Nawierzchnie sportowe zewnętrzne

Projekty nawierzchni zewnętrznych sportowych muszą być dobrze przemyślane, co wymusza ich specyficzne przeznaczenie. Podłoże, po którym poruszają się osoby uprawiające sport ma za zadanie zapewnić im poczucie bezpieczeństwa, a ponadto zagwarantować odpowiednią amortyzację, elastyczność i tłumienie drgań. Tego typu nawierzchnie muszą też sprostać wysokim oczekiwaniom jeśli chodzi o trwałość i odporność – zwłaszcza wówczas, gdy poruszają się po nich osoby w obuwiu z kolcami.

 

Tetrapur III i Terapur III S. | fot. BSG Sp. z o.o.

Do wykonywania profesjonalnych nawierzchni sportowych zewnętrznych powszechnie stosuje się poliuretany, uznawane za najlepszy materiał będący w stanie sprostać tak wysokim wymaganiom. Oferowane przez firmę BSG nawierzchnie sportowe poliuretanowe Tetrapur stosowane są na bieżnie lekkoatletyczne, boiska wielofunkcyjne czy zewnętrzne obiekty sportowe i rekreacyjne. Są one elastyczne i bezspoinowe, a ponadto można je użytkować w obuwiu z kolcami, co gwarantuje wieloletnią trwałość nawierzchni.

Producent oferuje elastyczne nawierzchnie sportowe poliuretanowe (Tetrapur IV i IV S), nawierzchnie sportowe poliuretanowe z natryskiem strukturalnym (TETRAPUR II i II N), a także nawierzchnie Tertrapur III oraz nawierzchnie z pełnego poliuretanu, które wypełnione są w całej masie granulatem EPDM (Tetrapur III M).

Tetrapur III M  | fot. BSG Sp. z o.o.

Można je instalować na podbudowie betonowej, asfaltobetonowej czy warstwie stabilizującej (mineralno-gumowej).

Ich atutem jest dobra amortyzacja drgań, co przekłada się na komfort osób uprawiających sport, a także doskonałe parametry antypoślizgowe, zapewniające wygodę i bezpieczeństwo. Rozbudowana gama kolorystyczna ułatwia dopasowanie koloru nawierzchni do konkretnego typu boiska.

Bezpieczny plac zabaw

Z uwagi na swoje właściwości poliuretany sprawdzają się nie tylko jako nawierzchnie zewnętrzne sportowe, ale także jako nawierzchnie na bezpieczne place zabaw. W ofercie firmy BSG znajdują się nawierzchnie poliuretanowe Tetrapur PZ 45, 80, 100 i 120, przeznaczone do tworzenia zewnętrznych placów zabaw dla dzieci. Tego typu produkty posiadają atest higieniczny PZH oraz parametry techniczne zgodne z normą PN-EN 1177 + AC : 2019-04.

 

 

Nawierzchnie na place zabaw są elastyczne, bezspoinowe i antypoślizgowe, a ponadto przepuszczalne dla wody, która nie zalega po opadach i można bezpośrednio po deszczu użytkować plac zabaw.

Mają budowę dwuwarstwową i instaluje się je bezpośrednio na placu budowy. W zależności od wybranego rozwiązania, łączna grubość nawierzchni może mieć 45, 80, 100 lub 120 mm.

Podobnie jak w wypadku nawierzchni zewnętrznych sportowych, również nawierzchnie bezpieczne można wykonać w dowolnym kolorze, wybieranym przez zamawiającego.

Tetrapur PZ  | fot. BSG Sp. z o.o.

Dzięki temu, że Tetrapur tworzy jednorodną nawierzchnię, łatwo ją utrzymać w czystości, a zabiegi konserwacyjne ograniczone są do zamiatania liści i okresowego mycia wodą pod ciśnieniem. W przypadku konieczności wykonania napraw stosuje się materiały i technologie jak do wykonania nawierzchni pierwotnej. Nawierzchnie lekkoatletyczne posiadają pełną aprobatę PZLA i World Athletics (dawniej IAAF).

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.bsg.pl

95-100 Zgierz, ul. A. Struga 20 , woj. łódzkie
tel. +48 42 716 23 38 ,