Płyty drogowe tymczasowe Road System to wszechstronne rozwiązanie dla każdego terenu. Sprawdzają się doskonale jako tymczasowe drogi dojazdowe na placach budowy domów, osiedli czy farm wiatrowych, gwarantując niezawodność i wytrzymałość w każdych warunkach. Łatwość utrzymania w czystości i komfort użytkowania to ich kolejne atuty, przez co są idealnym wyborem do zabezpieczania miejskich chodników podczas remontów, tworzenia tymczasowych ścieżek czy jako dojścia na plażę. To również świetny materiał do tworzenia ciągów komunikacyjnych na eventach i koncertach.
Z kolei na placach budowy płyty drogowe tymczasowe Road System umożliwiają utwardzenie terenu, co znacznie ułatwia transport materiałów i maszyn, a także chronią grunt przed uszkodzeniem, zapewniając bezpieczne warunki pracy.
Płyty Road System są nie tylko funkcjonalne, ale i ekologiczne, co czyni je idealnym wyborem dla szerokiej gamy projektów i inwestycji. Jedną z ciekawszych realizacji była budowa z płyt Road System drogi tymczasowej, która umożliwiła montaż okien w domu jednorodzinnym.

Płyty drogowe tymczasowe Road System – ratunek na grząskim terenie
W trakcie budowy domu jednorodzinnego na przedmieściach, problemem stało się bardzo błotniste otoczenie, które znacznie utrudniało wszelkie prace, zwłaszcza te wymagające precyzji, jak montaż okien. Firma, której zlecono instalację stolarki, postawiła warunek: inwestor musi zapewnić bezpieczny dojazd do posesji i zapewnić stabilne podłoże dla ciężkiego sprzętu budowlanego.
Zamiast wydawać pieniądze na budowę stałej drogi dojazdowej, która później miałaby zostać zlikwidowana, właściciel nieruchomości poszukiwał tymczasowego, ale równie skutecznego rozwiązania na gliniasty teren z wysokim poziomem wód gruntowych. Stała droga nie wchodziła w grę również dlatego, że miejsce to miało później zostać przekształcone w trawnik.

Optymalnym wyborem okazały się tymczasowe płyty drogowe Road System 400, które charakteryzują się wysoką wytrzymałością i łatwością instalacji. Rozwiązanie to zaproponował polski producent płyt czyli firma GEOPRODUCT BBG Sp. z o.o., oferująca zarówno sprzedaż płyt, jak również ich wynajem – z kompleksową usługą montażu i demontażu włącznie.
Co ważne – płyt można używać wielokrotnie, w odróżnieniu np. od płyt drewnianych, które po zrealizowaniu prac nadawałyby się jedynie do utylizacji.

Szybko, skutecznie, tanio
Grunt pod płytami został wyrównany, aby dodatkowo zabezpieczyć płyty Road System 400 przed błotem i rozłożono na nim geowłókninę drogową, która dodatkowo stabilizuje nawierzchnię.
Montaż całego odcinka, liczącego 40 metrów, został zrealizowany w mniej niż dwie godziny. Tak szybkie tempo pozwoliło na natychmiastowe rozpoczęcie prac związanych z dostawą i montażem okien. Tymczasowe płyty drogowe Road System 400 zapewniły nie tylko stabilny dostęp dla ciężkiego sprzętu, ale także stanowiły solidne podłoże dla dźwigu niezbędnego podczas instalacji stolarki okiennej.
Wartość wynajmu i instalacji tymczasowej drogi wyniosła około 4500 zł, co stanowiło zaledwie ułamek kosztów związanych z całą inwestycją – nie mówiąc już o możliwych zniszczeniach i wynikających z nich stratach finansowych. Kwota ta objęła wypożyczenie 34 płyt na 3 dni, ich transport, montaż oraz demontaż.

https://www.geoproduct.pl/realizacja/umocnienie-gliniastego-gruntu-podczas-montazu-okien/

Co więcej, dzień po zakończeniu montażu, firma GEOPRODUCT szybko zdemontowała drogę, przywracając teren do jego pierwotnego stanu w ciągu dwóch godzin.
Tymczasowe płyty drogowe Road System 400 stanowią więc nie tylko funkcjonalne, ale i ekonomiczne rozwiązanie, idealne dla projektów wymagających tymczasowej, ale stabilnej i wytrzymałej nawierzchni. Ich uniwersalność i łatwość montażu sprawiają, że to idealny wybór dla bardzo różnorodnych projektów budowlanych, od domów jednorodzinnych po większe przedsięwzięcia infrastrukturalne.

Film z montażu okien

Płyty Road System w dużych inwestycjach deweloperskich
W kwietniu br. firma GEOPRODUCT zainstalowała tymczasowe płyty drogowe Road System 400 na budowie nowego osiedla w Poznaniu, gdzie będą one wykorzystywane przez następne 2 lata. Developer zakupił je na własność, korzystając jednocześnie z usługi montażu świadczonej przez dostawcę płyt. Ich zastosowanie w tej realizacji było konieczne ze względu na wymóg miasta, które nałożyło obowiązek ochrony zabytkowej pruskiej nawierzchni, będącej drogą dojazdową do fortu. Miało to na celu jej skuteczne zabezpieczenie przed potencjalnymi uszkodzeniami w trakcie trwających prac budowlanych.

Dodatkowo, na terenie samej budowy firma GEOPRODUCT ułożyła osobną drogę tymczasową z płyt Road System 400, która jest przeznaczona do obsługi ruchu ciężarowego związanego z wykopami. Umożliwia ona ciężarówkom bezproblemowe wjeżdżanie na teren budowy, załadunek piasku oraz bezpieczny wyjazd, co znacznie usprawnia logistykę i minimalizuje ryzyko uszkodzeń infrastruktury.

Film z drogi na budowie

Zalety płyt drogowych tymczasowych Road System w skrócie:

  • Lekkość: płyty są wykonane z wytrzymałego tworzywa sztucznego, przez co są znacznie lżejsze od tradycyjnych płyt betonowych. Dzięki temu ich transport i montaż jest łatwiejszy i szybszy, a co za tym idzie – tańszy oraz pozostawiający mniejszy ślad węglowy (dla przykładu – jedną ciężarówką można przewieźć ilość płyt wystarczającą do pokrycia 1000 mkw; aby ułożyć taką samą nawierzchnię z płyt betonowych, ciężarówka musiałaby obrócić… 17 razy!)
  • Łatwość montażu: płyty Road System nie wymagają użycia ciężkiego sprzętu, a ich montaż może być wykonany ręcznie. Specjalny system łączenia  pozwala na szybkie i bezproblemowe układanie płyt.
  • Uniwersalność: płyty drogowe tymczasowe Road System mogą być stosowane na różnego rodzaju gruntach. Są odporne na warunki atmosferyczne, a także na duże obciążenia.
  • Możliwość demontażu: płyty Road System można bez problemu zdemontować i ponownie wykorzystać w innym miejscu. Jest to idealne rozwiązanie dla tymczasowych dróg dojazdowych lub chodników.
  • Ekologiczność: płyty produkowane są z tworzywa w 100% pochodzącego z recyklingu, a po użyciu mogą być ponownie przetworzone.
  • Możliwość wynajmu: dzięki oferowanej przez GEORODUCT usłudze wynajmu płyt, wraz z kompleksową obsługą obejmującą transport, montaż oraz demontaż, to idealne rozwiązanie dla inwestorów, którzy potrzebują tymczasowego wsparcia tylko na okres realizacji projektu.

Więcej informacji na stronie: https://www.geoproduct.pl/

63-000 Środa Wielkopolska, ul. Grójec 23, woj. wielkopolskie
tel. +48 61 678 55 00, +48 508 497 188 ,