Zestaw fotowoltaiczny do samodzielnego montażu

Mała, domowa elektrownia słoneczna

Fotowoltaika na dachu, jeszcze niedawno kojarzona raczej z zachodem Europy, dziś na stałe wpisała się w krajobraz Polski, czemu sprzyjają liczne programy dofinansowań i coraz tańsze komponenty. Swoją odpowiedź na rosnące potrzeby klientów przygotował sklep solarne.info. Zestaw fotowoltaiczny do samodzielnego montażu to wyjście naprzeciw oczekiwaniom tych osób, które chciałyby zrealizować inwestycję na własną rękę, obniżając tym samym jej koszty do połowy, a zarazem zachować możliwość ubiegania się o dofinansowanie z rządowych i gminnych programów.

Dlaczego inwestycja w zestaw fotowoltaiczny do samodzielnego montażu się opłaca?

Z roku na rok popularność odnawialnych źródeł energii rośnie, co nie zaskakuje w czasach, w których stan naszej planety jest katastrofalny. Nieuchronną tego konsekwencją są coraz wyższe koszty, jakie trzeba ponosić z tytułu opłat eksploatacyjnych, bo kurczące się zasoby naturalne stają się towarem deficytowym, a więc – drogim. Mała, domowa elektrownia słoneczna to świetny sposób na uniezależnienie się od zewnętrznych dostawców i wzrostu cen (a nikt nie ma wątpliwości, że te będą rosnąć w dalszym ciągu). Oprócz aspektu ekonomicznego dla wielu osób liczy się też kwestia ekologii, bo wykorzystywanie energii słonecznej – darmowej i niewyczerpywalnej – nie wywiera żadnego negatywnego wpływu na środowisko ani nie pomniejsza zasobów potrzebnych dla następnych pokoleń.

Rosnąca popularność domowych elektrowni słonecznych dostarczyła impulsów do rozwoju rynku. Dziś nie jesteśmy już skazani na konieczność korzystania z usług zewnętrznych firm, które dostarczą i zamontują instalację solarną, co jest o tyle istotne, że rosnący popyt wydłuża drogę od zamówienia do wykonania zlecenia. W ofercie sklepu solarne.info dostępne są zestawy fotowoltaiczne do samodzielnego montażu. To ukłon w stronę tych klientów, którzy po pierwsze – decydują się na inwestycję w odnawialne źródła energii, po drugie – szukają sposobu na to, aby zredukować wydatki poniesione na ten cel do minimum i po trzecie – chcą sfinalizować inwestycję możliwie szybko.

– Przez Internet kupujemy dziś wszystko, zarówno drobne artykuły gospodarstwa domowego, jak i np. meble czy materiały budowlane. Wynika to po części z wygody, bo nie wychodząc z domu można szybko zrobić zakupy, które zostaną dostarczone pod drzwi. Jednak warto pamiętać, że popularności zakupom online przysparza też cena, często znacznie niższa niż w sklepach stacjonarnych, na co wpływa m.in. brak marży za wynajem lokalu. Dotyczy to również oferowanych przez nas zestawów fotowoltaicznych do samodzielnego montażu, które – po zamówieniu przez klienta dostarczane są prosto od producenta. Do niższej ceny samych komponentów dochodzi jeszcze eliminacja kosztu robocizny, przez co wydatki poniesione na inwestycję mogą być nawet dwa razy niższe niż w przypadku zlecenia montażu fotowoltaiki firmie, która wykonałaby całość od początku do końca – mówi Paweł Marczewski ze sklepu solarne.info.

fot. Sonet

Mikroelektrownia słoneczna – wiesz, za co płacisz

Nabywając jeden z zestawów fotowoltaicznych do samodzielnego montażu w sklepie solarne.info, klient może sam, z niewielką pomocą fachowca, postawić własną elektrownię słoneczną. Wielkim ułatwieniem jest przejrzysty układ produktów w sklepie, w którym są przygotowane spersonalizowane oferty ze szczegółowo wymienionymi komponentami i ich ceny.

– To nas wyróżnia, bo na ogół klient, który zleca firmie wykonanie instalacji, nie wie dokładnie, ile za co płaci. Po prostu wykonawca informuje go, jaka będzie całościowa cena. Ciemną stroną takich transakcji jest nie tylko fakt, że klient nie zna cen poszczególnych komponentów. Oprócz tego nie wie też, ile kosztuje sama usługa. To stwarza pole do nadużyć i ułatwia wprowadzanie w błąd. Inwestor może być przekonany, że zastosowano najwyższej jakości komponenty przy bardzo niskim koszcie usługi, a tymczasem może być dokładnie odwrotnie – firma może wysoko wycenić usługę, bazując na niskiej jakości komponentach, a klient nie ma właściwie żadnej możliwości, aby to zweryfikować – zauważa Paweł Marczewski.

W oferowanych przez firmę zestawach fotowoltaicznych do samodzielnego montażu, każdy komponent jest dokładnie wyszczególniony, a jego cena od początku jest znana. Taka transparentność daje klientom pełen obraz tego, za co i ile płacą. Jednocześnie firma proponujemy tylko nowoczesne i wydajne modele, dzięki czemu inwestycja zwraca się w przeciągu kilku lat. Oferowane mikroelektrownie łatwo zamontować m.in. na blachodachówce lub na goncie, a proponowane zestawy zawierają m.in. wszystkie odpowiednie szyny i łączniki do nich, uchwyty dachowe, klemy, najnowsze panele fotowoltaiczne, specjalne odgromniki oraz niezbędne przewody i inwertery sieciowe.

Zamówi i zainstaluj, czyli własna elektrownia krok po kroku

Wiele osób, które chciałyby samodzielnie zbudować małą elektrownię słoneczną, obawia się jednak, że nie sprosta zadaniu. Pierwsze obawy pojawiają się już na etapie doboru mocy do realnych potrzeb danego gospodarstwa domowego.

– Chociaż sprzedajemy zestawy solarne do samodzielnego montażu, to jednak nie zostawiamy klientów bez opieki. Najczęściej już na etapie rozmów wstępnych wiedzą oni, ile mocy chcieliby uzyskać, a jeśli nie wiedzą – to my im w tym pomagamy. Na podstawie informacji uzyskanych od inwestora przygotowujemy dla niego ofertę indywidualną, która po jakimś czasie jest widoczna w sklepie i klient może zamówić przygotowany zestaw. Po złożeniu zamówienia do wyboru jest odbiór osobisty lub, za dodatkową opłatą, wysyłka – wyjaśnia Paweł Marczewski.

Kolejny etap to montaż. W pewnym zakresie potrzebna jest tu pomoc fachowca, ale wbrew powszechnym opiniom, nie musi to być specjalista od OZE, ale po prostu… elektryk. Do jego zadań należy m.in. montaż falownika, który przetwarza energię słoneczną na energię sieciową, podłączenie skrzynki i kabli, a także przygotowanie jednostronicowego, odręcznie sporządzanego schematu instalacji. Elektryk pomoże też wypełnić wniosek do zakładu energetycznego o rozpoczęcie rozliczeń prosumenckich, w którym trzeba wpisać kilka parametrów elektrycznych, na których klient niekoniecznie musi się znać. Cała praca elektryka zamyka się w przedziale 3-4 godzin, jest to więc wydatek rzędu czterystu/pięciuset złotych.

– Płacąc elektrykowi za kilka godzin pracy, co – jak wiadomo – nie jest dużą kwotą, resztę klient może zrobić sam. Jeśli nie orientuje się, jak to zrobić, może u nas kupić poradnik. Jest to 17 stron skondensowanej wiedzy, który przy okazji zakupu elektrowni jest wydatkiem symbolicznym (10 zł) – mówi Paweł Marczewski.

fot. Sonet

Zestaw fotowoltaiczny do samodzielnego montażu z dofinansowaniem

Oferowane przez sklep www.solarne.info zestawy solarne do samodzielnego montażu są jak najbardziej zgodne z zasadami sztuki, co oznacza, że po złożeniu wniosku elektrownia bez problemu wymieni licznik na dwukierunkowy. Na stronie sklepu są też dostępne wszystkie dokumenty urządzeń do pobrania.

– Wystawiana przez nas faktura oraz dokumenty wystarczają do tego, aby złożyć wniosek o dofinansowanie np. w programie 5000 plus, czyli Mój Prąd, w którym można uzyskać do 50% kosztów poniesionych z tytułu inwestycji (do 5 tysięcy złotych) – mówi Paweł Marczewski.

Jeśli dziś przez Internet kupujemy dosłownie wszystko, to dlaczego nie mielibyśmy nabyć w ten sposób zestawu solarnego do samodzielnego montażu? Obecnie, gdy popularność fotowoltaiki rośnie wprost proporcjonalnie do wzrostu cen za prąd z sieci, takie rozwiązanie ma jeszcze jedną, wielką zaletę. Otóż zamawiając gotowy zestaw i samodzielnie go instalując eliminujemy długi okres oczekiwania na firmę montażową, co znacznie przyspieszy moment, w którym zaczniemy wytwarzać własny prąd i oszczędzać pieniądze.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.solarne.info

03-289 Warszawa, ul. Kąty Grodziskie 115J, woj. mazowieckie
tel. 501 066 621,


Liczba odwiedzin: 4955 | Data publikacji: 2020-04-07

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


09.03.2021 | Energia ekologiczna
W Polsce nie istnieją żadne przepisy prawne,...
08.06.2021 | Energia ekologiczna
Fotowoltaika to najszybciej rozwijający się sektor OZE...
30.03.2021 | Energia ekologiczna
Niezawodne, trwałe pokrycia dachowe – to pierwsze...
01.03.2021 | Energia ekologiczna
Obowiązująca od 2021 roku obowiązkowa opłata mocowa,...
16.12.2020 | Energia ekologiczna
Od kilkunastu lat branża OZE w Polsce...
Optigruen - Solar15 to zielony dach retencyjny...
15.09.2020 | Energia ekologiczna
Fotowoltaika na dachu bloku to rozwiązanie coraz...
20.08.2020 | Energia ekologiczna
Rosnąca skokowo ilość instalacji fotowoltaicznych w naszym...
10.08.2020 | Energia ekologiczna
Gdy szukamy najbardziej wydajnego, autonomicznego i opłacalnego...
22.07.2020 | Energia ekologiczna
Fotowoltaika Bruk-Bet Solar to rozwiązanie dla klientów...
28.05.2020 | Stolarka otworowa
Poszukiwanie jakości często najlepiej zacząć od lokalnego...
04.05.2020 | Energia ekologiczna
Fotowoltaika a brak prądu w sieci –...
29.01.2020 | Energia ekologiczna
Malborska firma KDP jest znana ze swojego...
19.12.2019 | Energia ekologiczna
Popularność fotowoltaiki nieustannie rośnie, ponieważ jest to...
07.11.2019 | Energia ekologiczna
W Polsce z roku na rok przybywa...
14.10.2019 | Energia ekologiczna
Wzrost cen energii, rozwój technologii, nowe przepisy...
30.08.2019 | Energia ekologiczna
Firma LMV Group dostarcza kompleksowe rozwiązania z...
Branża Odnawialnych Źródeł Energii nieustannie rośnie w...
15.09.2017 | Energia ekologiczna
Zasoby naturalne kurczą się gwałtownie, nic więc...
23.11.2016 | Energia ekologiczna
Prosty rachunek ekonomiczny jest czynnikiem, który w...
20.09.2016 | Energia ekologiczna
Według raportu Polskich Sieci Elektroenergetycznych już za...
11.06.2021 | Ogrzewanie
Jednym z najkorzystniejszych na rynku alternatywnych systemów...
Energooszczędność w obecnych czasach to coś więcej...
06.06.2021 | Energia ekologiczna
Dylemat dotyczący wyboru odpowiedniego systemu grzewczego niejednokrotnie...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. mazowieckie
woj. lubelskie
woj. pomorskie
woj. lubelskie
woj. pomorskie
woj. warmińsko-mazurskie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. podkarpackie
woj. mazowieckie
woj. małopolskie
woj. małopolskie

Słowa kluczowe: sonet, fotowoltaika, elektrownie, elektrownie wiatrowe, panele solarne, energia ekologiczna, panele fotowoltaiczne, inteligenty dom, elementy montażowe, zestaw fotowoltaiczny do samodzielnego montażu, zestaw solarny do samodzielnego montażu,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy