Pytanie tylko czy chcemy znów malować lub tapetować? Zamiast chałupnika, odkryjmy lepiej w sobie artystę! Dajmy upust fantazji, zainspirujmy się naturą, wpuszczając do wnętrza jej świeżość i szlachetność najtrwalszego z kruszców. Kamień dekoracyjny jako tworzywo naturalne jest bowiem bezkonkurencyjny w ozdabianiu ścian z naturą za pan brat.

 

kamień do wnętrzfot. Stone Master

 

O czym pamiętać podczas wybierania kamienia do salonu?
Przede wszystkim o doborze odpowiedniego koloru, który będzie pasował do wnętrza i współgrał z innymi elementami wystroju. A jest w czym wybierać: paleta kolorystyczna kamieni dekoracyjnych imituje bowiem wszelkie barwy natury. Kolor kamienia nie może być pozostawiony przypadkowi, nie tylko ze względu na dopasowanie do otocznia i gustów lokatorów; pełni on również ważne funkcje w optyce całego pomieszczania. Jaśniejsze, mniej nasycone, ale ciepłe barwy (czyli wszystkie odcienie beżowe, kremowe i pisakowe) sprawiają, iż wydaje się ono większe. Ciemniejsze i zimne odcienie natomiast – pomniejszają go optycznie. Dlatego do małych powierzchni nie poleca się bardzo zdecydowanych, zimnych i mocno nasyconych kolorów.
Jeśli chodzi o wybór faktury: należy wiedzieć, że gęstsza, drobniejsza lub po prostu regularniejsza struktura powiększa optycznie przestrzeń, a duże i nieregularne wzory skutkują całkowicie odwrotnym rezultatem. Są jednak pewne wyjątki, wszystko zależy bowiem od tego, jaki obszar zdecydujemy się obłożyć kamieniem. Można pomyśleć również o udekorowaniu kamieniem elementów użytkowych: kominka, kolumn, filarów, futryn czy zabudowy kuchennej.

 

imitacja kamienia na ścianefot. Stone Master

– Wyboru okładziny na pewno nie można dokonywać „w ciemno”. W trakcie selekcji należy pamiętać o tym, jakiej wielkości jest pomieszczenie, które dekorujemy; jaki styl i kolor ma umeblowanie i w jaki sposób oświetlona jest ściana, na której zamierzamy implementować kamień. Najważniejszy w tym wszystkim jest jednak nasz zamysł – jaki efekt chcemy uzyskać – podpowiada Marcin Tomczyński z firmy Stone Master SA.
Firma Stone Master, należąca do liderów na polskim rynku kamienia dekoracyjnego, oferuje dwa rodzaje kamieni: betonowe – do wszelkich zastosowań: wewnętrznych i zewnętrznych – oraz gipsowe, które polecane są do wystroju wnętrz. Te ostatnie mają zazwyczaj delikatniejszą strukturę i bardziej stonowaną, wręcz pastelową kolorystykę. Z kolei kamień betonowy szczególnie zachwyci tych projektantów (profesjonalistów i amatorów), którzy lubią wyraziste barwy i faktury. Ponadto każdy kamień można pomalować, dzięki czemu kreacja naszego wnętrza staje się niczym nieograniczona – okazuje się, że nawet po położeniu kamienia naszą ścianę wciąż możemy zmieniać. A nie ulega wątpliwości, że ten fakt zadowoli artystyczną duszę, którą w sobie rozbudzimy.

 

kamień na beton w saloniefot. Stone Master

 

Być artystą we własnym domu – nic prostszego!
Urządzanie wnętrz to jednak prawdziwa sztuka, dlatego powinniśmy odszukać w sobie i obudzić artystę. Do tego potrzebujemy inspiracji, która poruszy nas do twórczego myślenia i działania.
– Chcemy pomóc naszym klientom, działając na ich wyobraźnię, inspirując aranżacjami wywodzącymi się z najnowszych trendów. Wiemy, że poszukują oni ciekawych pomysłów i rozwiązań, a czasem po prostu natchnienia. Podpowiadamy również, jak sami w prosty i szybki sposób mogą wykonać tę nieskomplikowaną pracę remontową, jaką jest układanie kamienia. Zapewniamy im pełnię informacji o materiałach, także chemię budowlaną dedykowaną do konkretnego rodzaju kamienia. Zadowolenie klienta jest dla nas priorytetem, dlatego chętnie dzielimy się naszą wiedzą, dwudziestoletnim doświadczeniem w pracy z kamieniem i orientacją w światowych trendach wnętrzarskich – mówi Marcin Tomczyński.

 

kamień do salonufot. Stone Master

 

Naturalnie w salonie
Obecnie najmodniejsze – uważane za najbardziej designerskie – w wystroju salonu są wszelkie połączenia przynajmniej dwóch z pięciu tworzyw: betonu, metalu, plastiku, drewna i kamienia. Jeśli więc chcemy podążyć za trendami, a jednocześnie zachować lub wnieść do pomieszczenia nieco naturalności z charakterem, to kamienna okładzina jest właśnie tym, czego szukamy.
– Wybór odpowiedniej kamiennej okładziny to zdecydowanie bezpieczniejsza inwestycja niż przearanżowanie całego salonu. Projektanci Stone Master zadbali bowiem o to, aby nasz asortyment tworzył taki zestaw wzorów i odcieni, w którym każdy znajdzie coś dla siebie – coś co pasuje do jego wnętrza – podkreśla Marcin Tomczyński.
Bogactwo faktur i kolorów, jakie uzyskujemy decydując się na kamień dekoracyjny, daje nieograniczone możliwości kształtowania przestrzeni. Materiały te sprawdzają się we wszystkich rodzajach pomieszczeń i stylach architektonicznych, zarówno odważnych i nowoczesnych, jak i klasycznych – stonowanych. To propozycja dla osób lubiących eksperymentować, jak i dla tych, które cenią prawdziwe, naturalne piękno, jakie tkwi w tym szlachetnym kruszcu.

 

wystrój industrialny do wnętrzafot. Stone Master

 

Imitacja lepsza niż oryginał
Główną zaletą kamienia jest to, iż jest materiałem czerpanym wprost z natury. Ze względów praktycznych i funkcjonalnych warto wybierać również imitację, która w efekcie wizualnym niczym nie różni się od naturalnych surowców. Nadal zyskujemy oryginalne faktury, jak w strukturach mineralnych, niebanalną kolorystykę oraz wzory o zróżnicowanej dynamice. Wszystko to jednak w korzystniejszej cenie i przy mniejszym nakładzie prac remontowych.
Imitacja kamienia w większym stopniu niż naturalny materiał podkreśli stylistykę przestrzeni – to czysta forma, z prostymi, geometrycznymi wzorami, doskonale korespondująca z klimatem nowoczesnych przestrzeni. To właśnie w takich wnętrzach najłatwiej zauważyć ważny detal, podkreślający niebanalne pomysły aranżacyjne, ciekawy materiał czy fakturę.
Kamień dekoracyjny to znakomite połącznie dotyku natury w nowoczesnością, nadające się nawet do minimalistycznych wnętrz. Ich starannie wykończone powierzchnie w stonowanych, naturalnych barwach, ożywione światłem, tworzą niepowtarzalną atmosferę.

 

loft cegła cegła w lofciefot. Stone Master

 

Klimatycznie dla każdego
Jeśli chcemy zmienić zupełnie wystrój wnętrza i wprowadzić np. stylistykę loftowo-industrialną, to nie musimy od razu wyburzać ścian, aby postawić mury z cegieł. Możemy je natomiast obłożyć kamieniem dekoracyjnym, który wykreuje nam klimatyczną loftową przestrzeń.
Na kupno kamienia dekoracyjnego może pozwolić sobie każdy. Opakowanie kosztuje już od 25 do 100 zł. Produkty Stone Master dostępne są w bardzo wielu punktach na terenie naszego kraju, m.in. w sieciach marketów budowlanych Leroy Merlin, OBI, Praktiker, Merkury Market i Bricoman.

Szczegółowo z ofertą Stone Master i bogato ilustrowanym katalogiem z inspiracjami można zapoznać się na stronie: www.stonemaster.pl

 

93-465 Łódź, ul. Dubois 117/119, woj. łódzkie
tel. 422132112,