Fotowoltaika. Szkolenia w 2019 roku (oze instalacje)

Zdobądź praktyczne umiejętności w popularnej branży

Branża Odnawialnych Źródeł Energii nieustannie rośnie w siłę od lat 90. XX w. Firma Atum Sp. z o.o. jest jej prężnie działającym przedstawicielem. Zakres ich działalności to m.in. najwyższej jakości fotowoltaika. Szkolenia w 2019 roku obejmują przykładowo certyfikowane kursy instalatorów systemów fotowoltaicznych czy projektowania systemów fotowoltaicznych. Szkolenia OZE dotyczą również zagadnień takich jak: instalacje pomp ciepła, systemów grzewczych i innych. To jeszcze nie wszystko. Korzystając z wieloletnich doświadczeń powołano do życia Atum Energia – osobny pion wykonawczy, dzięki któremu zainteresowani inwestorzy mogą cieszyć się nowoczesną przydomową elektrownią fotowoltaiczną. O OZE i ofercie Atum porozmawiamy dziś z jej przedstawicielem: Panem Wojciechem Zagórskim.

Lider Budowlany: Instalacje OZE zyskują na popularności praktycznie z miesiąca na miesiąc. Znaczenie ma nie tylko rosnąca świadomość ekologiczna, ale i możliwość atrakcyjnego dofinansowania takich inwestycji, prawda?

Wojciech Zagórski: Tak niewątpliwie. Możliwości dofinansowania jest wiele. Najnowszym pomysłem rządowym mającym na celu wsparcie korzystania z energii słonecznej jest program „Mój prąd”. Każdy inwestujący w instalacje fotowoltaiczne, będzie mógł liczyć na zwrot do 50% kosztów inwestycji (ale nie więcej niż 5 tys. złotych.

Lider Budowlany: Zachęt rzeczywiście jest coraz więcej jednak szukając informacji o możliwościach „zielonej energii” możemy spotkać się również z określeniem mikroinstalacje OZE. Czym różnią się od zwykłych instalacji? Czy mógłby Pan w kilku zdaniach przybliżyć czytelnikom o co chodzi?

Wojciech Zagórski: Oczywiście. Mikroinstalacje OZE są najczęściej są wykorzystywane w gospodarstwach domowych. Ich definicje podaje ściśle ustawa o odnawialnych źródłach energii. Mikroinstalacje OZE to systemy o łącznej mocy zainstalowanej elektrycznej nie większej niż 40 kW i przyłączone do sieci elektroenergetycznej o napięciu znamionowym nie wyższym niż 110kV (lub mocy osiągalnej cieplnej w skojarzeniu nie większej niż 120 kW). Mogą to być mini siłownie wiatrowe, pompy ciepła, lub właśnie systemy fotowoltaiczne, w których specjalizuje się nasza firma.

fot. Atum

Lider Budowlany: OZE czyli Odnawialne Źródła Energii to olbrzymia branża, która wymaga specjalistycznej wiedzy. Aby w pełni i bezpiecznie cieszyć się przydomową elektrownią czerpiącą ze źródeł odnawialnych warto skierować kroki do najlepszych specjalistów.

Wojciech Zagórski: To prawda. Dlatego nasza firma zebrała najwyższej klasy fachowców od Odnawialnych Źródeł Energii, którzy profesjonalnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę „Fotowoltaika. Szkolenia w 2019 roku” aby odnaleźć naszą ofertę certyfikowanych kursów.

Lider Budowlany: Certyfikowanych to znaczy jakich?

Wojciech Zagórski: Nasze Centrum Szkoleń działa przy akredytacji Urzędu Dozoru Technicznego. Przed którym uczestnicy kursów zdają egzamin i uzyskują uprawnienia.

Lider Budowlany: Kto i gdzie konkretnie może liczyć na Państwa merytoryczne wsparcie?

Wojciech Zagórski: Organizujemy kursy z: projektowania systemów fotowoltaicznych, zaawansowanych technologii pomiarów instalacji PV audytów energetycznych i nie tylko. Mamy szkolenia dla instalatorów fotowoltaiki i pomp ciepła, a także instalatorów słonecznych systemów grzewczych oraz kotłów i pieców na biomasę. Większość naszych szkoleń (również tych przypominających) odbywa się we Wrocławiu i wszystkich wojewódzkich miastach Polski, ale organizujemy również szkolenia wyjazdowe. Przykładowo w czerwcu br. byliśmy do dyspozycji pracowników PGE w Nałęczowie.

fot. Atum

Lider Budowlany: Czy istnieje możliwość dofinansowania tych szkoleń?

Wojciech Zagórski: Możliwości dofinansowania szkoleń jest wiele. Jednak najlepszą informacją dla czytelników będzie na pewno ta, że na część szkoleń, w tym z zakresu fotowoltaiki można otrzymać dofinansowanie w 2019 roku. Warto więc decydować się i korzystać z niepowtarzalnej okazji. Daje ona możliwość bezpiecznego wejścia do branży i rozwoju. Trend na pewno się nie zmieni. Nie możemy już zejść z obranej drogi wykorzystywania Odnawialnych Źródeł Energii.

Lider Budowlany: Na to wygląda. Nie dawno w Zjednoczonych Emiratach Arabskich powstała największa na świecie Farma Słoneczna która jest w stanie wytworzyć 1,2 gigawata energii.

Wojciech Zagórski: To prawda. Podobne farmy powstają też znacznie bliżej w Europie – Francji, Niemczech. Ale powiem Panu, że Polska także dąży do tego aby coś w swoim złym wizerunku jeśli chodzi o wykorzystanie energii odnawialnej zmienić. Na dachu Ministerstwa Przedsiębiorczości pojawią się panele fotowoltaiczne. Inwestycja ma ruszyć już jesienią.

Lider Budowlany: To będzie na pewno jedna z największych tego typu konstrukcji fotowoltaicznych w stolicy… Rozmawiając o szkoleniach nie wspomnieliśmy, o tym, że nie tylko fachowcy mogą wykorzystywać Państwa wiedzę w praktyce. Mam rację?

Wojciech Zagórski: Tak. Naszą dewizą jest specjalizacja. Postawiliśmy na instalacje OZE z naciskiem na fotowoltaikę nie tylko w zakresie szkoleń. Do życia została powołana Atum Energia, której zespół krok po kroku i od A do Z jest w stanie stworzyć dla nawet najbardziej wymagającego inwestora elektrownię fotowoltaiczną. Zaczynamy od audytu lub jeśli Pan woli wizji lokalnej w celu oceny dostępnych możliwości dla danej lokalizacji oraz stworzenia wstępnego kosztorysu. Następnie tworzony jest zindywidualizowany projekt, który po akceptacji wcielany jest w życie i montowany przez naszych ekspertów. Po montażu uruchomimy i skonfigurujemy cały system. Dokonamy profesjonalnego odbioru technicznego i zgłosimy instalację do właściwego zakładu energetycznego. Klient nie pozostaje zostawiony sam sobie. Tak rodzą się najlepsze o naszej firmie opinie.

fot. Atum

Lider Budowlany: Przypomnę, że nie bez znaczenia dla tej opinii jest fakt, że to doskonała jakościowo fotowoltaika. Szkolenia w 2019 roku mogą uzyskać dofinansowanie, a klienci mogą liczyć na Państwa profesjonalizm.

Wojciech Zagórski: Dziękuję za tak miłe słowa i interesującą rozmowę. A zainteresowanych odsyłam na naszą stronę internetową.

Lider Budowlany: Dziękuję za poświęcony czas i rozmowę.

Ze szczegółową ofertą szkoleń firmy Atum można zapoznać się na stronie: www.atum.edu.pl

Więcej informacji o instalacjach fotowoltaicznych – montaż, zamówienia:  www.atum-energia.pl

53-238 Wrocław, ul. Ostrowskiego 7, woj. dolnośląskie
tel. 71 7866287, 576 045 945,


Liczba odwiedzin: 1684 | Data publikacji: 2019-08-12

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Czasy, w których podejście do kwestii bezpieczeństwa...
Odpowiednio dobrana armatura wodociągowa bezpośrednio wpływa na...
22.10.2021 | Kontenery
Problemy materiałowe, pracownicze oraz ciągły niedoczas są...
19.10.2021 | Meble
Regały i szafki strażackie to zawsze meble...
19.08.2021 | Podnośniki
Podnośnik nożycowy jest jednym z najczęściej wynajmowanych...
Stworzenie solidnego podłoża z betonowych kostek lub...
Prace związane z wykonywaniem czy serwisowaniem instalacji...
07.04.2021 | Składy budowlane
Niezastąpione na halach, w magazynach, na stacjach...
01.10.2020 | Elektroinstalatorstwo
Majątek firmy to nie zawsze zgromadzone w...
28.05.2020 | Systemy budowlane
Wysoka trwałość, uniwersalność, obniżenie kosztów inwestycji –...
30.03.2020 | Składy budowlane
W branży przemysłowej, kojarzonej zazwyczaj z potężną...
08.11.2019 | Kruszywa
Ponad 100 lat doświadczenia w wydobywaniu i...
hmt-szkoła6
10.07.2019 | Systemy budowlane
Zgiełk na korytarzach szkolnych to codzienność, jednak...
21.02.2019 | Rusztowania
Dla zachowania pełnego bezpieczeństwa na budowie niezbędne...
12.02.2019 | Systemy budowlane
W tym roku 25-lecie działalności w Polsce...
Statystyki GUS-u dotyczące wypadków przy pracy są...
25.07.2018 | Systemy budowlane
Projektowanie wnętrz obiektów komercyjnych bardzo często wymaga...
22.05.2018 | Obiekty rolnicze
Z czego zbudować oborę dla bydła, aby...
18.04.2018 | Transport
Zaostrzające się przepisy BHP nie są wcale...
08.03.2018 | Rusztowania
XXI wiek to era wieżowców. Drapacze chmur...
Jakość, kompleksowość, profesjonalizm – te trzy słowa...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. warmińsko-mazurskie
woj. pomorskie
woj. wielkopolskie

Słowa kluczowe: bhp, szkolenia, atum, odnawialne źródła energii, kursy, fotowoltaika, oze
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy