Firma porządkowa czy pracownik utrzymania czystości?

Do sprzątania można oddelegować wewnętrznego pracownika zatrudnionego w strukturach firmy, jednak jest to mało popularne i rzadko praktykowane. Jeszcze w mniejszych przedsiębiorcach obowiązki porządkowe można podzielić na zatrudnionych, ale trudno sobie wyobrazić taki podział w dużych korporacjach. Te chętnie zatrudniają profesjonalistów takich jak firma sprzątająca Ewa-Pol. Outsourcing usług cieszy się coraz większą popularnością i uznaniem z uwagi na:

• krótki czas realizacji zadań,
• wysoką skuteczność ekipy sprzątającej,
• kompleksowość w realizacji prac porządkowych,
• własne wyposażenie w sprzęt czyszczący i środki chemiczne,
• doświadczenie branżowe,
• oszczędności finansowe.

Od tego, jaką ekipę sprzątającą zatrudnisz zależy w dużej mierze to, jak będzie prezentowało się biuro. Czy będzie przyjazne alergikom? Czy zapewni komfort podczas codziennej pracy, szkoleń, narad, negocjacji? Otoczenie biznesu jest równie ważne jak jego merytoryka, dlatego nie warto rezygnować ze wsparcia firmy porządkowej w tym zakresie.

Dlaczego czyste biuro jest takie ważne?

Czyste biuro jest Twoją wizytówką. Na jego podstawie jesteś oceniany zarówno przez pracowników, jak również kontrahentów zewnętrznych oraz klientów. Pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz, dlatego hol, recepcja, prywatny gabinet i sala konferencyjna powinny prezentować nienaganny standard. Wyprane i odkurzone wykładziny, czyste blaty stół, wyprane tapicerki krzeseł, czyste tablice i projektory, świeże powietrze w pomieszczeniu – lista elementów składających się na komfort pracy jest naprawdę długa. Nic dziwnego, że do ich przestrzegania koordynatorzy serwisu sprzątającego opracowują listy kontrolne.

Biuro to miejsce, w którym każdego dnia pracownicy spędzają po 8 i więcej godzin. Ważne jest, aby zapewnić im odpowiednie warunki do realizowania zadań. Przestrzeganie zasad BHP leży w gestii przełożonego, szczególnie jeśli chodzi o przestrzeganie restrykcji sanitarnych.

Zakres usług firmy porządkowej

Outsourcing usług porządkowych cieszy się dużym zainteresowaniem, bo oznacza niemal całkowite przekazanie obowiązków sprzątających na ekipę z zewnątrz. Co więcej, jeśli jest to renomowana firma, to zapewne posiada OC. Ubezpieczenie cywilne w wysokiej kwocie to gwarancja pokrycia wszelkich szkód, do jakich mogłoby dojść w trakcie sprzątania.

Zaletą współpracy z firmą jest też to, że świadczy ona kompleksowe usługi porządkowe i to przez cały rok. Oprócz mycia posadzek, odkurzania wykładzin, mycia toalet, klatek schodowych, wind i okien, zajmuje się też grabieniem liści, pielęgnowaniem trawnika oraz odśnieżaniem. Szczególnie korzystna może się wtedy okazać współpraca abonamentowa na warunkach ustalanych indywidualnie. Zawsze też można poprosić o jednorazowe wsparcie i otrzymać wycenę tylko za zleconą pracę.

92-236 Łódź, ul. Piłsudskiego 143,, woj. łódzkie
tel. 730 740 307, 42 648-30-16,