INSULARIS PIANO to pianobeton, czyli lekki beton o płynnej konsystencji. Może być stosowany jako materiał izolacyjny pod wylewkę zarówno wewnątrz i na zewnątrz budynków, w tym na tarasach i balkonach. Nie ma przy tym znaczenia, czy obiekt jest nowy czy remontowany – w obu przypadkach INSULARIS PIANO będzie dobrym wyborem.

INSULARIS PIANO to produkt na tyle lekki, że najczęściej można go stosować nawet na stropach drewnianych. Ze względu na swój znikomy ciężar, jest chętnie wykorzystywany jako warstwa wypełniająco-izolacyjna podczas remontów drewnianych konstrukcji stropów.

Mimo swojej niewielkiej masy, pianobeton produkowany przez Cemex może się pochwalić dużą wytrzymałością – kilkukrotnie większą niż w przypadku styropianów podłogowych. Na uwagę zasługują też jego dobre parametry izolacyjności termicznej – to materiał całkowicie niepalny, co istotnie poprawia bezpieczeństwo pożarowe budynku.

Szybciej, taniej, dokładniej

Produkcja INSULARIS PIANO odbywa się na terenie wytwórni betonu Cemex, dlatego materiału nie trzeba magazynować we własnym zakresie. Pianobeton jest dostarczany na plac budowy w betonomieszarkach. W miejsce wbudowania może być pompowany za pomocą specjalistycznej pompy.

– Płynna konsystencja INSULARIS PIANO sprawia, że można go szybko i łatwo układać, wyrównywać i zagęszczać warstwy mieszanki. Efektem jest skrócenie czasu budowy i wyraźne ograniczenie kosztów robocizny – mówi Łukasz Strzałka z Cemex Polska – Zastosowanie INSULARIS PIANO jest opłacalne finansowo także z innego względu – pozwala bowiem uzyskać sztywne, równe podłoże, a w efekcie ograniczyć nawet o 15-20% objętość wylewki na kolejnym etapie prac – dodaje.

INSULARIS PIANO stanowi doskonałą alternatywę dla styropianu, ponieważ układanie i docinanie tradycyjnych materiałów termoizolacyjnych bywa bardzo uciążliwe. Trudno też uniknąć niedokładności, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z nierównym, chudym betonem lub dużą liczbą przewodów instalacyjnych, które mają zostać ukryte w posadzce. Zdarza się, że w miejscach, gdzie płyty styropianu docięte zostały niedokładnie, a pustki uzupełniono sypkimi materiałami, powstaje mostek akustyczny czy termiczny, co negatywnie wpływa na późniejszy komfort mieszkańców i koszty użytkowania budynku.

Receptę na takie bolączki stanowi właśnie pianobeton z oferty Cemex. INSULARIS PIANO to innowacyjny materiał, który dokładnie wypełnia przestrzenie wokół rur i innych instalacji. W ten sposób izoluje i chroni je przed utratą ciepła oraz uszkodzeniami mechanicznymi, powodowanymi zwykle przez gryzonie lub inne szkodniki. Pianobeton wytwarzany przez Cemex z łatwością dopasowuje się też do kształtu filarów, słupów i schodów.

To nie koniec zalet INSULARIS PIANO, które uwidaczniają się już po zakończeniu budowy, w trakcie użytkowania budynku. Warto pamiętać, że eliminuje on ryzyko klawiszowania i nie ulega odkształceniom sprężystym. W ten sposób pianobeton pomaga zabezpieczyć ułożony na nim podkład podłogowy przed pękaniem.

Zainteresował Cię pianobeton INSULARIS PIANO? Chcesz poznać jego cenę? Skontaktuj się ze specjalistą poprzez formularz na stronie www.cemex.pl/zapytaj-o-wycene

Możesz również wyliczyć cenę pianobetonu za pomocą kalkulatora: www.cemex.pl/kalkulator-ceny-pianobetonu

Rozwój i wdrażanie technologii materiałów budowlanych CEMEX jest częścią globalnego networku ds. badań i rozwoju, na czele z Centrum Badań CEMEX z Siedzibą w Szwajcarii. 

Prawa autorskie © 2024 / CEMEX Innovation Holding Ltd., Szwajcaria; Wszystkie prawa zastrzeżone. 

02-255 Warszawa, ul. Krakowiaków 46 , woj. mazowieckie
tel. +48 (22) 571 41 00,