Dziś producent placów zabaw oferuje więcej

To nie tylko huśtawki i zjeżdżalnie, coraz większym powodzeniem cieszą się linaria, trampoliny, huśtawki sprężynowe, zjeżdżalnie i tunele rurowe, zestawy tematyczne od dzikiego zachodu po dżungle czy zamki. A to nie wszystko, bo istotne są również nawierzchnie. „Jak się nie przewrócisz to się nie nauczysz” – mówi góralskie powiedzenie. Ale gdy nie ma kto łapać przyda się podłoże, które zamortyzuje upadek. A jeśli o bezpieczeństwie mowa to…

fot. Comes

Atesty przede wszystkim

Place zabaw powinny być bezpieczne i trwałe, przy tym kolorowe i ciekawe. Główne normy jakim podlegają place zabaw i miejsca sportu i rekreacji to:

PN-EN 1176 (wyposażenie placów zabaw i nawierzchnie)

PN-EN 14960 (Nadmuchiwany sprzęt do zabawy)

PN-EN 16630 (outdoor fitness i street workout)

PN-EN 14974+A1 (skateparki)

Miejsca stworzone przez najlepszych producentów, takich jak Comes bezproblemowo przechodzą kontrole pomontażowe i audyty już funkcjonującego sprzętu. Sprostają też takim wyzwaniom jak Analiza Ryzyka przeprowadzana w oparciu o Normę Zakładową CKPZ-AR:2018-02 „Obiekty rekreacyjne i sportowe – analiza ryzyka”.

\

fot. Comes

Zabawa to bardzo ważny element rozwoju dziecka

Zabawa uczy świadomości ciała, rozwija zdolności motoryczne, stymuluje zmysły, uczy koordynacji ruchowej, wzbogaca słownictwo i wiedzę o rolach społecznych, rozwija pamięć i koncentrację, uczy cierpliwwości i kształtuje inne cechy charakteru. Czasami wystarczy do niej tylko patyk, ale dobrze jeśli wyobraźnię wspomoże estetyczne i bzpieczne otoczenie. Dorośli powinni doceniać dziecięcą zabawę i miejsca dla niej stworzone.

fot. Comes

Producent siłowni zewnętrznych

Musi zadbać nie tylko o bezpieczeństwo i wkupienie się w upodobania klienta. Przed nim trudne zadanie zaopatrzenia takiej siłowni w sprzęt, z którego będą mogły skorzystać zarówno osoby młode, dorosłe, a także seniorzy. Co więcej, bardziej bogato wyposażone siłownie plenerowe będą posiadały urządzenia przeznaczone dla osób początkujących, jak i zaawansowanych. Tak aby jak największa liczba osób zeszła z kanapy i wyszła z domu, nie musząc pokonywać zbyt wielu ograniczeń i wstydu. Dodatkowo bez konieczności opłacania karnetu na siłownię. Pokonywanie tych barier jest bardzo istotne zwłaszcza w przypadku seniorów. Ale także i z tym zadaniem i niejako misją społeczną firma Comes radzi sobie doskonale. Biegacz, wahadło, twister, wioślarz to podstawowe urządzenia, które pozwolą zadbać o kondycję i sprawność fizyczną.

Więcej na www.comes.pl

26-500 Szydłowiec, ul. Kościuszki 128A, woj. mazowieckie
tel. 48 617 48 17,