Mechanizm do rolet rzymskich / falistych

Patent na roletę

Popularność, jaką cieszą się w ostatnich latach rolety rzymskie, nie powinna dziwić, wszak to połączenie funkcjonalności tradycyjnej rolety z wszystkimi estetycznymi walorami zasłonek. Dostępne na rynku mechanizmy do rolet rzymskich mają jednak pewną wadę, mianowicie – niezbyt reprezentacyjny wygląd rolety po całkowitym opuszczeniu, co właściwie eliminuje użycie przeziernych tkanin firanowych. Rozwiązanie opracowała firma Rema, która swoim opatentowanym systemem RemaClick otwiera nowe możliwości przed projektantami i wykonawcami dekoracji okiennych.

Z naciskiem na detale

Dziś w aranżacjach wnętrz liczy się każdy detal. Gdy oglądamy fotografie zamieszczane przez producentów rolet rzymskich, to zawsze są one lekko podciągnięte – i nie jest to przypadek.

– Klasyczna roleta rzymska po całkowitym opuszczeniu jest zupełnie płaska, bez dodających uroku fałd tkaniny. Dopiero po delikatnym podciągnięciu powstają załamania, które tworzą bardziej spektakularny efekt – mówi Maciej Malejka z firmy Rema. – Roleta rzymska z naszym mechanizmem zawsze ma pofałdowania, które przewijają się podczas unoszenia czy opuszczania rolety i nie znikają nawet po całkowitym opuszczeniu – dodaje.

Dzięki systemowi do rolet rzymskich RemaClick można wykonać piękną dekorację przy wykorzystaniu tkanin jednobarwnych lub z delikatnym wzorem, podkreślając charakter wnętrza. Jednym z najważniejszych atutów zastosowania systemu RemaClick w roletach rzymskich jest możliwość wykorzystania tkanin firanowych, ponieważ roleta falista pod swoimi fałdami ukrywa zarówno pręty usztywniające, jak również pozostałe elementy systemu.

– Co istotne – w przypadku tradycyjnych rolet rzymskich często doszywa się specjalne taśmy które mogą być widoczne, co również właściwie eliminuje użycie materiałów przeziernych. W naszym systemie (nazywanym przez klientów – system Wave do rolet) wyeliminowaliśmy doszywanie taśm , przez co nawet najdelikatniejsza tkanina firanowa będzie pięknie prezentować się w oknie – mówi Maciej Malejka. Dodatkowo pozbyliśmy się pracochłonnego doszywania kółeczek, dzięki czemu przyspieszyliśmy sam proces wykonania dekoracji.

W przeciwieństwie do statycznych rozwiązań z naszytymi falami, w systemie RemaClick fale są ruchome, roletę można podciągnąć, a pojedyncza warstwa firany jest przezierna.

fot. P.P.H Rema Maciej Malejka

Mechanizm do rolet rzymskich (kaskadowych)

Opracowany przez producenta system do rolet rzymskich (a właściwie – do rolet kaskadowych lub falistych, bo właśnie w taki sposób układa się tkanina), kierowany jest do producentów dekoracji okiennych i pracowni krawieckich, które doszywają dekoracje. Obecnie rozwiązanie to dostępne jest w dwóch kolorach: białym i brązowym. Jednak w miarę potrzeb, elementy systemu mogą być produkowane w większej kolorystyce.

– System RemaClick jest oparty na wymyślonej przez naszą firmę i posiadającej ochronę patentową blokadzie założonej na dodatkowej lince mechanizmu rolety rzymskiej. Montaż blokad jest prosty, jednakże dla wygody każdy klient otrzymuje od nas gotowy, zmontowany mechanizm wykonany zgodnie z potrzebami. Wystarczy podać szerokość dekoracji, jej wysokość oraz wymaganą liczbę fal. Każda fala zakończona jest na dole fałdą (standardowo fałda wynosi 4 cm, ale może być inna) – mówi Maciej Malejka.
Do każdego mechanizmu dołączona jest indywidualna instrukcja szycia, zawierająca najważniejsze wymiary ułatwiające wykonanie dekoracji.

Dla osiągnięcia finalnego, spektakularnego efektu pozostaje wpiąć wybraną tkaninę uszytą jak do zwykłej rolety rzymskiej z rzepem na górze i z przeszytymi od tyłu kanałami na fiszbiny. Prawidłowo zamontowana blokada nie daje się przesunąć wzdłuż linki, dobrze spełniając swoje zadanie.

W odróżnieniu od tradycyjnych rolet rzymskich, system opracowany przez firmę Rema zapewnia bardzo prosty montaż tkaniny dekoracyjnej, szybkie zdejmowanie, a dekoracja jest łatwa do wyprasowania.

Co istotne – przemyślana konstrukcja pozwala zdjąć i założyć blokadę RemaClick powtórnie, nie mając nawet dostępu do żadnego z końców linki. Z łatwością można też samodzielnie wymienić element w przypadku jego przypadkowego uszkodzenia, co jednak – jak podkreśla producent – jak dotąd nigdy się nie zdarzyło.

fot. P.P.H Rema Maciej Malejka

System do rolet rzymskich z blokadą RemaClick

Blokady RemaClick mają niewielkie wymiary, dzięki czemu są one mało widoczne. Wykonana z ich wykorzystaniem dekoracja nie ma żadnych naszytych taśm, które mogłyby zaprzepaścić dekoracyjny potencjał rolety falistej. Oprócz rzepa mocującego w górnej części nie ma też konieczności doszywania żadnych elementów. Łańcuszkowy mechanizm rolety rzymskiej / falistej w systemie RemaClick wygląda podobnie jak tradycyjny mechanizm. Posiada jednak zamocowane do bębenków dodatkowe linki nośne, wyposażone w blokady RemaClick, do których wpina się uszytą dekorację. Drugi zestaw linek, podobnie jak w przypadku tradycyjnych systemów do rolet rzymskich, pełni funkcję napędową.

fot. P.P.H Rema Maciej Malejka

Tradycyjne mechanizmy do rolet rzymskich zapewniają niezwykły efekt dekoracyjny, ale tylko wówczas, gdy tkanina jest podciągnięta. Ich wadą jest też kłopotliwe i pracochłonne wykonanie. Oferowany przez firmę Rema zamknięty system rolety rzymskiej / kaskadowej pozwala uporać się z tymi dwoma trudnościami, bo pozwala uzyskać piękne, dekoracyjne fale nawet przy całkowitym opuszczeniu rolety. Dodatkowo to opatentowane przez producenta rozwiązanie umożliwia prosty montaż dekoracji, eliminuje trudności i przyspiesza jej wykonanie (załączona instrukcja, oraz nie doszywanie taśm i kółeczek prowadzących sznurki). Ponadto samą instrukcję szycia można otrzymać wcześniej i na jej podstawie dokonać wyceny, lub przystąpić do szycia.
Zastosowanie mechanizmu do rolety rzymskiej w systemie RemaClick nadaje dekoracji przestrzenności i uzyskanie niepowtarzalnego efektu, pozwalając na wykorzystanie w aranżacjach tkanin gładkich i firanowych.

Więcej informacji na stronie: www.rema-mm.pl

95-083 Lutomiersk, Babice 24, woj. łódzkie
tel. +48 / 43 677 53 71,


Liczba odwiedzin: 890 | Data publikacji: 2020-03-06

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:


Podobne artykuły


Basen w ogrodzie to doskonały sposób na...
30.03.2020 | Składy budowlane
W branży przemysłowej, kojarzonej zazwyczaj z potężną...
Zmiany zachodzące między powierzchnią danego materiału a...
Panujący aktualnie trend, pozwalający na wszechstronne wykorzystanie...
27.11.2019 | Izolacje
SOPREMA Polska oferuje pełną gamę najwyższej jakości...
Blachodachówka z posypką wulkaniczną Gerard Diamant to...
Polski przemysł drzewny wytwarza 2,3 proc. PKB...
Jednym z kluczowych trendów w budownictwie XXI...
20.08.2019 | Termoizolacja
Ocieplanie od wewnątrz nie musi być ryzykowne...
Dwa lata – na tyle czasu otrzymujemy...
Budowa parkingów, dróg, obsługa zaplecza produkcyjnego –...
21.05.2019 | Beton komórkowy
Budowa posadzki wiąże się z dokonywaniem wielu...
29.03.2019 | Obiekty rolnicze
Dzisiejsze projekty budynków inwentarskich nie mogą być...
Jakie pokrycie dachowe wybrać zamiast tradycyjnej dachówki...
14.12.2018 | Beton komórkowy
Szybko się go wylewa, jest mrozoodporny, niepalny,...
blachy perforowane
27.11.2018 | Blachy
Blachy perforowane to materiał, który stał się...
17.10.2018 | Tworzywa sztuczne
Wyblakłe kolory, łuszczące się powłoki malarskie, nieszczelność......
05.10.2018 | Natryski pianki
Jeszcze do niedawna izolacje natryskowe z pewnym...
04.10.2018 | Odzież robocza
Specyfika i rodzaj pracy to kluczowe czynniki,...
07.09.2018 | Energia ekologiczna
Świat nie stoi w miejscu. Wykorzystywane od...
24.05.2018 | Styropian
Co dziś jest miarą wielkości i prestiżu...
11.12.2017 | Chemia budowlana
Czy styl industrialny, który ostatnimi laty zdominował...
30.10.2017 | Domy drewniane
Dla tych, którym nieobca jest tematyka szeroko...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. łódzkie
woj. świętokrzyskie
woj. łódzkie
woj. dolnośląskie
woj. wielkopolskie
woj. wielkopolskie
woj. wielkopolskie
woj. małopolskie

Słowa kluczowe: rema, rema rolety, rema karnisze, przelotki, klipsy magnetyczne rema, kule ozdobne, taśmy, sztywniki, rema taśmy, rema klipsy, mechanizm do rolet rzymskich, system do rolet rzymskich,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy