Okna AdamS Passiv-Line Ultra

Certyfikowane energooszczędne okna do budownictwa pasywnego

Współczesne budownictwo nieustannie zmierza w kierunku coraz większej ekologiczności oraz energooszczędności. Wynika to zarówno z chęci obniżenia comiesięcznych kosztów za ogrzewanie i klimatyzację budynku, ale także ma związek z rosnącą świadomością odbiorców oraz z troską o środowisko naturalne. Niezwykle szczelne okna AdamS Passiv-Line Ultra udowadniają, że budynki mieszkalne mogą być jeszcze lepiej zaizolowane termicznie. Pakiet trzyszybowy, specjalna ciepła ramka oraz wypełnienie komór pianą poliuretanową to tylko kilka z niezwykle interesujących innowacji specjalnie opracowanych okien AdamS. Opinie zadowolonych inwestorów potwierdzają, że jest to najcieplejsze certyfikowane okno, idealne do ekologicznego i pasywnego budownictwa.

– Niskoenergetyczne budownictwo to aktualny standard, zarówno w Polsce, jak i całej Europie – wyjaśnia Agata Michałowicz-Pędzich, kierownik ds. marketingu w firmie AdamS, oferującej nowoczesne i energooszczędne okna. – Budowa domów, które mają charakteryzować się doskonałymi parametrami izolacyjności cieplnej nie jest łatwa i wymaga zastosowania odpowiednich technologii. Jeszcze większe wymagania stawia się przed budynkami pasywnymi, które z założenia mają jak najlepiej wykorzystać dostępną energię, np. słoneczną, przy jednoczesnym maksymalnie ograniczonym zapotrzebowaniu na dodatkowe ogrzewanie. Co ciekawe, w budynkach pasywnych nie stosuje się klasycznej instalacji grzewczej, dlatego eliminowanie ewentualnych strat ciepła jest w tym momencie priorytetem.

Zdając sobie sprawę z potrzeb współczesnych inwestorów, firma AdamS postanowiła opracować specjalny produkt – okno o podwyższonej izolacyjności cieplnej, które bez wątpliwości można stosować w budownictwie pasywnym. Tak narodził się projekt okna AdamS Passiv-Line Ultra.

fot. AdamS

Dla dużych i małych inwestycji

Budownictwo pasywne nie dotyczy wyłącznie domów mieszkalnych.

– Potrzeba tworzenia budynków, które posiadają najwyższy komfort cieplny przy maksymalnie niskim zapotrzebowaniu energetycznym to nie tylko cel inwestorów mieszkaniowych – mówi Agata Michałowicz-Pędzich. – Dom w technologii pasywnej sam się ogrzewa i chłodzi, co jest ogromną przewagą nad jakąkolwiek technologią grzewczą. Taki budynek sprawdzi się w rozmaitych scenariuszach.

Tworząc swoje okna, AdamS skupił się na precyzyjnym dopasowaniu technologii – tak, aby odpowiadała ona potrzebom budynków pasywnych. W rezultacie powstało Passiv-Line Ultra o zaskakujących właściwościach termoizolacyjnych. Jest to okno, które zarówno pod kątem swojej funkcjonalności, jak i stylistyki, świetnie wpisuje się w budownictwo pasywne różnego typu i wielkości. Dobre opinie o oknach AdamS, pochodzące od inwestorów przeróżnych budów, są potwierdzeniem sukcesu tej technologii.

fot. AdamS

Wyzwania budownictwa pasywnego

Każdy budynek może być zrealizowany w technologii pasywnej, ale wymaga to zastosowania odpowiednich rozwiązań.

– Tego typu projekt wymaga zastosowania innowacyjnych technologii – od odpowiedniego stropu, poprzez nowoczesną izolację, aż po specjalne rodzaje przeszkleń i ciepły szczelny montaż – tłumaczy Agata Michałowicz-Pędzich z firmy produkującej okna AdamS. – Budynek pasywny powstaje na planie prostokąta, a usytuowanie pomieszczeń, jak również samej budowli względem stron świata nie podlega negocjacjom. Dla uzyskania komfortu cieplnego oraz bezpieczeństwa energetycznego musimy stosować się do zaleceń specjalistów z tej dziedziny. Nie ma tu miejsca na kompromisy, a to dotyczy także materiałów i technologii. Wiąże się to często z wyższymi kosztami budowy, ale to z kolei zwraca się z naddatkiem podczas każdego miesiąca użytkowania domu, co w efekcie przynosi znaczne oszczędności.

Z definicji domy w technologii pasywnej powinny charakteryzować się niewielkim rocznym zużyciem energii – ≤15 kWh/(m² na rok). Jak osiąga się tak spektakularny wynik? Na ile pomocne w uzyskaniu takiej wartości są wspominane okna Passiv-Line Ultra?

fot. AdamS

Najsłabsze ogniwo domu pasywnego

– W budownictwie pasywnym każdy stosowany komponent ma naprawdę ogromne znaczenie – dodaje Agata Michałowicz-Pędzich. – Najsłabsze ogniwo stanowią jednak okna. Tworząc nasze okna AdamS Passiv-Line Ultra, chcieliśmy zmierzyć się z problemem, przed jakim stoją inwestorzy budownictwa pasywnego i dostarczyć im niezawodne rozwiązanie.

Przyjrzyjmy się na chwilę samej roli okien w budownictwie pasywnym. Stosowana w budynkach tego rodzaju wentylacja mechaniczna jest odpowiedzialna za dostarczanie świeżego powietrza. Jaka jest zatem rola okna w budynku pasywnym?

– Zacznijmy od tego, że rozkład okien nie może być przypadkowy – mówi Agata Michałowicz-Pędzich. – Najważniejsza jest strona południowa. To tutaj stosuje się duże okna, dzięki którym możliwe jest uzyskanie dodatniej gospodarki cieplnej o zysku rzędu nawet 40%! Po tej stronie budynku usytuowane są pomieszczenia mieszkalne. Od północy praktycznie nie umieszcza się okien – jest to część domy, gdzie znajdą się pomieszczenia gospodarcze i techniczne. Warto pamiętać by chronić północno-zachodnią stronę domu przed wiatrem. Najczęściej wykorzystuje się w tym celu elementy naturalne działki, takie jak wzniesienia, czy drzewa, ale jeśli ich brak, to wtedy swoje zadanie musi spełnić dobre okno.

fot. AdamS

Ponadprzeciętna szczelność

Autorskie okna AdamS o nazwie Passiv-Line Ultra zostały przygotowane z myślą o najwyższych potrzebach budynków niskoenergetycznych, a szczególnie pasywnych.

– Zastosowane nowoczesne technologie sprawiają, że opracowane przez nas okna posiadają doskonałe parametry termoizolacyjne oraz charakteryzują się ponadprzeciętną szczelnością na powietrze i wodę – Q100 = 0,06 m3/(hm), chroniąc przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Ogromne znaczenie mają profile okienne. Zastosowano tutaj termoplastyczne wkładki utrwalone włóknem szklanym z tworzywa o nazwie Ultradur High Speed marki BASF oraz wypełnienie komór pianą poliuretanową. Pozwoliło to uzyskać parametr dla zestawiania ramy i skrzydła okna wymagany bezwzględnie dla konstrukcji pasywnych. W standardzie stosowana jest ciepła ramka SWISSPACER ULTIMATE, która została uznana przez Instytut w Darmstadt jako niezbędna do spełniania wymogów dla okien pasywnych, zmniejszającej zdecydowanie mostek termiczny na styku ramki z szybami. W oknach stosuje się także pakiet trzyszybowy, dwukomorowy o Ug=0,5(W/m2K) z wklejoną szybą ECLAZ. Co więcej, świetne opinie o oknach AdamS potwierdzają, że precyzyjne zgrzanie profili gwarantuje prawie niewidoczne połączenie w ramie.

Jak okno sprawdza się od strony południowej?

– Zastosowana szyba ECLAZ w Passiv-Line Ultra sprawia, że przez okno wpada o 10% więcej światła oraz energii słonecznej do wnętrza – tłumaczy Agata Michałowicz-Pędzich. – Okna charakteryzuje doskonały współczynnik przenikania ciepła Uw=0,66 (W/m2K), co ogranicza straty ciepła i jednocześnie daje możliwość wykonania dużych konstrukcji okiennych od strony południowej.

fot. AdamS

Okna AdamS – opinie potwierdzają jakość

Spełniające rygorystyczne normy budownictwa pasywnego okna AdamS Passiv-Line Ultra jako pierwsze na rynku uzyskały odpowiednią certyfikację, potwierdzającą ich produkcję z certyfikowanych komponentów przeznaczonych do budownictwa pasywnego. Okna zostały przebadane przez Passive House Institute w Darmstadt, a certyfikat wydał Polski Instytut Budownictwa Pasywnego i Energi Odnawialnej im. Güntera Schlagowskiego.

– Niezmiernie cieszą nas doskonałe opinie o oknach AdamS – mówi Agata Michałowicz-Pędzich. – Szczególnie zadowoleni jesteśmy z faktu, że udało nam się opracować produkt, jakiego potrzebował rynek. Zajmujemy się wytwarzaniem okien od ponad 26 lat i na bieżąco śledzimy trendy oraz staramy się dostarczać najlepsze wyroby, zgodne z potrzebami konsumentów.

Firma Adams jest Ambasadorem Budownictwa Pasywnego, przyznanym przez Polski Instytut Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej, w zakresie produkcji stolarki budowlanej zalecanej do budownictwa pasywnego i niskoenergetycznego. Przedsiębiorstwo służy radą i wiedzą na temat doboru okien na potrzeb domów o niskim zużyciu energii.

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie:

www.adams.com.pl

11-700 Mrągowo, ul. Leśna Droga 10A, woj. warmińsko-mazurskie
tel. +48 89 741 32 48,


Liczba odwiedzin: 859 | Data publikacji: 2021-03-01

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


27.05.2020 | Stolarka otworowa
W tradycyjnym budownictwie straty ciepła przez otwory...
28.08.2017 | Stolarka otworowa
Okna są jednym z najważniejszych elementów każdego...
07.06.2021 | Stolarka otworowa
Nowoczesne i inteligentne systemy sterowania budynków przynoszą...
16.02.2021 | Stolarka otworowa
Jeszcze do niedawna wybór był potencjalnie prosty...
16.02.2021 | Stolarka otworowa
Okna – ich wielkość, rozmieszczenie i funkcjonalność,...
10.01.2021 | Stolarka otworowa
Okna „gospodarcze” były jeszcze do niedawna synonimem...
17.12.2020 | Stolarka otworowa
Szprosy, czy raczej szczebliny okienne, dawniej były...
15.10.2020 | Stolarka otworowa
Przed pytaniem o to, jakie okna PCV...
25.09.2020 | Stolarka otworowa
Okna plastikowe i aluminiowe porównuje się od...
25.09.2020 | Stolarka otworowa
Kiedyś do wyboru było drewno albo biały...
06.07.2020 | Stolarka otworowa
Okna do nowego domu to poważna inwestycja...
28.05.2020 | Stolarka otworowa
Poszukiwanie jakości często najlepiej zacząć od lokalnego...
Bramy Wiśniowski, ogrodzenia, drzwi, okna – oferowanych...
Choć w Polsce przeważająca część domów jednorodzinnych...
05.03.2020 | Stolarka otworowa
Idzie wiosna, ruszają prace budowlane, najwyższy czas...
Prostota, harmonia i funkcjonalność: te trzy słowa...
Jednym z elementów, które odpowiadają za największe...
Nowoczesna architektura, zwłaszcza w dużych miastach, odważnie...
Systemy oddymiające są niezbędnym wyposażeniem przeciwpożarowym w...
03.08.2016 | Stolarka otworowa
Doświadczenie, jakość, precyzja - to nie puste...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. podlaskie
woj. dolnośląskie
woj. opolskie
woj. pomorskie
woj. lubelskie
woj. podkarpackie
woj. wielkopolskie
woj. pomorskie
woj. podkarpackie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. kujawsko-pomorskie

Słowa kluczowe: okna adams PASSIV-LINE ULTRA, okna AdamS Passiv-Line Ultra okien AdamS. Opinie, okna AdamS Passiv-Line Ultra, okna, AdamS, opinie o oknach AdamS, Okna AdamS – opinie, adams, adam, okna pcv, stolarka okienna, okna, stolarka otworowa, okna plastikowe, okna z plastiku, odporne okna, drzwi pcv, drzwi aluminiowe, drzwi alu, aluminium,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy