Wyłącznik przeciwpożarowy w instalacjach fotowoltaicznych

System FWS 112 niezbędnym elementem każdej instalacji przeciwpożarowej

Przeciwpożarowy wyłącznik systemu fotowoltaicznego będący elementem systemu zabezpieczenia przeciwpożarowego instalacji fotowoltaicznej FWS-112 to rozwiązanie jedyne w swoim rodzaju, stanowiące zupełną nowość na rynku. System FWS-112 to urządzenie umożliwiające całkowite wyłączenie napięcia na obwodach DC instalacji fotowoltaicznych. Jest on zbudowany z wyłącznika peryferyjnego oraz skrzynek zabezpieczających. Jeden wyłącznik peryferyjny może obsługiwać 16 skrzynek zabezpieczających. Posiada przy tym certyfikat nr 21164989_003 TUVu Rheinland – zgodność z normą IEC 61010-1 dający możliwość montażu i użytkowania na terenie całej Europy.

Dlaczego fotowoltaika?

Obecnie instalacje fotowoltaiczne zyskują coraz większą popularność ze względu na swoją niezawodność i bezpieczeństwo. Bardzo ważnym elementem ich funkcjonowania jest bycie przyjaznymi dla środowiska naturalnego oraz fakt, że nie generują one hałasu i zanieczyszczeń. Niewątpliwym atutem przydomowych instalacji fotowoltaicznych jest uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii. W ciągu roku pracy instalacja fotowoltaiczna o mocy 1 kWp może wyprodukować ok. 950 kWh. Instalacja działa również zimą, a ze względu na brak strat związanych z nagrzewaniem się paneli jej sprawność może być nawet wyższa w słonecznym, mroźnym miesiącu, niż latem. Zatem fotowoltaika to ekologia, bezpieczeństwo, oszczędności oraz możliwość pokrycia własnego zapotrzebowania na energię elektryczną. Zastosowanie wyposażonego w wyłącznik przeciwpożarowy systemu FWS-112 pozwoli na wzmocnienie i tych wszystkich, jakże pozytywnych cech, jak też usprawnienie działania całej instalacji fotowoltaicznej.

Ultra PV – dystrybutor sytemu FWS-112

Ultra PV gromadzi w swoich szeregach entuzjastów i osoby od lat poruszające się w branży innowacyjnych systemów gromadzenia energii. Specjalnością firmy jest pozyskiwanie możliwie jak największej ilości energii odnawialnej z użyciem m.in. paneli słonecznych i innych systemów generujących prąd uzyskany z naturalnych źródeł. Celem podstawowym działalności Ultra PV jest uzyskanie rozpoznawalności loga firmy w świecie fotowoltaiki oraz sprawienie, że stanie się ono znakiem najwyższej jakości usług i produktów. Właśnie dlatego od samego początku istnienia firmy jej personel dba o dochowanie najwyższych standardów realizowanych przedsięwzięć, przy jednoczesnych wysiłkach czynionych po to, by rezultaty efektywności instalowanych przez nas urządzeń i oprogramowań były możliwie jak największe. Misją Ultra PV jest zapewnienie klientom możliwości uzyskania darmowej energii. Firma oferuje najwyższej jakości produkty i usługi, począwszy od udzielania podstawowych informacji budujących świadomość, przez pomoc w kalkulacji i uzyskaniu dodatkowych środków, a skończywszy na po ostatecznej realizacji i systematycznej obsłudze konserwacyjno-modernizacyjno-serwisowej. Idealnym przykładem podejścia Ultra PV do kwestii innowacji jest jedyny na rynku wyłącznik przeciwpożarowy do instalacji fotowoltaicznych.

fot. ULTRA PV

Wyłącznik przeciwpożarowy w fotowoltaice

System FWS-112 to pierwsze na rynku urządzenie separacyjne, którego funkcjonowanie polega na natychmiastowym wyłączaniu całej instalacji fotowoltaicznej. Wyłączeniu podlegają wszystkie elementy, od falownika aż do ostatniego panelu PV. W przeciwieństwie do innych urządzeń separacyjnych, FWS-112 nie działa na zasadzie wzrostu i utrzymania się napięcia PV. Urządzenie to cechuje prosty i tani montaż, a prace podczas serwisu są całkowicie bezpieczne. Jest to system umożliwiający szybką i skuteczną walkę z pożarem w połączeniu z minimalizacją szkód mienia. Wyłącznik przeciwpożarowy gwarantuje ochronę przed przepięciem, detekcję awarii sieci oraz kontrolę połączenia. System umożliwia separację w ustawieniach SET i RESET oraz detekcję serii łuków elektrycznych. Ważnym elementem systemu jest złącze wtykowe sunclix, a w przypadku zwarcia pojawia się natychmiastowy sygnał świetlny. Wyłącznik systemu fotowoltaicznego daje również zabezpieczenie przed zmianą biegunów. Dla ponad miliona właścicieli instalacji fotowoltaicznych w Polsce i za granicą jest to idealny i długo wyczekiwany system bezpieczeństwa.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.ultrapv.pl

95-070 Rąbień, ul. Wysoka 8, woj. łódzkie
tel. +48 570 301 390,


Liczba odwiedzin: 3816 | Data publikacji: 2020-06-23

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


27.05.2020 | Stolarka otworowa
W tradycyjnym budownictwie straty ciepła przez otwory...
04.12.2019 | Ogrzewanie
Nieustanny rozwój, ciągłe dążenie do doskonałości oraz...
Obudowę tarasów, ogrodów zimowych, a także zadaszenie...
07.02.2018 | Systemy budowlane
Płyty warstwowe z wypełnieniem z wełny mineralnej...
28.08.2017 | Stolarka otworowa
Okna są jednym z najważniejszych elementów każdego...
08.06.2021 | Energia ekologiczna
Fotowoltaika to najszybciej rozwijający się sektor OZE...
30.03.2021 | Energia ekologiczna
Niezawodne, trwałe pokrycia dachowe – to pierwsze...
01.03.2021 | Energia ekologiczna
Obowiązująca od 2021 roku obowiązkowa opłata mocowa,...
16.12.2020 | Energia ekologiczna
Od kilkunastu lat branża OZE w Polsce...
Optigruen - Solar15 to zielony dach retencyjny...
15.09.2020 | Energia ekologiczna
Fotowoltaika na dachu bloku to rozwiązanie coraz...
20.08.2020 | Energia ekologiczna
Rosnąca skokowo ilość instalacji fotowoltaicznych w naszym...
10.08.2020 | Energia ekologiczna
Gdy szukamy najbardziej wydajnego, autonomicznego i opłacalnego...
22.07.2020 | Energia ekologiczna
Fotowoltaika Bruk-Bet Solar to rozwiązanie dla klientów...
28.05.2020 | Stolarka otworowa
Poszukiwanie jakości często najlepiej zacząć od lokalnego...
04.05.2020 | Energia ekologiczna
Fotowoltaika a brak prądu w sieci –...
29.01.2020 | Energia ekologiczna
Malborska firma KDP jest znana ze swojego...
19.12.2019 | Energia ekologiczna
Popularność fotowoltaiki nieustannie rośnie, ponieważ jest to...
07.11.2019 | Energia ekologiczna
W Polsce z roku na rok przybywa...
14.10.2019 | Energia ekologiczna
Wzrost cen energii, rozwój technologii, nowe przepisy...
30.08.2019 | Energia ekologiczna
Firma LMV Group dostarcza kompleksowe rozwiązania z...
Branża Odnawialnych Źródeł Energii nieustannie rośnie w...
15.09.2017 | Energia ekologiczna
Zasoby naturalne kurczą się gwałtownie, nic więc...
23.11.2016 | Energia ekologiczna
Prosty rachunek ekonomiczny jest czynnikiem, który w...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. mazowieckie
woj. lubelskie
woj. pomorskie
woj. pomorskie
woj. lubelskie
woj. pomorskie
woj. warmińsko-mazurskie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. podkarpackie
woj. mazowieckie
woj. małopolskie

Słowa kluczowe: ultra pv, ultrapv, fotowoltaika, stacje łądujące, solary, panele solarne, energia ze słońca, tania energia, tani prąd, odnawialna energia, FWS-112, system FWS-112, dystrybutor FWS-112, Przeciwpożarowy wyłącznik systemu fotowoltaicznego, systemu zabezpieczenia przeciwpożarowego instalacji fotowoltaicznej FWS-112, wyłącznik przeciwpożarowy systemu FWS-112, wyłącznik przeciwpożarowy do instalacji fotowoltaicznych, Wyłącznik przeciwpożarowy, Wyłącznik systemu fotowoltaicznego,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy