Płyty drogowe z tworzywa sztucznego ROAD SYSTEM

Stabilne, bezpieczne i wytrzymałe drogi tymczasowe od geoPRODUCT

Płyty drogowe z tworzywa sztucznego sprawdzą się wszędzie tam, gdzie w szybki i łatwy sposób mamy zabezpieczyć oraz utwardzić nawierzchnię, zapewniając solidne, mocne i niezawodne podłoże zarówno dla bezkolizyjnej pracy ciężkiego sprzętu na placu budowy, jak i swobodnej rekreacji letników na plażach czy imprezach plenerowych. ROAD SYSTEM od geoPRODUCT to płyta drogowa, spełniająca te wszystkie wymagania jakościowe. Wymiary oferowane przez producenta umożliwiają użycie płyt z tworzywa jako elementów dróg dojazdowych, miejsc postojowych czy traktów pieszych. Jak działa ROAD SYSTEM?

Czym są i gdzie stosować płyty drogowe z tworzywa sztucznego?

Płyty drogowe ROAD SYSTEM od geoPRODUCT to wysokiej jakości płyty z mocnego i wytrzymałego polietylenu o dużej gęstości, rekomendowane do utwardzania różnego rodzaju trudnych nawierzchni, budowy obszarów przejściowego magazynowania oraz wytyczania stabilnych dróg czy traktów tymczasowych. Sprawny montaż i demontaż umożliwiają łatwe przenoszenie płyt oraz tworzenie dowolnych konstrukcji niezbędnych do aktualnych potrzeb inwestycji. Materiał użyty do produkcji płyt drogowych z tworzywa sztucznego ROAD SYSTEM pochodzi w 100% z recyklingu, jest przyjazny środowisku, dzięki czemu płyty można stosować w obszarach ochrony ekologicznej, a także podlega wielokrotnemu użyciu (nadaje się do ponownego recyklingu). Nowatorska konstrukcja i optymalnie zaprojektowane wymiary płyt drogowych z tworzywa sztucznego od geoPRODUCT pozwalają na szeroki wachlarz zastosowań płyt.

fot. geoPRODUCT

ROAD SYSTEM sprawdzi się jako stabilizator nawierzchni dla ruchu kołowego na placach budowy, placach tymczasowego składowania, a także jako droga dojazdowa do centrów logistycznych, hal produkcyjnych, magazynów. Zapewnienie optymalnej przyczepności i bezkolizyjnej pracy ciężkiego sprzętu transportowego nie wyczerpuje zastosowań produktu. Płyty drogowe ROAD SYSTEM mogą pełnić rolę tymczasowego lotniska dla helikopterów i innych pojazdów specjalistycznych, placów postojowych dla samochodów osobowych, czy dojazdu do garażu przy domach jednorodzinnych na czas ich budowy. Inny wariant zastosowania ROAD SYSTEM to organizacja ruchu pieszego. Płyty drogowe z tworzywa sztucznego wytyczają wygodne i bezpieczne ścieżki piesze, służą do utwardzania sypkiej czy mokrej nawierzchni plaż, trawników, placów pod miejsca festynowe i imprezy plenerowe. Wymiary płyt umożliwiają użycie ich jako nawierzchni pod imprezy sportowe, widowiska, akcje kulturalne czy rekreacyjne. Warto pamiętać, że na drogach tymczasowych budowanych w oparciu o ROAD SYSTEM obowiązuje limit prędkości pojazdów do 10km/h.

fot. geoPRODUCT

Płyta drogowa – wymiary i inne parametry ROAD SYSTEM

Płyty drogowe z tworzywa sztucznego od geoPRODUCT dostępne są w dwóch wariantach wytrzymałości. ROAD SYSTEM 125 to płyty drogowe o wymiarach 1200×1800 mm, grubości 12,5 mm, wadze 27 kg i odporności na obciążenie do 45 ton. Zalecane są dla ruchu pieszego oraz aut osobowych. Dla większych ciężarów producent opracował także opcję ROAD SYSTEM 200. Wymiary płyt drogowych w tym wariancie są takie same 1200×1800 mm, ale różnią się grubością – 20 mm, wagą – 37 kg oraz przede wszystkim wytrzymałością na obciążenia. ROAD SYSTEM 200 przyjmie siłę nacisku do 72 ton przy założeniu, że obciążenie całej płyty jest równomierne, a utwardzone podłoże jest suche. Ten model polecany jest szczególnie dla dróg wjazdowych na budowę, do pracy ciężkiego sprzętu budowlanego.

fot. geoPRODUCT

Płyty drogowe z tworzywa sztucznego od geoPRODUCT spełniają normę PN-EN 1991:2004 w zakresie wytrzymałości na obciążenie ruchem dla dróg klasy G. Konstrukcję wykonano tak, by gwarantowała uniwersalność zastosowań. Dwustronne płyty drogowe ROAD SYSTEM mogą pełnić rolę wielorakich nawierzchni dla ruchu pieszego lub kołowego, dzięki różnorodnym wymiarom specjalistycznych wypustek antypoślizgowych. Dziesięciomilimetrowe wypustki w płytach przeznaczonych dla ruchu kołowego gwarantują wysoką przyczepność oraz eliminują problem gromadzącego się błota.

fot. geoPRODUCT

Płyty drogowe ROAD SYSTEM są łatwe w pielęgnacji. Podstawowe czyszczenie z pyłów, piasków i innych zanieczyszczeń można realizować przy pomocy myjek ciśnieniowych i węży ogrodowych. Zimowe odśnieżanie także nie jest bardzo czasochłonne. Przy okresowej pielęgnacji płyt warto zwrócić uwagę na stan techniczny łączników. Cykliczny przegląd elementów znacznie wydłuża czas użytkowania płyt drogowych z tworzywa sztucznego. Obok licznych funkcjonalności płyty ROAD SYSTEM mają estetyczny wygląd (w sprzedaży warianty kolorystyczne szary i czarny), a wymiary produktu umożliwiają ich efektywne wykorzystanie.

fot. geoPRODUCT

Montaż i zalety płyt drogowych z tworzywa sztucznego ROAD SYSTEM

Niezaprzeczalnym atutem produktu jest prosty i szybki montaż dla każdego rodzaju zastosowania. Pojedyncze płyty drogowe z tworzywa sztucznego ROAD SYSTEM spinają ze sobą w większe struktury nawierzchni specjalne łączniki, mocowane do płyt przy pomocy dwóch śrub. System łączników uwzględnia minimalne dylatacje, powstające na skutek naturalnie występujących pod wpływem nacisku i warunków atmosferycznych procesów kurczenia się lub rozszerzania tworzywa sztucznego, z którego wykonane są płyty ROAD SYSTEM. Przed montażem nie trzeba wykonywać specjalnej podbudowy, zaleca się jednak układanie dróg tymczasowych na wyrównanej powierzchni. W przypadku terenu bagiennego, grząskiego lub błotnistego pomocne jest zastosowanie geowłókniny drogowej (np. Typar SF49) jako stabilizatora podłoża pod płyty drogowe.

fot. geoPRODUCT

Drogi tymczasowe ROAD SYSTEM dostosowują się po ułożeniu do nierówności podłoża. Można układać je w pionowe, poziome lub naprzemienne struktury. Powierzchnia jednej płyty to 2,16 mkw, dzięki czemu w krótkim czasie można ułożyć duże przestrzenie niezbędnych do prac nawierzchni. Płyty sprawdzają się również jako elementy do wytyczenia linii pasów dla kół, bez wypełnienia środka powierzchni. Łatwy montaż i kompaktowe wymiary płyt drogowych z tworzywa sztucznego ROAD SYSTEM umożliwiają także bezkolizyjne przechowywanie dużej ilości płyt w miejscu realizacji inwestycji oraz wygodny transport materiałów. Płyty składowane są na paletach o wymiarach 1,8×1,2×0,8 m i wadze 900 kg. Producent zaleca przenoszenie i montowanie płyt drogowych ROAD SYSTEM w dwuosobowych zespołach.

fot. geoPRODUCT

Płyty drogowe z tworzywa sztucznego ROAD SYSTEM stworzono przede wszystkim po to, by podnosić komfort pracy, oszczędzać czas i środki finansowe przy realizacji różnorodnych inwestycji i zadań transportowych. To produkt trwały, przeznaczony do wielokrotnego użytku, który znacznie przyspiesza i ułatwia realizację codziennych działań budowlano-logistycznych.

Ze szczegółową ofertą płyt drogowych ROAD SYSTEM wraz z wymiarami i dedykowanym przeznaczeniem można zapoznać się na stronie www.geoproduct.pl.

63-000 Środa Wielkopolska, ul. Grójec 23, woj. wielkopolskie
tel. +48 61 678 55 00, +48 508 497 188 ,


Liczba odwiedzin: 2932 | Data publikacji: 2021-01-14

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


20.09.2016 | Kratki trawnikowe
Problem erozji gleby coraz częściej dotyka tereny...
27.10.2020 | Beton
Prefabrykacja elementów betonowych otwiera ogromne możliwości w...
27.03.2020 | Beton komórkowy
Pianobeton powstaje przez dodanie piany technicznej do...
Budowa parkingów, dróg, obsługa zaplecza produkcyjnego –...
Betoniarnie mobilne to przyszłość branży budowlanej. Do...
03.08.2015 | Beton
Wielu przedstawicieli branży budowlanej narzeka, że prowadzenie...
11.08.2014 | Beton
Wszechstronność zastosowania betonu sprawia, że materiał ten...
01.10.2013 | Beton
Technologia prefabrykacji jest znana w polskim budownictwie...
21.10.2020 | Domy prefabrykowane
Prefabrykacja niejedno ma oblicze, o czym przekonuje...
W roku 1943 wybitny francuski architekt i...
02.09.2019 | Rusztowania
Metoda nawisowa to idealne rozwiązanie do budowy...
23.04.2019 | Beton komórkowy
Budowa dróg i mostów w Polsce w...
rozbiórki budynków
Prace wyburzeniowe wymagają ogromnej wiedzy oraz doświadczenia....
11.05.2018 | Posadzki przemysłowe
Posadzki z betonu pod tarczę antyrakietową w...
Poszukiwanie przez przedsiębiorstwa i sektor prywatny tańszych...
Ładowarki kołowe to najczęściej używane maszyny w przemyśle....
Eko kratka geoSYSTEM to wytrzymały i atrakcyjny...
04.04.2014 | Kratki trawnikowe
Umocnienia nawierzchni na działkach, parkingach, podjazdach czy...
Podjazd do garażu jest istotnym elementem każdej...
Izolacja nakrokwiowa ma swoje niepowtarzalne zalety i...
Kratki kominkowe odpowiadają za właściwą cyrkulację powietrza,...
Skarpy, pagórki, strome brzegi jezior i stawów,...
Kurtyna powietrzna to sprawdzone rozwiązanie chroniące przed...
29.01.2015 | Grzejniki
Czasy, w których różne przedmioty codziennego użytku...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. wielkopolskie
woj. lubuskie
woj. mazowieckie
woj. pomorskie
woj. małopolskie
woj. wielkopolskie
woj. dolnośląskie

Słowa kluczowe: płyty drogowe z tworzywa sztucznego, płyty drogowe, płyta drogowa wymiary, płyta drogowa - wymiary, wymiary płyt drogowych, eko kratka, krata trawnikowa, kratka trawnikowa, krata parkingowa, kratka drogowa, obrzeże trawnikowe, obrzeże ogrodowe, ekobord, krawężnik, geoborder, geobord, obrzeże, geoproduct,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy