Elektronarzędzia Stalco – dla profesjonalistów, dla majsterkowiczów

Przejrzysty podział oferowanych przez Stalco elektronarzędzi na różne linie produktowe sprawia, że dobór odpowiednich urządzeń jest zadaniem bardzo prostym.

Linia Perfect to najwyższej klasy komponenty od renomowanych dostawców, stała kontrola jakości, bezkompromisowa wydajność i praca w najcięższych warunkach. Z kolei w linii zielonej zebrane są urządzenia o przemyślanej konstrukcji, w których solidne wykonanie łączy się z atrakcyjną ceną. Z tego powodu po elektronarzędzia Stalco z tego typoszeregu równie chętnie sięgają osoby prywatne, które użytkują sprzęt podczas prac przydomowych, jak i fachowcy, dla których liczy się wysoka jakość w rozsądnej cenie. Świetnym przykładem jest młotowiertarka Stalco RHS20-18BL czy wiertarko-wkrętarka akumulatorowa DS20-55BL.

Młotowiertarka Stalco RHS20-18BL

Młotowiertarka Stalco RHS20-18BL to narzędzie niezastąpione podczas różnego rodzaju prac remontowych, wykończeniowych czy monterskich. Docenią ją szczególni ci użytkownicy, którzy muszą pracować w ciasnych i trudno dostępnych przestrzeniach – łatwe operowanie elektronarzędziem ułatwia akumulator o pojemności 4 Ah, który rozwiązuje problem z plączącym się pod nogami kablem czy z brakiem dostępu do prądu. Jednocześnie akumulator ten daje dużą wydajność i funkcjonalność wiercenia oraz udaru.

Oferowane przez Stalco elektronarzędzie jest kompatybilne z wiertłami i dłutami wyposażonymi w uchwyt SDS Plus. Ma wbudowany silnik bezszczotkowy, który pozwala uzyskać wysoką wydajność, a do tego pracuje cicho i ma długą żywotność. Dzięki wyposażenia silnika w system elektronicznej stabilizacji obrotów ECS, elektronarzędzie Stalco utrzymuje prędkość obrotową nawet przy dużym obciążeniu wiertła.

Mocny mechanizm udarowy młotowiertarki Stalco RHS20-18BL (2,3 J i częstotliwość do 4500 uderzeń/min) sprawia, że bez trudu poradzi sobie z obróbką nawet bardzo twardego materiału. Precyzyjne ustawienie obrotów oraz zmianę ich kierunku ułatwia usytuowany na włączniku regulator. Tego typu operacje przeprowadza się szybko i intuicyjnie, co znacznie usprawnia przebieg pracy.

Ukłonem w stronę użytkowników młotowiertarki Stalco jest też kompaktowy typ konstrukcji oraz niewielka waga, która (razem z akumulatorem) wynosi 2,47 kg. Kontrolę stopnia naładowania akumulatora umożliwiają specjalne diody, przez co operator może uniknąć niemiłych niespodzianek w czasie pracy.

Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa DS20-55BL

Wśród cieszących się największą popularnością elektronarzędzi Stalco znajduje się też wiertarko-wkrętarka akumulatorowa DS20-55BL, niezastąpiona przy różnego typu pracach budowlanych i montażowych. W szczękach uchwytu obrotowego tego urządzenia można zamontować akcesoria o średnicy 13 mm, zwiększając wszechstronność zastosowań.

Podobnie jak młotowiertarka Stalco RHS20-18BL, również wiertarko-wkrętarka posiada niezawodny silnik bezszczotkowy, który ma moment obrotowy na poziomie 55 Nm, a na najszybszym biegu osiąga prędkość 1400 obr/min. Narzędzie można użytkować bez obaw o przegrzanie, za co odpowiada specjalny mechanizm zabezpieczający.

fot. STALCO 

Operator może wybrać jeden z dwóch biegów, ma ponadto możliwość regulowania poziomu sprzęgła czy ustawienia kierunku obrotów (prawo/lewo). Bardzo łatwo wymienia się też akumulator. Komfort pracy wkrętarko-wiertarką zapewnia jej kompaktowa, bardzo poręczna konstrukcja, niewielkie gabaryty oraz niska waga (niespełna kilogram!). Praktycznym rozwiązaniem jest ponadto niewielka lampka LED usytuowana w obudowie pod głowicą, która oświetla obszar roboczy i ułatwia pracę również wówczas, gdy wokół jest już ciemno.

Wyposażenie tego elektronarzędzia Stalco w akumulator 2 Ah sprawia, że efektywnie można pracować nim w miejscach o ograniczonym czy utrudnionym dostępie, jak również wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości podłączenia do prądu.

Dla najbardziej wymagających odbiorców producent kieruje wiertarko-wkrętarkę DS20-55BL w praktycznym zestawie, który obejmuje poręczną i wygodną w transporcie walizkę, dwa akumulatory litowo-jonowe o pojemności 2 Ah, ładowarkę oraz przypinkę do paska.

***

Dobierając elektronarzędzia – niezależnie od tego, czy mają one stać się jednym z elementów rozbudowanego parku maszynowego w firmie remontowo-wykończeniowej, czy też służyć podczas przydomowych prac majsterkowicza-amatora, warto stawiać na renomowanych dostawców. Przełoży się to nie tylko na pewność gwarancji i dostęp do serwisu i akcesoriów dodatkowych, ale także nierzadko na kompatybilność urządzeń (np. jedna bateria pasująca do kilkunastu elektronarzędzi Stalco). To z kolei pozwala zaoszczędzić pieniądze i miejsce na przechowywanie, a także znacznie zwiększa bezpieczeństwo pracy.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.stalco.pl

Skawina, ul. Ofiar Katynia 1, woj. małopolskie
tel. +48 12 276 82 01,