Energooszczędne okna pasywne

Systemy okienne o wysokiej izolacyjności termicznej

Okna są jednym z najważniejszych elementów każdego domu. Wpuszczają światło do budynku, pozwalają obserwować to, co dzieje się na zewnątrz, a ich design dopełnia wygląd całego budynku. Przy wyborze stolarki okiennej ważne są również parametry i to, czy okna będą utrzymywały ciepło w budynku w okresie jesienno-zimowym, zapobiegając stratom energii. O oknach energooszczędnych rozmawiamy z panem Adamem Pędzich, prezesem firmy AdamS – polskiego producenta stolarki z PVC, stolarki aluminiowej oraz rolet zewnętrznych.

Lider Budowlany: Jakie powinny być okna w naszych domach, aby zapewniały naszym domom wysoką izolacyjność cieplną? 
Adam Pędzich: Powinny to być przede wszystkim energooszczędne okna pasywne, tj. takie, których współczynnik izolacyjności termicznej nie przekracza 0,8 W/m2K, a zastosowane przy ich produkcji rozwiązania technologiczne pozwalają całkowicie wyeliminować mostki cieplne, zapobiegając stratom ciepła z budynku. Tego typu okna znajdują się w naszym asortymencie. Jest to autorska linia Passiv-line, którą produkujemy od 2009 roku. 

 

energooszczędne okna pasywnefot. AdamS

 

Lider Budowlany: Czym wyróżniają się okna Passiv-line? Jakim budynkom są dedykowane?
Adam Pędzich: Passiv-line to linia, która dzieli się na okna Passiv-line ULTRA oraz Passiv-line PLUS. W oknach pasywnych ULTRA zastosowano rozwiązanie techniczne polegające na wklejeniu szyb o współczynniku Ug = 0,3 W/m2K. Dzięki temu okna osiągają wysoką izolacyjność cieplną na poziomie oraz akustyczną, wygłuszając odgłosy dochodzące z zewnątrz. Szyba klejona to ponadto mniejsze ryzyko pękania oraz dobra ochrona przed włamaniem – obwodowa szczelina z klejem uniemożliwia wypchnięcie szyby ze skrzydła. Z kolei w profilach zastosowaliśmy termoplastyczne wkładki z tworzywa o nazwie Ultradur High Speed firmy BASF wzmocnione włóknem szklanym, które skutecznie zastępują stosowane dotychczas stalowe wzmocnienia. Komory zostały wypełnione pianą poliuretanową, która jest jednym z najlepszych materiałów izolacyjnych. 
Model Passiv-line PLUS to okno z potrójnym zestawem uszczelek, który daje lepszą izolacyjność oraz stabilność okien, a wzmocnione wkładkami z taśmy PES poprawiają jeszcze termikę. Innowacją w tym produkcie jest połączenie piany poliuretanowej i styropianowych kształtek, którymi wypełnione zostały komory profili. Poprawia to dodatkowo izolacyjność okien. 
Linia Passiv-line dedykowana jest do domów jednorodzinnych, energooszczędnych i pasywnych. Zapewniają one bardzo dobrą izolację termiczną, zmniejszając rachunki za ogrzewanie, co potwierdzają doskonałe parametry: współczynnik przenikania ciepła (Uw) wynosi 0,7 W/m2K dla okien Passiv-line PLUS oraz 0,5 W/m2K dla okien ULTRA. 

 

energooszczędne okna pasywne energooszczędne okna pasywnefot. 1. Passiv-line PLUS / fot. 2. Passiv-line ULTRA

 

Lider Budowlany: Wśród nowości w Państwa ofercie jest system okien unoszono-przesuwnych HST PASSIV CORNER VIEW. Gdyby mógł Pan opowiedzieć coś więcej o tym systemie – jego zaletach i zastosowaniu?
Adam Pędzich: Jest to system okien unoszono-przesuwnych przeznaczonych do montażu w obrębie narożnych przejść tarasowych lub balkonowych. To innowacyjny produkt, który świetnie sprawdzi się w domach energooszczędnych, gdzie liczy się wysoki komfort mieszkania. Obniżone skrzydło stałe, niski próg i narożne połączenie szyb typu STEP pozwalają na optymalne wykorzystanie powierzchni mieszkalnej, likwidując jednocześnie wszelkie bariery architektoniczne oraz wpuszczają do wnętrza domu dużą ilość światła słonecznego. To połączenie walorów użytkowych i nowoczesnego designu, który wpisuje się w obecne trendy w architekturze. HST PASSIV CORNER VIEW mają niski współczynnik przenikalności cieplnej, który utrzymuje się na poziomie 0,68 W/m2K. Są ponadto wodoszczelne, odporne na siłę wiatru (klasa C2) oraz posiadają optymalną klasę przepuszczalności powietrza (klasa 4) dla domów jednorodzinnych. 

 

energooszczędne okna pasywne energooszczędne okna pasywnefot. AdamS

 

Lider Budowlany: Firma AdamS specjalizuje się w produkcji zarówno stolarki budowlanej z PVC, jak i stolarki aluminiowej. Jakie produkty znajdują się jeszcze w Państwa ofercie z tego zakresu i do kogo jest ona kierowana?
Adam Pędzich: W ofercie mamy również drzwi wejściowe panelowe wykonywane w systemach Ponzio, Wicona i Aliplast. Drzwi posiadają bardzo wysoką szczelność na wodę i powietrze, a także znakomitą izolacyjność termiczną i akustyczną. Aluminiowe drzwi są lakierowane proszkowo przy użyciu najnowocześniejszych technologii, więc możemy wykonać każdy kolor. Drzwi mogą być sterowane biometrycznie oraz są gotowe na integrację z instalacją inteligentny dom.

 

energooszczędne okna pasywnefot. AdamS

 

Lider Budowlany: Stawiają Państwo na nieustanny rozwój firmy. Niedawno świętowaliście otwarcie nowej hali produkcyjnej w Mrągowie. Proszę opowiedzieć więcej o tej inwestycji. Dlaczego zdecydowaliście się na budowę kolejnej fabryki i co to oznacza dla firmy? 
Adam Pędzich: Naszą firmę charakteryzuje przede wszystkim jakość i wiarygodność. W imię tych zasad produkujemy okna i drzwi z materiałów najwyższej jakości, które uzyskujemy od wiarygodnych i rzetelnych dostawców. Jednak nie tylko to świadczy o pozycji firmy. Wiele zyskujemy również poprzez inwestycję we własny rozwój – podnoszenie kwalifikacji naszego personelu oraz rozbudowę potencjału produkcyjnego. Dlatego właśnie zdecydowaliśmy się na budowę kolejnej fabryki w Mrągowie wartą 40 mln złotych, którą ukończyliśmy w 2015 roku. Nasza nowo otwarta hala produkcyjna położona przy zachodniej obwodnicy Mrągowa to 17 tys. metrów kwadratowych powierzchni produkcyjnej, a wraz z biurowcem, placem składowym i parkingiem zajmuje blisko 8 ha powierzchni. Sukces jest o tyle duży, że dzięki tej inwestycji możemy wyprodukować tysiąc okien dziennie – dla porównania: kiedy zaczynaliśmy, produkcja wynosiła jedynie sto okien miesięcznie. Widać zatem jak bardzo od tamtego momentu firma się rozwinęła. Dla nas jest to jednak początek, ponieważ tak, jak zostało to już wspomniane – najważniejsza jest dla nas jakość, wiarygodność i zaufanie naszych klientów, które utrzymujemy poprzez wysokie standardy produkcji oraz ciągły rozwój. 

 

energooszczędne okna pasywnefot. AdamS

 

Więcej dowiesz się ze strony: www.adams.com.pl

11-700 Mrągowo, ul. Leśna Droga 10A, woj. warmińsko-mazurskie
tel. +48 89 741 32 48, https://www.adams.com.pl


Liczba odwiedzin: 482 | Data publikacji: 2017-08-28

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


domy drewniane
20.11.2018 | Domy drewniane
Czy możliwe jest połączenie nowoczesności i naturalności...
Nowoczesne budownictwo stawia przede wszystkim na estetykę...
Jednym z elementów, które odpowiadają za największe...
05.10.2018 | Natryski pianki
Jeszcze do niedawna izolacje natryskowe z pewnym...
30.08.2019 | Stolarka otworowa
Już od kilku lat w budownictwie jedno...
11.01.2019 | Aluminiowe konstrukcje
Dobierając dziś system okienny czy system przesuwny,...
drzwi przeciwpożarowe dwuskrzydłowe
19.10.2018 | Aluminiowe konstrukcje
W ciągu kilkunastu lat działalności firma Aliplast...
09.11.2015 | Stolarka otworowa
W dzisiejszych czasach producenci okien z aluminium...
13.08.2014 | Beton komórkowy
Budowa domu to duże wyzwanie – podczas...
Z punktu widzenia budownictwa pasywnego wymagania stawiane...
W kształtowaniu współczesnej architektury kluczową rolę odgrywa...
Jednym z kluczowych trendów w budownictwie XXI...
30.05.2019 | Stolarka otworowa
Mały element, którego nie zauważamy – oczywiście...
07.02.2019 | Stolarka otworowa
Naświetla okienne, które są wysoko umiejscowione wymagają...
27.03.2018 | Stolarka otworowa
Często decydujemy się na zakup produktów do...
Nowoczesny budynek ma być jasny i przestronny....
27.03.2018 | Stolarka otworowa
Odpowiednia izolacja domu jest już podstawowym wyznacznikiem...
Pleśń, grzyby, suche powietrze... nikomu nie trzeba...
Wybierając odpowiednią farbę, należy wziąć pod uwagę...
W dzisiejszych czasach, gdy na rynku można...
13.10.2017 | Techniki zamocowań
W styczniu 2017 roku weszły w życie...
Hale przemysłowe i produkcyjne, centra handlowe, parkingi...
Od 1 stycznia 2017 roku został wdrożony...
12.04.2017 | Stolarka otworowa
Budowa domu to dla wielu z nas...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. podkarpackie
woj. lubelskie
woj. podkarpackie
woj. warmińsko-mazurskie
woj. świętokrzyskie
woj. mazowieckie
woj. lubelskie
woj. mazowieckie
woj. warmińsko-mazurskie
woj. podlaskie
woj. wielkopolskie
woj. kujawsko-pomorskie

Słowa kluczowe: energooszczędne okno pasywne, system okienny, pasywne okna
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy