Fotowoltaika jaka firma najlepsza?

OZE z FOTONLAB – korzystaj z energii słonecznej i oszczędzaj z głową

Od kilkunastu lat branża OZE w Polsce notuje stabilny wzrost realizowanych inwestycji. W obliczu kolejnych wysokich podwyżek cen prądu i niestabilnej sytuacji światowej, coraz więcej gospodarstw domowych oraz klientów biznesowych dąży do całkowitej niezależności energetycznej. Przystępując do kosztorysowania własnej inwestycji w OZE, pojawia się zatem pytanie – jaka firma do fotowoltaiki jest najlepsza i na co zwracać uwagę przed rozpoczęciem współpracy? Przedstawiamy cztery podstawowe parametry wyboru najlepszej firmy do fotowoltaiki.

Fotowoltaika jaka firma najlepsza – wybór wykonawcy

Cztery filary rzetelnej, a przez to najlepszej firmy fotowoltaicznej przedstawia Przemysław Odrzywałek ze spółki Replikant sp. z o.o, świadczącej usługi z zakresu fotowoltaiki pod marką FOTONLAB. Pierwszy aspekt, to szczegółowe rozeznanie rynku producentów, dostawców i instalatorów i weryfikacja ich solidności.

– Sam wybór firmy do fotowoltaiki wbrew pozorom nie jest prostą sprawą – zaznacza Przemysław Odrzywałek. – Na wstępie warto zwrócić uwagę na staż producenta i dostawcy. W ostatnim czasie powstało w Polsce wiele firm w branży fotowoltaicznej, w reakcji na niesłabnące zainteresowanie odnawialnymi źródłami energii przez inwestorów i klientów indywidualnych. Niestety, część podmiotów otwiera się tylko po to, by wykonać instalację i zakończyć działalność. Przykładem jest branża paneli solarnych. Powstały tu firmy, które sprzedawały instalacje, a po zakończeniu dotowania programu przez państwo, zniknęły z rynku. Klienci zostawali w takiej sytuacji bez serwisu. W konsekwencji obecnie do modernizacji tych instalacji nikt nie chce przyjechać, ponieważ niejednokrotnie całe systemy nadają się jedynie do gruntownej przebudowy, a nie prac naprawczych.

fot. Replikant

Wybór najlepszej firmy do fotowoltaiki a doświadczenie w branży

Pomocne w odpowiedzi na pytanie – jaka firma do fotowoltaiki jest najlepsza – będzie także sprawdzenie doświadczenia dostawców usług. Nie zawsze jest ono równoznaczne z dużą liczbą realizacji. O tym, na co zwrócić szczególną uwagę w tym aspekcie, mówi przedstawiciel FOTONLAB Przemysław Odrzywałek.

– Zweryfikujmy między innymi, gdzie dana firma wykonała najstarszą instalację i czy ona nadal działa. Zawsze możemy poprosić o udostępnienie zdjęć z wykonywanych prac montażowych, sprawdzić osobiście przykładowe realizacje nieopodal miejsca naszej inwestycji. Przy doborze najlepszej firmy fotowoltaicznej warto także sprawdzić, czy posiada ona stosowne i aktualizowane uprawnienia do wykonywania instalacji. Klasyczne uprawnienia SEP (w tym uprawniania elektryczne dozór i eksploatacja) mówią jedynie o tym, że osoba może pracować z instalacjami elektrycznymi, lecz nie wskazuje, czy monter posiada wiedzę w zakresie instalacji fotowoltaicznych. O wiedzy na temat fotowoltaiki mówi z kolei uprawnienie OZE, wydawane przez Urząd Dozoru Technicznego. Dokument ten potwierdza przebycie szkolenia branżowego w certyfikowanym ośrodku, wymaga realizacji szkolenia producenta w zakresie wybranego sprzętu, a efektem końcowym, niezbędnym do potwierdzenia umiejętności, jest zdany egzamin państwowy.

fot. Replikant

Fotowoltaika jaka firma najlepsza – gwarancja

Trzecią kwestią, którą warto brać pod uwagę przy wyborze firmy od fotowoltaiki, jest zakres i czas gwarancji na sprzęt i usługi. Fotowoltaika to inwestycja, która zwraca się z biegiem lat. Kluczowa dla powodzenia przedsięwzięcia i uzyskania realnych oszczędności jest zatem kwestia pewności zabezpieczeń oferowanych przez dostawcę. O doświadczeniach w tym zakresie opowiada Przemysław Odrzywałek z FOTONLAB.

– Spotkałem się z firmami, które oferują dwudziestoletnią gwarancję na wszystko w standardzie. Mimo tego iż prowadzę działalność od 2007 roku jako osoba fizyczna, a od 2013 jako spółka z o.o., to uważam iż taka gwarancja udzielana przez nowo powstałe firmy z branży fotowoltaiki, działające na rynku krótko, jest nierealna. Jeżeli inwestor potrzebuje wydłużonej gwarancji, to warto wykupić dodatkowo płatną usługę u producenta urządzeń. Daje to zabezpieczenie, że jeżeli niezbędnych napraw czy modernizacji nie uda nam się wyegzekwować od firmy instalacyjnej, to możemy w tym zakresie zwrócić się o pomoc do producenta urządzenia. Dodatkowo dobrym testem firmy instalacyjnej jest zadanie pytania, czy zdarzają się w jej praktyce problemy z instalacjami fotowoltaicznymi. Jeżeli przedsiębiorstwo jest rzetelne, udzieli informacji twierdzącej, gdyż problemy przy uruchomieniu są dość standardową przypadłością, którą można rozwiązać. Jeśli dostawca zarzeka się, że nigdy nie ma problemu, to w rzeczywistości nie wie, o czym mówi.

fot. Replikant

Fotowoltaika dobór firmy – lokalizacja

Ostatni aspekt nie do przecenienia w debacie o tym, jaka firma do fotowoltaiki jest najlepsza, to kwestia odległości firmy fotowoltaicznej od planowanej inwestycji. Przed wyborem dostawców i monterów warto więc zweryfikować, gdzie realnie znajdują się biura, magazyny i serwisanci danej firmy. Dlaczego w dobie globalizacji usług jest to tak istotne? – odpowiada Przemysław Odrzywałek.

– Zastanawiając się, jaką firmę do fotowoltaiki wybrać, należy także zwrócić uwagę na odległość instalatora od planowanej instalacji. Jeżeli firma jest z drugiego końca Polski, a do wykonania prac montażowych podnajmuje ekipę instalatorów, to może być to sygnał że za kilka lat nie będzie miał kto przyjechać do serwisu czy naprawy instalacji fotowoltaicznej.

fot. Replikant

Dlatego w FOTONLAB rozwijamy sieć partnerskiej współpracy z firmami instalatorskimi z terenu całego kraju. W ten sposób dbamy o to, by zagwarantować klientom szybki dostęp do sprawdzonych instalatorów z najbliższej dla klientów okolicy. Długoletnia współpraca z najlepszymi firmami z działu zabezpieczeń technicznych owocuje efektywną współpracą w całej Polsce. Dzięki temu rozwiązaniu jesteśmy w stanie zaoferować dobrej jakości produkty z zakresu fotowoltaiki, w przyzwoitych cenach, z realną gwarancją.

Ze szczegółową ofertą firmy FOTONLAB można zapoznać się na stronie www.fotonlab.pl.

32-222 Racławice, Dziemięrzyce 57, woj. małopolskie
tel. +48 500 300 422,


Liczba odwiedzin: 1272 | Data publikacji: 2020-12-16

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


06.06.2021 | Energia ekologiczna
Dylemat dotyczący wyboru odpowiedniego systemu grzewczego niejednokrotnie...
09.03.2021 | Energia ekologiczna
W Polsce nie istnieją żadne przepisy prawne,...
08.02.2021 | Domy ekologiczne
Darmowy prąd i ogrzewanie, darmowa ciepła woda,...
14.07.2020 | Energia ekologiczna
Znaczny przyrost firm działających w branży fotowoltaiki...
16.04.2020 | Energia ekologiczna
Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii (OZE) przy projektowaniu...
07.04.2020 | Energia ekologiczna
Fotowoltaika na dachu, jeszcze niedawno kojarzona raczej...
28.01.2020 | Domy prefabrykowane
Doświadczony producent domów modułowych Moodhouse spod Poznania...
07.11.2019 | Energia ekologiczna
W Polsce z roku na rok przybywa...
15.09.2017 | Energia ekologiczna
Zasoby naturalne kurczą się gwałtownie, nic więc...
18.05.2017 | Energia ekologiczna
„Ekologia – oznacza tyle, co zdrowe życie....
23.11.2016 | Energia ekologiczna
Prosty rachunek ekonomiczny jest czynnikiem, który w...
09.03.2021 | Energia ekologiczna
Zainteresowanie domowymi elektrowniami słonecznymi rośnie w Polsce...
27.05.2020 | Energia ekologiczna
Od jakiegoś czasu branża fotowoltaiczna przeżywa nieustanny...
10.10.2014 | Energia ekologiczna
Najważniejszym argumentem przemawiającym za odnawialnymi źródłami energii...
09.09.2021 | Energia ekologiczna
Panele fotowoltaiczne z montażem i dofinansowaniem, wsparcie...
26.07.2021 | Energia ekologiczna
Spółka Revolt Energy na rynek dostawców fotowoltaiki...
08.06.2021 | Energia ekologiczna
Fotowoltaika to najszybciej rozwijający się sektor OZE...
10.03.2021 | Energia ekologiczna
Fotowoltaika to niewątpliwie hit ostatnich lat. Energia...
01.03.2021 | Energia ekologiczna
Obowiązująca od 2021 roku obowiązkowa opłata mocowa,...
04.02.2021 | Energia ekologiczna
Inwestycja w odnawialne źródła energii (OZE) to...
04.11.2020 | Energia ekologiczna
Profesjonalne firmy i instalatorzy fotowoltaiki, oferując klientom...
10.08.2020 | Energia ekologiczna
Gdy szukamy najbardziej wydajnego, autonomicznego i opłacalnego...
22.07.2020 | Energia ekologiczna
Fotowoltaika Bruk-Bet Solar to rozwiązanie dla klientów...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. mazowieckie
woj. pomorskie
woj. pomorskie
woj. lubelskie
woj. pomorskie
woj. warmińsko-mazurskie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. podkarpackie
woj. mazowieckie
woj. małopolskie
woj. mazowieckie

Słowa kluczowe: fotowoltaika jaka firma najlepsza, jaka firma do fotowoltaiki jest najlepsza, jaka firma do fotowoltaiki, wybór firmy do fotowoltaiki, jaka firma do fotowoltaiki, jaką firmę wybrać do fotowoltaki, jaką firmę do fotowoltaiki wybrać
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy