Właściwie uporządkowane towary, półprodukty oraz zapasy są podstawą działalności wielu przedsiębiorstw – produkcyjnych, handlowych oraz usługowych, a nawet szkół, archiwów oraz galerii. Od tego jak zaaranżujemy magazyn zależeć będzie wygoda, prędkość i bezpieczeństwo operacji, a to z kolei może przełożyć się na powodzenie całego biznesu.

– Profesjonalnie wyposażony magazyn może zdecydowanie wpłynąć na sprawniejszą obsługę, produkcję, a także zmniejszyć ilość zbędnych manipulacji oraz wpłynąć na lepsze bezpieczeństwo. Co bardzo ważne, odpowiednie regały rozwiążą także problem z niewystarczającym miejscem do przechowywania – wyjaśnia inż. Mateusz Wdowiak.

Jakie rozwiązania znajdziemy na rynku?

– Zapewne większość osób kojarzy półkowe regały do magazynu. Warto wspomnieć, że na tym lista się nie kończy. Nasza firma oferuje również m.in. regały magazynowe paletowe, wspornikowe, a także same nadstawki paletowe, palety słupkowe, pojemniki magazynowe, kontenery, a także części – od belek nośnych, przez siatki zabezpieczające, aż na odbojnikach kończąc. Dużym zainteresowaniem cieszą się regały z plastikowymi pojemnikami, a także regały na kółkach. Wszystko zależy od tego, jakie są wymagania określonego biznesu – wyjaśnia ekspert.

Jak dobrać właściwe rozwiązanie?

Nie istnieje jeden uniwersalny system, który sprawdzi się w każdej sytuacji. Jak informuje przedstawiciel firmy HHL Regały, możliwości są ogromne. Rozwiązania przeznaczone do przechowywania opon będą różnić się od tych w magazynie u producenta metalowych złączek.

– Warto przede wszystkim właściwie określić potrzeby przedsiębiorstwa i porozmawiać ze specjalistami – mówi inż. Mateusz Wdowiak. – Nasze bogate, ponad trzydziestoletnie doświadczenie pozwoliło nam już z powodzeniem dobrać odpowiednie regały do magazynu – półkowe, wspornikowe czy paletowe dla różnych odbiorców z bardzo różnych sektorów. Zależnie od rodzaju towaru, czasem lepiej sprawdzi się składowanie w pojemnikach, w innych przypadkach na półkach lub na paletach. Istotny jest też sposób załadunku – ręczny lub mechaniczny. Jeśli odbiorca nie jest pewien wyboru to zawsze prowadzimy z nim obszerną rozmowę i staramy się jak najlepiej doradzić.

Już zdecydowaliśmy się na określone rozwiązanie, ale co z wymiarami? Nie zawsze produkty z katalogu wpasują się w nasz układ pomieszczeń.

– Nasza firma, działając w branży magazynowej od wielu lat, doskonale zdaje sobie z tego sprawę i dlatego nasi klienci mogą liczyć na dopasowanie wymiarów regałów pod ich określone wymagania – tłumaczy ekspert. – Dla przykładu, w zakresie półkowych regałów do magazynu oferujemy ramy w wysokościach od 2000 do 4000 mm, głębokościach od 300 do 1200 mm oraz o długości półek: 950, 1150, 1350, 1500,1800, 1850, 2250, 2400 i 2700 mm.

Regały paletowe mogą posiadać ramy od 2000 do 6000 mm, głębokość 1100 mm (odpowiadają Euro Palecie), a ich belki mogą mieć długość: 950, 1850, 2250, 2700, 3300,3600 i 3900 mm.

Co ciekawe, HHL Regały oferuje także możliwość modyfikacji w ramach określonych rozwiązań. Wspomniane półkowe regały mogą mieć cztery rodzaje półek: z laminowanych płyt meblowych w trzech kolorach, płyty wiórowej, metalowe lub siatkowe.

Regały do magazynu półkowe i inne – na co zwrócić uwagę?

Wybierając odpowiedniego dostawcę, warto kierować się funkcjonalnością oraz jakością oferowanych wyrobów. Inwestycja w magazyn powinna zadowolić ich użytkowników przez długie lata. Co więcej, potencjalne problemy spowodowałyby konieczność przeładowania towarów z regałów w inne, tymczasowe miejsce, co mogłoby wprowadzić prawdziwy chaos do placówki. Każdy przedsiębiorca za wszelką cenę wolałby uniknąć takich sytuacji.

– Nasi odbiorcy doceniają nasze wyroby za stabilność i wytrzymałość. To właśnie dzięki tym cechom są one w stanie sprostać wyzwaniom codziennych prac w różnym środowisku. Oferujemy regały ze stali malowanej proszkowo lub ocynkowane – mówi ekspert. Warto zwrócić uwagę także na standaryzację unijną. Nasze wyroby są zgodne ze standardami UE i FEM.

Doradztwo i jeszcze więcej

Firma HHL Regały z chęcią oferuje profesjonale rady w zakresie doboru paletowych, wspornikowych i półkowych regałów do magazynu oraz elementów dodatkowych. Przedsiębiorstwo oferuje także transport wyrobów, a swoje atrakcyjne cenowo regały wysyłane są już wstępnie zmontowane, dzięki czemu ich złożenie nie jest kłopotliwe dla odbiorcy ani nie wymaga użycia specjalistycznych narzędzi.

– Dla jeszcze większej wygody naszych odbiorców, oferujemy niezbędne naklejki z dopuszczalnym obciążeniem, które pomogą w codziennych pracach magazynowych – dodaje inż. Mateusz Wdowiak.

Szeroka oferta HHL Regały to również części i akcesoria. Oznacza to, że w dowolnym momencie będziemy mieli możliwość dokupienia kółka lub belki, a także kolejnych kompletów regałów, które idealnie wpasują się w już istniejącą zabudowę magazynu. Wszystko z jednej ręki – to zawsze się opłaca!

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: https://hhl-regaly.pl/

35-105 Rzeszów, ul. Przemysłowa 1, woj. podkarpackie
tel. 782 080 303,