Dlaczego tak ważny jest system montażu paneli fotowoltaicznych?

PV-MET – produkujemy i dostarczamy najwyższej jakości akcesoria do fotowoltaiki

Profesjonalne firmy i instalatorzy fotowoltaiki, oferując klientom kompleksowe usługi z zakresu OZE, zdają sobie sprawę, że system montażu paneli fotowoltaicznych na dachu płaskim, gruncie lub dachu skośnym jest równie istotny, co wybór optymalnej mocy paneli i modelu falownika. Elementy montażowe i detale współtworzą wytrzymałość, efektywność i skuteczność całej instalacji. Przy doborze akcesoriów, warto więc współpracować ze sprawdzonymi firmami. Takimi jak polski producent i dystrybutor elementów montażowych do fotowoltaiki PV-MET.

Moduły, falowniki i system montażowy paneli fotowoltaicznych – wybierz jakość

Jeśli zapytamy przeciętnego konsumenta, co jest ważne w doborze sprzętu fotowoltaicznego, to większość osób odpowie, że dobrej jakości panele i falowniki. Wiodących producentów modułów fotowoltaicznych jest kilkunastu, a rzetelnych firm wytwarzających falowniki może kilka. Jeśli chodzi zatem o jakość modułów, inwerterów i systemu mocowania paneli fotowoltaicznych, instalatorzy i dystrybutorzy nie mają dużego pola do popisu, a mimo to polska branża fotowoltaiki kwitnie. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest fakt, że produkcja zdominowana została przez chińskie firmy i to na elementach wytwarzanych przez nie opiera się obecnie większość rynku fotowoltaicznego.

fot. PV-MET

Nieliczni wiedzą, że w fotowoltaice, wydajność systemu, efektywność instalacji i jej bezpieczeństwo, zależą w głównej mierze od jakości elementów łączących poszczególne moduły (złączek), kabli oraz jakości całego systemu montażowego paneli pv. System ten tworzy bowiem szkielet, do którego montuje się panele na dachu płaskim, gruncie lub dachu skośnym. Oczywiście bezdyskusyjna jest także kwestia wyboru profesjonalnej firmy montażowej, która wykona instalację solarną zgodnie ze sztuką rzemiosła. Historia zna przypadki, kiedy silny wiatr zdmuchnął konstrukcję paneli z dachu lub gdy dochodziło do pożarów instalacji oraz całych obiektów. Te ekstremalne sytuacje to pokłosie błędów ekip montażowych w połączeniu z zastosowaniem kiepskiej jakości akcesoriów, stanowiących system montażowy paneli fotowoltaicznych. Elementy importowane z Chin lub Turcji oferowane są przez niektóre hurtownie fotowoltaiczne jako „nasze” polskie lub niemieckie.

fot. PV-MET

PV-MET – gwarancja jakości systemu montażu paneli fotowoltaicznych

Firma PV-MET jest jednym z nielicznych polskich producentów elementów montażowych do fotowoltaiki. Dzięki temu zarówno instalatorzy, jak i klienci indywidualni współpracujący z firmą PV-MET są pewni, że produkcja i materiały do niej użyte zgodne są z europejskimi normami i przepisami. Zanim akcesoria i elementy systemu mocowania paneli pv trafią na rynek, poddawane są rygorystycznym testom wytrzymałości i jakości. Firma stawia także na dostarczanie firmom i ekipom monterskim rozwiązań ułatwiających prace instalatorskie, oszczędzających czas i poprawiających bezpieczeństwo konstrukcji. Ma to ogromne znaczenie z punktu widzenia bezpieczeństwa montażu. O tym, jak wygląda to w praktyce, opowiada Daniel Kuczewski, współzałożyciel firmy PV-MET.

fot. PV-MET

– Niemal codziennie spotykamy się z sytuacjami, kiedy trafia w nasze ręce jakiś wyrób udający element markowy. Na przykład hak dachowy „nierdzewny”, który jednak rdzewieje. Wkręty do aluminium bez atestów do łączenia z poszyciem blachy dachowej, dodatkowo z gwintem o skoku niedostosowanym do współczesnych blach dachowych. Klemy montażowe czarne, które ktoś lakieruje proszkowo dla efektu jakości. Takie pseudo akcesoria systemu montażu paneli fotowoltaicznych pokazują nam niektórzy klienci, którzy trafiają do nas po raz pierwszy. Kupili elementy gdzieś u tak zwanej konkurencji. Dla nas to nie jest konkurencja. To nie są wyroby mogące konkurować z naszymi. Czas szybko zweryfikuje jakość, a jak wiemy w instalacjach fotowoltaicznych wytrzymałość i długoletnie użytkowanie sprzętu jest kluczowe dla sukcesu finansowego inwestycji, czy to przy instalacjach na dachu płaskim, na gruncie, czy dachach skośnych . Lakier z tych klem będzie odpryskiwał pod wpływem naprężenia materiałowego i warunków atmosferycznych. Haki wykonane z kiepskiej nierdzewki typu H17 będą korodować, pamiętajmy, że mamy w Polsce kwaśne deszcze. Wkręty bez atestów nie utrzymają obciążeń na dłużej. Przykłady można by mnożyć.

fot. PV-MET

Zanim wybierzesz instalatora fotowoltaiki – sprawdź firmę

Jakie są zatem najpowszechniejsze błędy firm instalujących fotowoltaikę i na co zwrócić uwagę przy wyborze dostawcy? Jak zaznacza Daniel Kuczewski z PV-MET:


fot. PV-MET

– Moim zdaniem oprócz tych typowo technicznych, największym błędem firm jest kupowanie osprzętu (modułów, inwerterów itd.) z niepewnych źródeł. Jest mnóstwo osób, które prowadzą szeroką sprzedaż akcesoriów i systemów montażu paneli fotowoltaicznych na Facebooku czy Allegro. Kupili przykładowo kontener modułów fotowoltaicznych i oferują je do sprzedaży. Ale najczęściej są to panele bez gwarancji na europejskim rynku, bo pochodzą z wadliwych serii, które są sprzedawane tylko chiński, wewnętrzny rynek. Cześć pośredników w Chinach odkupuje te panele za niską cenę i oferuje transport do Europy z wolnej stopy. Wielu z nich nawet zapewnia nabywców, że towar jest pełnowartościowy, ale to nieprawda. Trik polega na tym, że taki internetowy sprzedawca za rok czy dwa zamknie działalność, a instalator zostanie z defektowymi modułami, inwerterami, systemami mocowania paneli. Dlatego, że zgodnie z polskim prawem, to instalator jest gwarantem przed konsumentem – klientem końcowym. A praw konsumentów bronią różne instytucje. Klienci mogą na przykład poprzez Rzecznika Praw Konsumenta zakładać nieuczciwym firmom sprawy sądowe, bez ponoszenia kosztów postępowania, więc w razie potrzeby każdy z tego skorzysta.

fot. PV-MET

PV-MET – zalety współpracy

– PV-MET to przede wszystkim jakość – przekonuje Daniel Kuczewski – Ten element stawiamy na pierwszym miejscu. Nasze wyroby są wysokiej jakości i nie oferujemy żadnej drogi na skróty. Traktujemy biznes fotowoltaiczny długoterminowo, bierzemy odpowiedzialność za naszych klientów i partnerów biznesowych. Kolejna istotna sprawa to fakt, że nasza hurtownia sprzedaje tylko i wyłącznie towar ze sprawdzonych źródeł. Są to stabilne i duże firmy mające autoryzację na sprzedaż danej marki paneli czy inwerterów na terenie Polski czy Europy. Podobną strategię realizujemy w przypadku akcesoriów elektrycznych i systemów montażu paneli pv. Pracujemy z liderami rynku fotowoltaicznego. Są to wyroby spełniające wszystkie niezbędne normy i certyfikaty. Jesteśmy firmą rzetelną, terminową, transparentną i oferujemy dobre ceny markowych produktów. Zapraszamy do współpracy!

Ze szczegółowa ofertą firmy można zapoznać się na stronie www.pv-met.pl

32-700 Cikowice, Cikowice 174, woj. małopolskie
tel. 693 706 651, 698 707 717 ,


Liczba odwiedzin: 508 | Data publikacji: 2020-11-04

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


14.07.2020 | Energia ekologiczna
Znaczny przyrost firm działających w branży fotowoltaiki...
23.06.2020 | Energia ekologiczna
Przeciwpożarowy wyłącznik systemu fotowoltaicznego będący elementem systemu...
04.05.2020 | Energia ekologiczna
Fotowoltaika a brak prądu w sieci –...
07.09.2018 | Energia ekologiczna
Świat nie stoi w miejscu. Wykorzystywane od...
09.09.2021 | Energia ekologiczna
Panele fotowoltaiczne z montażem i dofinansowaniem, wsparcie...
10.03.2021 | Energia ekologiczna
Fotowoltaika to niewątpliwie hit ostatnich lat. Energia...
01.03.2021 | Energia ekologiczna
Obowiązująca od 2021 roku obowiązkowa opłata mocowa,...
08.02.2021 | Domy ekologiczne
Darmowy prąd i ogrzewanie, darmowa ciepła woda,...
04.02.2021 | Energia ekologiczna
Inwestycja w odnawialne źródła energii (OZE) to...
15.09.2020 | Energia ekologiczna
Fotowoltaika na dachu bloku to rozwiązanie coraz...
20.08.2020 | Energia ekologiczna
Rosnąca skokowo ilość instalacji fotowoltaicznych w naszym...
10.08.2020 | Energia ekologiczna
Gdy szukamy najbardziej wydajnego, autonomicznego i opłacalnego...
22.07.2020 | Energia ekologiczna
Fotowoltaika Bruk-Bet Solar to rozwiązanie dla klientów...
16.04.2020 | Energia ekologiczna
Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii (OZE) przy projektowaniu...
29.01.2020 | Energia ekologiczna
Malborska firma KDP jest znana ze swojego...
07.11.2019 | Energia ekologiczna
W Polsce z roku na rok przybywa...
06.11.2019 | Energia ekologiczna
Odliczenie od podatku fotowoltaiki (w 2019 i...
Zadaszenie tarasu z poliwęglanu litego i komorowego,...
29.03.2019 | Ogrzewanie
Pompy ciepła, elektrownie wiatrowe, panele fotowoltaiczne i...
10.10.2017 | Energia ekologiczna
Fotowoltaika to nowoczesny i ekologiczny sposób na...
09.12.2015 | Energia ekologiczna
Tania energia! Jeszcze kilka lat temu słysząc...
20.07.2015 | Energia ekologiczna
Panele solarne na dachach domów mieszkalnych są...
16.07.2015 | Energia ekologiczna
Produkcja energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych nie...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. mazowieckie
woj. pomorskie
woj. pomorskie
woj. lubelskie
woj. pomorskie
woj. warmińsko-mazurskie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. podkarpackie
woj. mazowieckie
woj. małopolskie
woj. mazowieckie

Słowa kluczowe: system montażu paneli fotowoltaicznych, system montażu paneli fotowoltaicznych na dachu płaskim, gruncie, system mocowania paneli fotowoltaicznych, system montażowy paneli fotowoltaicznych, system montażu paneli pv, pv-met, pvmet, pv met, hurtownia, sklep, fotowoltaika, panele słoneczne, montaż, sprzedaż, akcesoria fotowoltaiczne, panele solarne, solary, sprzedaż paneli solarnych,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy