Profesjonalne usługi porządkowe stają się nieocenione w momencie, gdy właściciele nieruchomości mają do czynienia ze szkodnikami  w postaci owadów czy gryzoni. Obecność na posesji niebezpiecznej plagi pluskiew, karaluchów czy szczurów to moment, w którym nikt nie powinien się zastanawiać czy walkę ze szkodnikami powierzyć specjalistom. Takie przypadki to oczywiście skrajność, ale o nieruchomości należy dbać zawsze, nawet gdy chodzi o czystą i schludną elewację. Na co w obu tych przypadkach należy zwrócić uwagę?

Usługi porządkowe – czysta elewacja bez remontów
Niezależnie od tego czy nieruchomość położona jest w centrum miasta czy na wsi utrzymanie jej w czystości może sprawiać problemy z wielu powodów. Jednym z nich są zanieczyszczenia spotykane w dużych aglomeracjach. Kurz, spaliny, unoszące się w powietrzu i spływające z wodą deszczową zanieczyszczenia fabryczne tworzą na elewacjach domów zacieki i inne trudne do usunięcia zabrudzenia. Na wsi, w pobliżu lasów problemem stają się mikroorganizmy takie jak grzyby, pleśnie i porosty, dla których zacienione, wilgotne ściany to idealne miejsce na tworzenie szpetnych czarnych, brunatnych lub zielonych kolonii. Jak sobie z nimi radzić? Otóż producenci materiałów elewacyjnych takich, jak tynki, płytki klinkierowe i inne przekonują, że powierzchnie ich produktów ograniczają przywieranie brudu. Jednak prędzej czy później elewacja i tak ulegnie zabrudzeniu. Wówczas należy zwrócić się o pomoc do profesjonalnej firmy czyszczącej elewacje.

 

usługi porządkowe

 

- Poszukując firmy czyszczącej elewację należy zwrócić uwagi na te, które oferują skuteczność działania i gwarancję nieuszkodzenia żadnego z elementów elewacji – mówi Michał Michalski z firmy Arma-Błysk – Nie muszę dodawać, że cenione są również rozwiązania ekologiczne, które nie generują odpadów i są wolne od niebezpiecznych środków chemicznych – dodaje.

Firma Arma – Błysk proponuje swoim klientom mycie elewacji w oparciu o wodę demineralizowaną. Metoda ta jest ekologiczna i ekonomiczna, ponieważ zużywa minimalną, jak na mycie dużych powierzchni ilości wody – ok. 1000 litrów na 5000 m2. Jednocześnie metoda ta gwarantuje skuteczność.

 

usługi porządkowe

 

- Nasza metoda polega na usunięciu z wody wodociągowej związków mineralnych poprzez przepuszczenie jej przez absorbujący filtr granulatowy. Tak przygotowana woda w zetknięciu z brudem burzy równowagę, do której dąży przyroda. Woda, która chce powrócić do stanu równowagi rozpuszcza brud, występujący w formie jonów – tłumaczy Michał Michalski – Dzięki takiemu rozwiązaniu mogliśmy znacznie zredukować obecność detergentów w procesie czyszczenia elewacji i są one dodawane jako środek czyszczący w minimalnych dawkach – dodaje.

Dezynsekcja, deratyzacja – likwidacja i ochrona przed szkodnikami
Poważniejszym problemem, który może dotknąć nieruchomość są plagi szkodników. Należą do nich owady: muchy, prusaki, komary czy meszki, ale również gryzonie - szczury. Firmy sprzątające, takie jak Arma-Błysk dysponują szeregiem metod, które pozwalają na rozpoznanie rodzaju zagrożenia, określenie wielkości populacji szkodników i finalnie na ich likwidację oraz polikwidacyjne działania kontrolne, które mają na celu ochronę nieruchomości przed ponownym zasiedleniem jej przez szkodniki.

 

dezynsekcja deratyzacja

 

Bardzo ciekawym rozwiązaniem w ofercie firmy Arma – Błysk jest metoda pozbywania się much. Są nią naturalne, pozbawione środków chemicznych i toksyn pułapki wielokrotnego użytku. Pułapki są bardzo wydajne, ponieważ wyłapują ponad 20 tyś much w bardzo krótkim czasie. Po napełnieniu pojemnika wystarczy odcedzić zebrane muchy, dopełnić pułapkę wodą i czekać na kolejne rezultaty. Dodatkowo martwe muchy mogą stanowić nawóz użyźniający glebę. Pułapki Flybuster działają do trzech miesięcy i charakteryzują się sporą wydajnością.

 

dezynsekcja deratyzacja dezynsekcja deratyzacja

 

- W przypadku much, metoda walki z nimi jest dosyć prosta. Jednak mamy do czynienia ze szkodnikami w przypadku zmuszeni jesteśmy do niszczenia nie tylko osobników dorosłych, ale również osobników w innych stadiach rozwojowych – mówi Michał Michalski – Dzieje się tak, np. w przypadku prusaków i pluskiew. Pomimo tego, że w sklepach dostępne są środki aerozolowe przeznaczone do walki z nimi to pomagają one jedynie na pozbycie się osobników dorosłych. Profesjonalne firmy sprzątające dysponują jednak metodami niszczenia również larw i jaj dzięki, którym owady mają szanse na opanowanie danych obszarów przez długi czas – dodaje.

Ze skomplikowaną sytuacją mamy również, gdy nieruchomość nawiedzi plaga szczurów. Niezależnie od gatunku tego zwierzęcia należy nastawić się dwuetapowe działania, które doprowadzą do zniszczenia populacji gryzonia i kontrolę, która pozwoli na zmniejszenie ryzyka ponownego zasiedlenia nieruchomości przez te szkodniki.

Firma Arma – Błysk proponuje system r.e-wolucja2.0. System ten pozwala na niszczenie populacji szczurów bez użycia trutek i powstał w związku z faktem, że coraz częściej mamy do czynienia z zakazem stosowania chemicznych środków gryzoniobójczych, np. w firmach produkujących żywność. System ten przewiduje montowanie stałych pułapek na szczury i inne gryzonie, połączonych ze sobą systemem powiadamiania on-line. Dzięki temu zarządzanie i sprawdzanie pułapek odbywa się przy pomocy komputera. Powiadamianie o złapaniu się gryzonia w pułapkę następuje poprzez wiadomość SMS, mail lub aplikację mobilną. System ten jest powszechnie używany na całym świecie.

 

techniczne utrzymanie obiektów

 

Techniczne utrzymanie obiektów
Kompleksowe usługi porządkowe nie kończą się na walce ze szkodnikami. Firma Arma – Błysk oferuje również techniczne utrzymanie obiektów. Co to oznacza?
- Nasz firma zajmuje się wszystkimi zagadnieniami związanymi z utrzymaniem porządku i zabezpieczeniem technicznym budynków różnego typu. Sprzątanie, mycie okien i elewacji, ale również utrzymanie terenów zielonych, uprzątanie śniegu czy doprowadzanie do używalności pomieszczeń po zalaniach i pożarach to tylko niektóre z naszych specjalności – mówi Michał Michalski.

Inwestycja w usługi firm oferujących usługi tego typu na pewno jest opłacalna. Oszczędzając czas oszczędzamy pieniądze. Dodatkowo zabezpieczamy siebie i otoczenie przed wpływem negatywnych czynników, które mogą prowadzić do zagrożeń biologicznych (walka ze szkodnikami) czy katastrof (usuwanie śniegu z dachów lub kontrola i serwis urządzeń przeciwpożarowych.

 

techniczne utrzymanie obiektów techniczne utrzymanie obiektów

 

Lista usług pełnego zabezpieczenia obiektów :
- sprzątanie wnętrz;
- mycie okien i elewacji;
- utrzymanie terenów zewnętrznych w okresie letnim i zimowym;
- odśnieżanie dachów i wywóz śniegu;
- czyszczenie poddasza (z guana gołębiego, wynoszenie zanieczyszczeń);
- usuwanie skutków zalania i pożaru;
- sprzątanie piwnic, garaży, komórek;
- utrzymanie terenów zielonych;
- zabezpieczenie obiektów przeciw gryzoniom (montaż stacji deratyzacyjnych), owadom (montaż lamp UV, indykatorów itp.);
- usługi dezynfekcji powierzchni;
- zapewnienie zaplecza technicznego dla spotkań, eventów, imprez firmowych;
- montaż progów spowalniających;
- drobne naprawy : hydrauliczne, elektryczne, przeglądy gaśnic;
- naprawa nawierzchni : asfaltowych, z kostki brukowej.

Ze szczegółową ofertą profesjonalnych usług porządkowych firmy Arma-Błysk można zapoznać się na stronie: www.arma-blysk.pl

 

90-001 Łódź, ul. Nawrot 84/86, woj. łódzkie
tel. 42 676 00 38, 509 180 760,