Ogrzewanie gazowe – oszczędnie, nowocześnie i wygodnie
Pogląd, że najbardziej wciąż się opłaca grzanie paliwem stałym można chyba włożyć między bajki. Bo choć cenowo rzeczywiście takie ogrzewanie jest „najtańsze”, to jednak przy uwzględnieniu codziennego wysiłku, jaki trzeba zainwestować w podtrzymywanie temperatury i obsługę kotła (dorzucanie paliwa, czyszczenie, przechowywanie opału), to okazuje się, że niska cena nie zawsze równoważy niedogodności eksploatacyjne. Nie wspominając już o tym, że po dłuższej nieobecności wszystkich domowników wracamy do domu wyziębionego, w którym – niezależnie od pory dnia i nocy – dopiero trzeba napalić.
Jeśli zależy nam na tym, aby takich problemów uniknąć, warto rozejrzeć się za innym sposobem ogrzewania budynków, który jednak nie będzie generował olbrzymich kosztów, jak np. ogrzewanie energią elektryczną.
Bodaj najkorzystniejszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest ogrzewanie gazowe – bardzo wygodne w obsłudze, nowoczesne, wydajne, niedrogie. Tym bardziej, że oferowane przez producentów kotły są już na tyle zaawansowane technologicznie, że doskonale łączą wysoką wydajność z ekonomiczną oszczędnością.
Wśród różnych producentów kotłów gazowych warto decydować się jednak na ofertę tych, którzy na swoje produkty dają długą gwarancję, co pozwoli nam przez kilka lat nie martwić się o nasz kocioł.
– W naszej firmie oferujemy 5-letnią gwarancję na cały system grzewczy, czyli kocioł wraz z osprzętem instalacyjnym. Po zainstalowaniu kotła użytkownik ma więc 5 lat spokoju – nie zapominając oczywiście o corocznych przeglądach urządzeń, za które musi zapłacić. To jednak gwarantuje długoletnią, bezawaryjną eksploatację urządzenia– mówi Justyna Kieszek, kierownik marketingu w firmie Wolf Technika Grzewcza sp. z o.o.

 

wolf wolffot. Wolf Technika Grzewcza sp. z o.o.

 

Kondensacyjne kotły gazowe
Firma Wolf oferuje różne systemy grzewcze, różniące się między sobą parametrami, sposobem instalacji i in. Niezmiennie jednak są to urządzenia wykonywane w znanej na świecie, niemieckiej jakości i precyzji wykonania
Wśród produktów firmy niezmiennym powodzeniem cieszą się kotły gazowe kondensacyjne ComfortLine. Urządzenia pozwalają uzyskać nie tylko maksymalne oszczędności energii, ale również wysoki komfort obsługi dzięki przejrzystej budowie, samoczyszczącej się komorze i intuicyjnej obsłudze. Kotły dostępne są w wersji dwufunkcyjnej (CGB-K) o mocy 5,6 – 40 KW lub jednofunkcyjnej (CGB) o mocy od 3,1 do 100 KW.  
– Wysoko rozwinięta technika kondensacji poprawia efektywne wykorzystanie energii zawartej w paliwie. Poprzez recyrkulację ciepła gazów spalinowych do obiegu grzewczego, energia cieplna zawarta w spalinach zostaje dodatkowo wykorzystana. Oszczędza się w ten sposób paliwo gazowe. Umożliwia to osiągnięcie bardzo wysokiej, znormalizowanej sprawności energetycznej – aż do 110% (wartość odniesiona do wartości opałowej paliwa gazowego Hi), przy jednocześnie zmniejszonym zużyciu paliwa i niższej emisji substancji szkodliwych, co nie jest bez znaczenia dla naszego środowiska. Już wkrótce w naszej ofercie pojawią się również kotły nowej generacji z serii „II”, o jeszcze większym zakresie modulacji, już od 1,8 kW. Urządzenia te dodatkowo wyposażone są w automatyczny regulator procesu spalania, dzięki czemu ich praca jest jeszcze bardziej optymalna. Kolejną innowacją w urządzeniach Wolf serii „II” jest możliwość zdalnego sterowana nimi dzięki urządzeniom mobilnym, co jest kolejnym krokiem naprzód  – wyjaśnia Justyna Kieszek.
Wielkości emisji do atmosfery są w tym przypadku wyraźnie niższe od wartości granicznych nowego niemieckiego rozporządzenia o oszczędzaniu energii (EnEV). Dotrzymywane są również surowe wymagania emisyjne programu hanowerskiego „Proklima”. Dzięki przemyślanej, zwartej budowie oraz rozwiązaniom technicznym ułatwiającym konserwację i serwis, kondensacyjne termy gazowe mogą być bezproblemowo lokalizowane we wnękach lub niszach ściennych – bez dodatkowych przyrządów czy urządzeń, a co za tym idzie – bez dodatkowych kosztów.

 

wolffot. Wolf Technika Grzewcza sp. z o.o.

 

Gazowe, kondensacyjne centrale grzewcze
Wolf w swojej ofercie ma również urządzenia dedykowane dla tych użytkowników, którym zależy na utrzymywaniu stałej temperatury pobieranej wody użytkowej – i to niezależnie od intensywności jej poboru. Są to kondensacyjne centrale grzewcze CGS oraz CGW.
– Stałą temperaturę wody zapewniają specjalne zasobniki warstwowe, w które wyposażone są kotły – wyjaśnia Justyna Kieszek.
Kotły umożliwiają szybkie podgrzewanie ciepłej wody, np. do kąpieli, a zastosowana specjalna technologia izolacyjna zapobiega z kolei wychłodzeniu ciepłej wody znajdującej się w zasobniku.
Zastosowana wysokiej jakości stal szlachetna gwarantuje długą żywotność i optymalnie ekonomiczną eksploatację tych urządzeń. Kondensacyjne centrale grzewcze firmy Wolf są ponadto bardzo ciche podczas pracy, także wtedy, gdy jest podgrzewana ciepła woda użytkowa.

 

wolf wolffot. Wolf Technika Grzewcza sp. z o.o.

Kondensacyjne centrale grzewcze dostępne są w dwóch wersjach. CGS-20 i CGS-24 (w wersji stojącej na podłodze) zapewniają właściwy komfort ciepłej wody użytkowej, przy jednorazowym poborze do 200 litrów ciepłej wody. Zakres mocy na potrzeby ciepłej wody wynosi odpowiednio 22,9 oraz 27,6 kW.
– Przy mniejszym zapotrzebowaniu na ciepłą wodę (do 140 litrów przy jednorazowym poborze) z powodzeniem wystarczają kondensacyjne centrale grzewcze CGW (w wersji wiszącej na ścianie) – mówi Justyna Kieszek. Zakres ich mocy do ogrzania wody to 14,6, 22,9 lub 27,6– dodaje.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.wolf-polska.pl

 

05-806 Sokołów, ul. Sokołowska 36, woj. mazowieckie
tel. 227206901,