Choć często możemy spotkać się z opinią, że ozdobne listwy elewacyjne, narożniki czy gzymsy są efektownym ornamentem przede wszystkim dla budynków zabytkowych (pałacyki, kamienice) czy eleganckich (wille, dworki), to dziś wiele się w tej materii zmieniło. Coraz częściej w otaczającej nas przestrzeni stają się one ciekawym i oryginalnym dopełnieniem obiektów o innym charakterze. Odwaga, z jaką projektanci sięgają dziś po tradycyjne elementy dekoracyjne pozwala przełamywać aranżacyjne schematy, ponadto rozbudowana gama produktów, jakie mamy do wyboru, pozwala znaleźć coś nawet do stricte nowoczesnych domów – w tej roli świetnie sprawdzą się np. listwy elewacyjne styropianowe czy prosty gzyms nad oknem, które nadadzą fasadzie nieoczywisty rys.

fot. Styrocraft

Dekoracyjne listwy elewacyjne ze styropianu i gzymsy świetnie sprawdzą się też wewnątrz pomieszczeń, będąc oryginalnym zwieńczeniem salonu czy sypialni i pozwalając osiągnąć wzorniczą spójność, a zarazem nadać przestrzeni elegancki, stylowy charakter. Możliwość wykończenia ich dowolnym kolorem otwiera ogromne pole do popisu dla kreatywnych aranżerów, którzy lubią eksperymentować z dekoracjami, kształtami i barwą.

Profile styropianowe elewacyjne

To, co określamy mianem „profilu styropianowego”, niezależnie od tego, czy jest to gzyms, listwa styropianowa, okiennica czy ozdobny łuk, powstaje z materiału, który różni się od styropianu używanego np. do ocieplania budynków. Tworzywem stosowanym w procesie produkcyjnym w firmie Styrocraft jest polistyren spieniony (styropian EPS 70, EPS 100, EPS 200) oraz styropian ekstrudowany, znany pod nazwą styrodur. Są to materiały niepalne i samogasnące, a ponadto – nie wchłaniają wilgoci, przez co świetnie sprawdzą się na zewnątrz, gdzie narażone są na działanie czynników atmosferycznych.

Wszystkie one pochodzą od zaufanych dostawców, stając się tworzywem, z którego wykonać można dowolny wzór, zgodnie z życzeniem klienta. Ponadto pracownicy firmy Styrocraft dobierają rodzaj materiału i jego gęstość z uwzględnieniem przeznaczenia gotowego profilu. Dzięki temu – niezależnie od tego, czy będą to listwy elewacyjne styropianowe, bonie czy gzymsy – będą pełnić swoją rolę dobrze i przez wiele lat.

fot. Styrocraft

Na ich żywotność wpływa także specjalna technologia wykończenia, czyli ręczne pokrywanie grubą lub drobną powłoką epoksydowo-kwarcową, co jeszcze bardziej zwiększa trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto wykończone taką powłoką styropianowe profile elewacyjne można malować bezpośrednio na budynku, co znacznie ułatwia i przyspiesza prace budowlane.

Dzięki prostej obróbce i trwałości świetnie dopełnią budynki różnego typu – zarówno te w stylu dworkowym, eleganckie wille czy małe pałacyki, jak i proste bryły, w których konieczne jest przełamanie stylistycznej nudy. Z uwagi na możliwość wykonania niemal każdego wzoru, oferowane przez Styrocraft profile elewacyjne ze styropianu doskonale sprawdzą się też podczas renowacji i odtwarzania zdobionych fasad budynków zabytkowych.

fot. Styrocraft

Styropian nie tylko na elewacje

Oprócz elementów takich jak profile i listwy elewacyjne styropianowe, Styrocraft wykonuje także inne wyroby. Są to m.in. systemy kierowane do szeroko rozumianego budownictwa, jak osłony rurowe, profile do rur spustowych, styropian frezowany, styropian ryflowany do fundamentowania, detale do ślusarki aluminiowej. Ciekawą propozycją firmy są też skosy dachowe z wypełnieniem styropianowym.

Niemal nieograniczone możliwości technologiczne pozwalają firmie na wykonywanie elementów, które wymagają szczególnej precyzji i dbałości o zgodność z oczekiwaniami klienta. Są to różnego typu dekoracje sklepowe i sceniczne, jak również elementy stoisk targowych, litery, plansze, znaki czy logo.

fot. Styrocraft

Ważnym obszarem działalności firmy jest ponadto zaopatrywanie kontrahentów w opakowania i elementy zabezpieczające podczas transportu: formy i przekładki do mebli i sprzętów RTV/AGD, kształtki, proste elementy wypełniające, narożniki, granulaty i regranulaty styropianowe. Zaawansowany park technologiczny pozwala też sprostać oczekiwaniom tych branż, gdzie wymagana jeszcze szczególnie duża precyzja – są to np. termoizolacyjne elementy maszyn czy urządzeń mechanicznych lub elektronicznych, wypełnienia ścian czy drzwi, a także profile wykorzystywane w stolarce aluminiowej.

fot. Styrocraft

Ogromne możliwości w zakresie doboru kształtów i rozmiarów profili elewacyjnych styropianowych: listew, gzymsów, sztukaterii sprawiają, że polistyren spieniony i styrodur coraz częściej wypierają tradycyjnie stosowany gips. Oprócz aspektów użytkowych ważną rolę bez wątpienia gra tu również cena takich wyrobów, które są tańsze, a także prostsze i szybsze w montażu, co także pozwala obniżyć całościowy koszt realizacji inwestycji.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.styrocraft.pl

62-005 Owińska, ul. Bydgoska 16, woj. wielkopolskie
tel. 697 883 284,