Fotowoltaika Kraków/ dofinansowanie 2019 „Mój Prąd”

Instalacja fotowoltaiczna z dopłatą

Firma LMV Group dostarcza kompleksowe rozwiązania z zakresu fotowoltaiki w Krakowie. Dofinansowanie w 2019 roku może być naprawdę duże, bo w ostatnim czasie zaszły w prawodawstwie korzystne zmiany. Warto się więc pospieszyć, tym bardziej, że w ofercie LMV Group są jeszcze dostępne promocyjne zestawy fotowoltaiczne.

Fotowoltaika w Krakowie. Dofinansowanie w 2019 roku

W ostatnich latach coraz więcej słyszymy o konieczności przestawienia się na odnawialne źródła energii i nie jest to tylko moda. Każdy z nas przecież gołym okiem widzi zmiany następujące wokół nas, choćby to, jak bardzo różnią się dzisiejsze zimy czy lata od tych, które pamiętają nasi rodzice i dziadkowie. My spowodowaliśmy te zmiany, więc tylko my możemy je powstrzymać, a rosnąca świadomość ekologiczna idzie dziś w parze z poszukiwaniem bardziej rentownych sposobów na ogrzanie domu czy wyprodukowanie prądu. Naprzeciw tym globalnym zmianom wychodzą rządy kolejnych państw, w tym również Polski. Dofinansowanie Mój Prąd, obejmowanie przedsiębiorców definicją prosumenta to tylko niektóre z korzystnych zmian, które przynajmniej w teorii powinny sprawić, że na dachach budynków w naszym kraje zacznie się pojawiać coraz więcej paneli PV. Tym bardziej, że to świetny sposób również na to, aby uniezależnić się od zewnętrznych dostawców i rosnących cen energii.

Dofinansowanie Mój Prąd

LMV oferuje rozwiązania dla klientów z całej Polski, jednak podstawowym obszarem działania firmy jest fotowoltaika w Krakowie. Dofinansowanie w 2019 do domowych instalacji fotowoltaicznych może wynieść nawet 5000 złotych, co poprawia rentowność takich inwestycji.

– Zaskoczeniem było zarówno oświadczenie premiera o wsparciu inwestycji w fotowoltaikę, jak i bardzo szybki start programu. W ramach dofinansowania Mój Prąd dotacja obejmie osoby fizyczne, które zainstalują domowy system fotowoltaiczny o mocy od 2 kW do 10 kW – wyjaśnia Michał Sułowski z LMV Group, firmy, która działa w branży fotowoltaiki w Krakowie. – Dofinansowanie w 2019 roku może być przyznane tylko na montaż nowych urządzeń, wyprodukowanych nie później niż 24 miesiące przed instalacją – dodaje.

Nabór wniosków ma ruszyć na przełomie sierpnia i września, a zapowiadane przez rząd zapowiedzi skrócenia formalności są dodatkową zachętą dla tych, których przeraża perspektywa niezliczonej ilości dokumentów i skomplikowanych procedur, które bywały problemem w innych programach dofinansowań realizowanych z ramienia Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

fot. LMV Group

Jak więc uzyskać w 2019 roku dofinansowanie do fotowoltaiki (w Krakowie i każdym innym miejscu w Polsce)?

 

Osoby, które chcą uzyskać dofinansowanie Mój Prąd muszą składać wnioski, do których dołączona jest faktura za zakup i montaż instalacji PV, potwierdzenie, że została ona opłacona oraz dokument potwierdzający montaż licznika dwukierunkowego. Wniosek o dopłatę będzie jednocześnie i umową, i wnioskiem o płatność. Dotacje najprawdopodobniej będzie można połączyć z ulgą termomodernizacyjną, tj. odliczeniem w rozliczeniu rocznym PIT inwestora.

– Uwzględniając dofinansowanie do fotowoltaiki w Krakowie, który jest naszym podstawowym obszarem działania oraz ulgę termomodernizacyjną, własną elektrownię słoneczną można mieć już od ok. 2250 zł / kWp – mówi Michał Sułowski z firmy LMV Group.

Fotowoltaika jeszcze bardziej opłacalna dla przedsiębiorców

Obok dofinansowania Mój Prąd, kierowanego do osób prywatnych, pojawiły się w ostatnim czasie korzystne zmiany w prawodawstwie, które objęły również przedsiębiorców.

– Najistotniejszy jest fakt, że dzięki nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii przedsiębiorcy uzyskają status prosumenta, co znaczy, że będą mogli bilansować / rozliczać wprowadzoną do sieci energię z tą pobraną. Tym samym poprawi się rentowność tych inwestycji – mówi Michał Sułowski.

Wspomniana powyżej zmiana dotyczy przedsiębiorców, którzy posiadają mikroinstalacje do 50 kW, umożliwiając im wejście do systemu opustów i bezgotówkowego rozliczenia energii elektrycznej pobranej przez prosumenta oraz wyprodukowanej w mikroinstalacji. Ponadto przedsiębiorcy nadal mają mieć możliwość sprzedaży energii sprzedawcy zobowiązanemu oraz – co jest nowością – sprzedaży energii innemu sprzedawcy.

Dofinansowania do fotowoltaiki motorem napędowym rynku

Wpisanie w wyszukiwarki haseł typu „fotowoltaika Kraków dofinansowanie 2019” czy frazy „dofinansowanie Mój Prąd” wyświetla masę wyników, co pokazuje, jak bardzo istotny jest to dziś temat i jak duże zainteresowanie on budzi. Nie sposób też oprzeć się wrażeniu – nawet bez znajomości szczegółów dotyczących unijnych zaleceń związanych z OZE – że to właśnie darmowa energia ze słońca, wiatru, z ziemi jest naszą przyszłością.

Nie jest też nowością fakt, że impulsów do rozwoju rynku dostarczają zmiany w prawodawstwie. Programy dofinansowań do fotowoltaiki (jak dofinansowanie Mój Prąd) czy obejmowanie kolejnych grup definicją prosumenta z pewnością wpłynie na zwiększanie się ilości instalacji fotowoltaicznych. Niezależnie jednak od tego, ile pieniędzy z budżetu państwa dostaniemy warto pamiętać o jednym – instalacja będzie opłacalna i rentowna tylko wtedy, gdy zostanie zbudowana z renomowanych, sprawdzonych elementów przez firmę, która ma w tym zakresie duże doświadczenie.

fot. LMV Group

– W świetle powyższych zmian w przepisach i dofinansowań do fotowoltaiki oraz – ujmując ten temat szerzej – również w kontekście zmian klimatycznych i zaostrzających się przepisów UE dotyczących powstrzymania tych zmian, w ostatnich latach możemy zaobserwować ogromny boom na OZE. Nasza firma działa w branży od 2014 roku, nie utworzyliśmy przedsiębiorstwa ad hoc, aby zaspokoić doraźne potrzeby. Na swoim koncie mamy już ponad 600 zbudowanych elektrowni słonecznych o mocy ponad 4000 kW. To doświadczenie wyróżnia nas – i będzie wyróżniać spośród wielu firm, które wyrastają teraz jak grzyby po deszczu, aby odpowiedzieć na rosnące zainteresowanie klientów, ale nie mają doświadczenia, ekip montażowych, uprawnień – mówi Michał Sułowski.

Firma LMV Group dysponuje ponadto specjalistycznym programem, w którym przygotowywany jest projekt instalacji 3D, uwzględniający takie dane, jak analiza zacienienia, wizualizacja czy prognoza zysku energetycznego. Zatrudnieni w firmie fachowcy obok doświadczenia posiadają też liczne uprawnienia, w tym również wydane przez Urząd Dozoru Techniczne. Dzięki długiej obecności na rynku, firma wypracowała też bardzo dobre kontakty handlowe, przez co oferuje tylko sprawdzone, renomowane urządzenia, dostępne w korzystnej cenie również w systemie ratalnym.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.lmvgroup.pl

 

30-721 Kraków, ul. Lipska 4/6U, woj. małopolskie
tel. 12 307 20 60, 731 471 300,


Liczba odwiedzin: 1470 | Data publikacji: 2019-08-30

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


15.09.2020 | Energia ekologiczna
Fotowoltaika na dachu bloku to rozwiązanie coraz...
13.08.2015 | Piece, kotły
Mieszkańcy Krakowa, Dolnego i Górnego Śląska, Warszawy...
30.06.2021 | Altany, pergole
COCOSHELL to ekologiczna osłona przed wiatrem i...
08.06.2021 | Energia ekologiczna
Fotowoltaika to najszybciej rozwijający się sektor OZE...
30.03.2021 | Energia ekologiczna
Niezawodne, trwałe pokrycia dachowe – to pierwsze...
09.03.2021 | Energia ekologiczna
W Polsce nie istnieją żadne przepisy prawne,...
01.03.2021 | Energia ekologiczna
Obowiązująca od 2021 roku obowiązkowa opłata mocowa,...
27.05.2020 | Energia ekologiczna
Od jakiegoś czasu branża fotowoltaiczna przeżywa nieustanny...
08.04.2020 | Energia ekologiczna
Choć czerpanie energii odnawialnej wprost ze słońca,...
29.01.2020 | Energia ekologiczna
Malborska firma KDP jest znana ze swojego...
14.10.2019 | Energia ekologiczna
Wzrost cen energii, rozwój technologii, nowe przepisy...
Branża Odnawialnych Źródeł Energii nieustannie rośnie w...
30.05.2019 | Energia ekologiczna
Wydajne systemy fotowoltaiczne pozwalają wykorzystywać darmowe źródło...
25.05.2017 | Piece, kotły
Trująca chmura smogu, która wisi nad naszymi...
23.11.2016 | Energia ekologiczna
Prosty rachunek ekonomiczny jest czynnikiem, który w...
28.07.2016 | Ogrzewanie
Wybierając rodzaj ogrzewania i klimatyzacji warto mieć...
09.12.2015 | Energia ekologiczna
Tania energia! Jeszcze kilka lat temu słysząc...
20.07.2015 | Energia ekologiczna
Panele solarne na dachach domów mieszkalnych są...
16.07.2015 | Energia ekologiczna
Produkcja energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych nie...
10.10.2014 | Energia ekologiczna
Najważniejszym argumentem przemawiającym za odnawialnymi źródłami energii...
06.12.2013 | Ogrzewanie
W ogrzewaniu budynków wielkokubaturowych bardzo dobrze sprawdzają...
30.10.2013 | Energia ekologiczna
W związku z rosnącymi cenami energii, stale...
11.06.2021 | Ogrzewanie
Jednym z najkorzystniejszych na rynku alternatywnych systemów...
14.04.2014 | Oświetlenie
Przewaga oświetlenia LED nad zwykłym zauważalna jest...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. mazowieckie
woj. lubelskie
woj. pomorskie
woj. pomorskie
woj. lubelskie
woj. pomorskie
woj. warmińsko-mazurskie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. podkarpackie
woj. mazowieckie
woj. małopolskie

Słowa kluczowe: lmvgroup, LMV Group, energia ekologiczna, oszczędności, tani prąd, jak oszczędzać na energii elektrycznej, dofinansowanie w krakowie, jak otrzymać dofinansowania do fotowoltaiki, fotowoltaika jeszcze bardziej opłacalna, dofinansowanie w 2019 roku do fotowoltaiki,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy