorowe wyposażone w silniki bezszczotkowe (np. lekka kosiarka STALCO LMS40-38BL do małych i średnich powierzchni czy LMS40-46BL – model do dużych trawników, z sześciostopniową regulacją wysokości koszenia). Warto zwrócić też uwagę na wydajną kosiarkę akumulatorową z napędem LMS40-51BLSP o szerokości koszenia aż 51cm, przez co model ten poradzi sobie nawet z bardzo dużymi trawnikami.

Uzupełnieniem kosiarki jest podkaszarka akumulatorowa STALCO LTS20-30, która pozwoli dotrzeć do trudno dostępnych miejsc – pod drzewami, przy krawężnikach czy ogrodzeniu. Głowica podkaszarki wykonuje aż 7500 obrotów na minutę, co przekłada się na wysoką skuteczność koszenia. Z kolei komfortową pracę gwarantuje niewielka waga (1,9 kg) i teleskopowa regulacja długości.

fot. STALCO 

Dmuchawy i odkurzacze do liści

Wśród narzędzi ogrodowych akumulatorowych Stalco nie mogło też zabraknąć dmuchaw do liści. Poręczny model Stalco BLS20-140 sprawdzi się wiosną i jesienią, eliminując żmudną konieczność grabienia liści. Płynna regulacja prędkości przepływu powietrza za pomocą usytuowanego na uchwycie regulatora pozwala zmienić parametry maszyny bez przerywania pracy. Na wygodę obsługi wpływa ponadto niewielka waga i ergonomiczny uchwyt.

Odbiorców, którzy poszukują ogrodowych narzędzi akumulatorowych wielofunkcyjnych zadowoli z pewnością urządzenie STALCO BVS40-720BL, które pełni rolę odkurzacza i dmuchawy do liści w jednym. Wyposażona w silnik bezszczotkowy maszyna wyrzuca powietrze z prędkością 234 km/h, przez co świetnie usuwa liście z murawy, chodnika czy parkingu. Dodatkowo może też mulczować rośliny, zmniejszając w ten sposób ich objętość.

fot. STALCO 

Akumulatorowe narzędzia do przycinania roślin

Firma Stalco opracowała ponadto całą gamę narzędzi ogrodowych akumulatorowych, które służą do przycinania roślin. Warto zwrócić uwagę np. na sekator STALCO PSS20-30BL, który poradzi sobie ze zdrewniałymi częściami roślin o maksymalnej średnicy do 30 mm. Miękki, ergonomiczny uchwyt, mechanizm zaciskowy zasilany z akumulatora i system zabezpieczający przed samoczynnym uruchomieniem sprawiają, że praca z tym narzędziem jest nie tylko wygodna i mało uciążliwa, ale także bezpieczna.

Akumulatorowe nożyce do żywopłotu STALCO HTS20-71 to z kolei narzędzie, które sprawdzi się przy formowaniu szpalerów roślin pnących i krzewów. Trwałe ostrza nożyc są wycinane i ostrzone laserowo i poradzą sobie z pędami o grubości do 14 mm. Narzędzie jest lekkie (2,1 kg), wydajne i pracuje cicho, co przekłada się dużą wygodę pracy.

W przypadku wysokich żywopłotów doskonale spiszą się nożyce STALCO PHS20-45 na wysięgniku, który można regulować do maksymalnej wysokości 2,75 metra. Również to akumulatorowe narzędzie ogrodowe ma ostrza formowane laserowo – poradzą sobie one z cięciem roślin o grubości do 16 mm. Długość wykonywanego cięcia wynosi maksymalnie 41 cm. Komfort pracy zapewnia obrotowa rączka i głowica, pracująca w zakresie od - 45 do 90 stopni.

Do przycinania gałęzi firma Stalco zaprojektowała piłę PCS20-20, która jest umocowana na wysięgniku regulowanym w zakresie od 1,97 do 2,52 m. Można ją też wykorzystać do pielęgnacyjnego i formującego cięcia gałęzi drzew, a prędkość łańcucha do 4,5 m/s pozwala na bardzo efektywną pracę. Najbardziej optymalny kąt cięcia gałęzi można łatwo ustawić dzięki regulacji głowicy piły w zakresie od 0 do 30 stopni.

Innym narzędziem ogrodowym z akumulatorem, przeznaczonym do cięcia zdrewniałych części roślin, jest piła łańcuchowa Stalco CAS20-25BL. Sprawdzi się też ona np. do rozdrabniania polan i przy wycinkach, a także w niektórych pracach budowlanych. Wbudowany w maszynę silnik bezszczotkowy zapewnia prędkość łańcucha na poziomie nawet do 7,9 m/s , co pozwala na bardzo dużą efektywność cięcia. Producent wyposażył piłę w prowadnicę i łańcuch renomowanej marki Oregon, co gwarantuje niezawodności i długą żywotność.

fot. STALCO 

Przydatne w ogrodzie

Dla tych, którzy planują walkę z chwastami, firma Stalco zaprojektowała opryskiwacz SPS20-500. Zasilanie z akumulatora pozwala prowadzić prace z dala od zabudowań i bez konieczności częstego pompowania. Dzięki temu narzędzie to sprawdzi się także w sadach i szkółkach ogrodniczych. Lekka, zwarta konstrukcja, dodatkowy pasek na ramię, wąż o długości 1,4 m, lanca – to tylko niektóre z elementów wpływających na wygodę pracy. Prowadzenie nawet intensywnych oprysków umożliwia natomiast przepływ wody na poziomie 0,5 litra na minutę i zbiornik o pojemności 7,5 litra.

Przy pracach pielęgnacyjnych prowadzonych na małej architekturze ogrodowej sprawdzi się też myjka ciśnieniowa akumulatorowa HPS20-24. Waga poniżej 2 kg, możliwość uzyskania ciśnienia 24 bar oraz dostosowania przepływu wody do potrzeb pozwala na bardzo efektywną pracę.

fot. STALCO 

Narzędzia ogrodowe akumulatorowe Stalco to urządzenia dopracowane do perfekcji, które zapewniają nie tylko wysoką precyzję podczas wykonywania prac porządkowych wokół domu. Ich atutem jest też wysoki komfort obsługi i wygoda użytkownika, co udało się uzyskać dzięki wyeliminowaniu plączących się pod nogami kabli, a także niewielkiej wadze urządzeń.

Więcej informacji na stalco.pl oraz na stalco.pl - Narzędzia ogrodowe bezprzewodowe

Katalog: stalco.pl - S-Volt

Skawina, ul. Ofiar Katynia 1, woj. małopolskie
tel. +48 12 276 82 01,