System lekkich szalunków z tworzywa sztucznego ABS, znajdujący się tworzyww ofercie firmy Inter – Bis, produkowany jest we Włoszech przez firmę Geoplast. Jest to obecnie jedno z najbardziej innowacyjnych i unikatowych rozwiązań budowlanych w sektorze deskowań. Sprawdza się wszędzie tam, gdzie wymaga się niewielkiej wagi elementów, szybkiego montażu i demontażu oraz uzyskania gładkiej powierzchni betonu. W nawiązaniu do swoich cech pozwala przede wszystkim na zwiększenie wydajności oraz ekonomiczną pracę. Obecnie system zawiera cztery główne linie produktowe:
– Geopanel – szalunki ścienne;
– Geosky – szalunki stropowe;
– Geotube – szalunki słupowe, okrągłe;
– Geotube panel – szalunki słupowe, prostopadłościenne.
 

szalunki-abs-szalunek-filaru8.jpgfot. Inter-Bis

 

Dlaczego szalunki z tworzywa sztucznego?
System szalunków ABS Geoplast został doceniony już w 60 krajach a na rynku polskim stale powiększa grono swoich zwolenników. Świadczą o tym liczne nagrody, jakie przyznawane są tej grupie produktów, przez kapituły konkursowe targów branżowych. System Geoplast jest przede wszystkim rozwiązaniem dostosowanym do obecnej sytuacji na rynku budowlanym.
– Musimy budować szybko i ekonomicznie. Nasz system bez wątpienia spełnia całkowicie te wymagania – mówi Stanisław Wójcik, z firmy Inter – Bis – W porównaniu do tradycyjnych technologii w zakresie szalunków, nasz system jest dużo bardziej ekonomiczny zarówno w montażu jak i transporcie – dodaje.
Takie cechy uzyskuje przede wszystkim dzięki gabarytom i wadze poszczególnych elementów. Najcięższy element systemu waży zaledwie 11 kg co sprawia, że już jedna osoba może poradzić sobie z montażem i demontażem szalunku. Dodatkowo tworzywo, z którego produkowane są elementy jest wytrzymałe, dzięki czemu można je używać ponad stukrotnie.
Zastosowanie tworzywa sztucznego ABS pozwoliło twórcom stworzenie systemu szalunków, który jest łatwy w czyszczeniu. Użytkownik nie ma potrzeby by stosować antyadhezyjne środki czyszczące.  W związku z tym, że tworzywo sztuczne ABS nie przywiera do betonu a po demontażu szalunku jego powierzchnia jest gładka, dlatego nie ma potrzeby dodatkowej obróbki elementu betonowego.

 

szalunki-abs-szalunek-scienny9.jpgfot. Inter-Bis

Szalunek z ABS zostawia konkurencję w tyle
Wyniki porównanie z tradycyjnymi technologiami deskowań są dla systemu Geoplast jak najbardziej pozytywne. Począwszy od najstarszej metody szalowania deskami drewnianymi aż po najdroższe szalunki z aluminium system proponowany przez firmę Inter – Bis nie ma sobie równych. Szalunki drewniane, coraz rzadziej stosowane na polskich budowach dają przede wszystkim niezadowalającą jakość uzyskiwanej powierzchni. Poza tym mogą być używane tylko jednorazowo generując przy tym mnóstwo pracy związanej z montażem i demontażem oraz spore ilości odpadów.  
Nie inaczej jest w przypadku szalunków stalowych i aluminiowych. Są one przede wszystkim nieekonomiczne pod względem zakupu oraz utrzymania i transportu. Jednocześnie ze względu na swoje gabaryty i wagę są ciężkie i nieporęczne.
 

szalunki-abs-szalunek-filaru10.jpg szalunki-abs-szalunek-filaru11.jpgfot. Inter-Bis

Geopanel – szalunek z tworzywa sztucznego ABS do budowy murów
Przy użyciu szalunków Geopanel można uzyskiwać żelbetowe mury o grubości, aż do 40 cm i wysokości do 3 metrów. Dodatkowo, dziki możliwości łączenia ze ob zestawów specjalnych i kompensacycjnych płyt można wykonywać narożniki proste, w kształcie litery T i krzyża.
Poszczególne płyty Geopanel ważą zaledwie 11 kg, dzięki czemu może je składać tylko jedna osoba . Proces montażu ułatwiają proste w obsłudze zamki oraz zewnętrzny kształt płyt wyposażony w szereg krawędzi, które pozwalają na  stemplowanie i pionowanie. Płyty wyposażone są również w otwory pod ściągi gwintowane i dystanse, popularne na polskim rynku.
System Geopanel jest w pełni modułowy i elastyczny. Wszystkie płyty mają taką samą wysokość – 60 cm i różną szerokość – 25, 30, 40, 120 cm. System nie wymaga skracania lub dopasowywania, gdyż stosuje się tylko i wyłącznie elementy potrzebne do wykonania konstrukcji. Ponadto demontaż i przemieszczanie płyt na placu budowy jest łatwe i może być wykonywane bez użycia dźwigu.
 

szalunki-abs-szalunek-scienny5.jpg szalunki-abs-szalunek-scienny6.jpg szalunki-abs-szalunek-scienny7.jpgfot. Inter-Bis

Geosky – szalunek z tworzywa sztucznego ABS do budowy stropów
System Geosky jest przeznaczony do wykonywania stropów w budynkach handlowych, przemysłowych, mieszkalnych i na parkingach wielopoziomowych. Łączy w sobie wysoką wytrzymałość i lekkość plastyku z wymogami konstrukcji budowlanych.
Dzięki nieznacznemu ciężarowi i konstrukcji elementów Geosky osiąga się przyśpieszenie fazy montażu i demontażu, która odbywa się od dołu. Dlatego przy zastosowaniu systemu zwiększa się bezpieczeństwo pracowników, poprzez redukowanie możliwości wystąpienia wypadków.
System Geosky jest w pełni kompatybilny z płytami Geopanel. W związku z tym, nie wymaga specjalnych płyt szalunkowych. Specjalna konstrukcja dźwigarów umożliwia wcześniejsze częściowe rozdeskowanie systemu już dzień po betonowaniu, w zależności od grubości stropu, rodzaju betonu i pory roku.
 

szalunki-abs-szalunek-stropowy1.jpg szalunki-abs-szalunek-stropowy2.jpgfot. Inter-Bis

Geotub – szalunki z tworzywa sztucznego ABS do wykonywania filarów
System Geotube składa się z dwóch odrębnych produktów, które służą do wykonywania filarów okrągłych oraz prostopadłościennych. Jest to system przede wszystkim konkurencyjny pod względem kosztów. Jego średnia liczba użyć to ponad 160 razy.
Beton zalewany do tych szalunków nie przywiera do plastiku, a więc niepotrzebna jest dodatkowa obróbka elementów betonowych. Do czyszczenia szalunku potrzebna jest jedynie niewielka ilość wody.
Tak jak inne systemy z rodziny Geoplast, Geotube i Geotube Panel wyposażone są w zamki w kształcie klamek, które ułatwiają ich zamknięcie poprzez obrócenie zamka o 90 stopni.
Geotube to system w pełni modularny o długości elementu 60 cm. Nie wymaga docinania lub dopasowywania, gdyż stosowane są wyłącznie elementy potrzebne do betonowania.
 

szalunki-abs-szalunek-filaru3.jpg szalunki-abs-szalunek-filaru5.jpg szalunki-abs-szalunek-filaru4.jpgfot. Inter-Bis

Z dalszymi szczegółami oferty firmy Inter-Bis można zapoznać się na stronie: www.inter-bis.pl

33-300 Nowy Sącz, ul. Wiśniowieckiego 62 , woj. małopolskie
tel. 185474420,