Energia ze słońca – oszczędności na każdym etapie

Energia słoneczna jest jednym z odnawialnych źródeł energii, a ze względu na fakt, że nie da się jej wyczerpać, a ponadto jest czysta, śmiało można ją nazwać energią przyszłości. Dzieje się tak zarówno dlatego, że wykorzystywanie promieni słonecznych do produkcji prądu nie zanieczyszcza środowiska naturalnego, jak również z powodu jej opłacalności. Nie da przecież ukryć, że choć cena instalacji fotowoltaicznej jest wyższa niż przyłączenia budynku do sieci i korzystania z prądu dostarczanego przez zewnętrznych dostawców, to jednak nakłady te szybko się zwracają. Liczby mówią zresztą same za siebie: osoby, które zdecydowały się na montaż paneli słonecznych, oszczędzają rocznie na prądzie nawet do 1200 zł. Ponadto instalacja pozwala na uzyskanie nie tylko energii, ale także ciepła, co oznacza np. darmowe ogrzanie wody. Tym samym oszczędności będą generowane nie tylko z tytułu zużywania prądu (urządzenia zainstalowane w domu, światło itp.), ale także dzięki niższym rachunkom za ogrzewanie budynku.

fot. Wiatrosolar

Instalacja fotowoltaiczna: cena inwestycji coraz niższa

O ile jeszcze do niedawna instalacja fotowoltaiczna na dachu kojarzyła się bardziej z naszymi bogatszymi sąsiadami z zachodu Europy, o tyle dziś Polska nie ustępuje pola w tym zakresie innym krajom. Nie dzieje się tak przez przypadek. Zasoby naturalne kurczą się gwałtownie, do tego nieustannie słyszymy o tym, że jeśli nie zaczniemy szukać oszczędności, to już niebawem czeka nas katastrofa klimatyczna i wyczerpanie zasobów naturalnych. Naturalną konsekwencją takiego stanu rzeczy jest rozwój szeroko rozumianej branży OZE, która dzięki wykorzystywaniu na rozmaite sposoby odnawialnych źródeł, pozwala odciążyć planetę oraz nasze portfele. Rosnąca popularność OZE sprawia, że spadają też ceny. Instalacja fotowoltaiczna, kiedyś zarezerwowana tylko dla zamożniejszych, jest więc dziś dostępna dla każdego, czemu sprzyja zarówno rozwój i udoskonalanie technologii, jak i obniżenie cen baterii słonecznych. Dodatkowo rozbudowany program dofinansowań do instalacji, zarówno na poziomie krajowym, jak i lokalnym sprawia, że koszt inwestycji może być jeszcze niższy.

fot. Wiatrosolar

Na sprawdzonych komponentach

Sercem instalacji fotowoltaicznej jest inwerter, czyli urządzenie, które zamienia prąd stały na prąd zmienny. Z nim połączone są wszystkie zespoły układu fotowoltaicznego. Firma Wiatrosolar oferuje różne rozwiązania renomowanych i sprawdzonych dostawców, które działają według określonych zasad. W zależności od indywidualnych wymagań i środowiska, w którym ma pracować fotowoltaika, dobierane są różne elementy i typy instalacji. Jednym z najczęściej stosowanych jest układ ON-GRID, który wykorzystuje się w domach podłączonych do sieci elektrycznej. W tego typu instalacjach fotowoltaicznych znajduje się inwerter, panele oraz liczniki, które informują o tym, ile prądu wyprodukowano i zużyto. Firma oferuje ponadto specjalne zabezpieczenia oraz elementy umożliwiające przyłączenie do sieci całego mechanizmu instalacji fotowoltaicznej. Konkurencyjne ceny oraz ścisła współpraca z klientem na każdym etapie realizacji inwestycji daje pewność, że zamontowane na dachu budynku panele będą pełnić swoją funkcję dobrze i przez wiele lat. Nie bez wpływy na koszty eksploatacji budynku, obok możliwości wytwarzania prądu z darmowej i niewyczerpywalnej energii słonecznej, jest możliwość magazynowania nadwyżek wytworzonej energii i wykorzystania ich w innym terminie.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.wiatrosolar.pl

89-600 Chojnice, ul. Wojska Polskiego 18, woj. pomorskie
tel. +48 531 760 340,