Dlaczego fotowoltaika?

Obecnie instalacje fotowoltaiczne zyskują coraz większą popularność ze względu na swoją niezawodność i bezpieczeństwo. Bardzo ważnym elementem ich funkcjonowania jest bycie przyjaznymi dla środowiska naturalnego oraz fakt, że nie generują one hałasu i zanieczyszczeń. Niewątpliwym atutem przydomowych instalacji fotowoltaicznych jest uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii. W ciągu roku pracy instalacja fotowoltaiczna o mocy 1 kWp może wyprodukować ok. 950 kWh. Instalacja działa również zimą, a ze względu na brak strat związanych z nagrzewaniem się paneli jej sprawność może być nawet wyższa w słonecznym, mroźnym miesiącu, niż latem. Zatem fotowoltaika to ekologia, bezpieczeństwo, oszczędności oraz możliwość pokrycia własnego zapotrzebowania na energię elektryczną. Zastosowanie wyposażonego w wyłącznik przeciwpożarowy systemu FWS-112 pozwoli na wzmocnienie i tych wszystkich, jakże pozytywnych cech, jak też usprawnienie działania całej instalacji fotowoltaicznej.

Ultra PV – dystrybutor sytemu FWS-112

Ultra PV gromadzi w swoich szeregach entuzjastów i osoby od lat poruszające się w branży innowacyjnych systemów gromadzenia energii. Specjalnością firmy jest pozyskiwanie możliwie jak największej ilości energii odnawialnej z użyciem m.in. paneli słonecznych i innych systemów generujących prąd uzyskany z naturalnych źródeł. Celem podstawowym działalności Ultra PV jest uzyskanie rozpoznawalności loga firmy w świecie fotowoltaiki oraz sprawienie, że stanie się ono znakiem najwyższej jakości usług i produktów. Właśnie dlatego od samego początku istnienia firmy jej personel dba o dochowanie najwyższych standardów realizowanych przedsięwzięć, przy jednoczesnych wysiłkach czynionych po to, by rezultaty efektywności instalowanych przez nas urządzeń i oprogramowań były możliwie jak największe. Misją Ultra PV jest zapewnienie klientom możliwości uzyskania darmowej energii. Firma oferuje najwyższej jakości produkty i usługi, począwszy od udzielania podstawowych informacji budujących świadomość, przez pomoc w kalkulacji i uzyskaniu dodatkowych środków, a skończywszy na po ostatecznej realizacji i systematycznej obsłudze konserwacyjno-modernizacyjno-serwisowej. Idealnym przykładem podejścia Ultra PV do kwestii innowacji jest jedyny na rynku wyłącznik przeciwpożarowy do instalacji fotowoltaicznych.

fot. ULTRA PV

Wyłącznik przeciwpożarowy w fotowoltaice

System FWS-112 to pierwsze na rynku urządzenie separacyjne, którego funkcjonowanie polega na natychmiastowym wyłączaniu całej instalacji fotowoltaicznej. Wyłączeniu podlegają wszystkie elementy, od falownika aż do ostatniego panelu PV. W przeciwieństwie do innych urządzeń separacyjnych, FWS-112 nie działa na zasadzie wzrostu i utrzymania się napięcia PV. Urządzenie to cechuje prosty i tani montaż, a prace podczas serwisu są całkowicie bezpieczne. Jest to system umożliwiający szybką i skuteczną walkę z pożarem w połączeniu z minimalizacją szkód mienia. Wyłącznik przeciwpożarowy gwarantuje ochronę przed przepięciem, detekcję awarii sieci oraz kontrolę połączenia. System umożliwia separację w ustawieniach SET i RESET oraz detekcję serii łuków elektrycznych. Ważnym elementem systemu jest złącze wtykowe sunclix, a w przypadku zwarcia pojawia się natychmiastowy sygnał świetlny. Wyłącznik systemu fotowoltaicznego daje również zabezpieczenie przed zmianą biegunów. Dla ponad miliona właścicieli instalacji fotowoltaicznych w Polsce i za granicą jest to idealny i długo wyczekiwany system bezpieczeństwa.