Innowacyjne filtry Optimum wyłapują zanieczyszczenia, które może „zabierać ze sobą” deszczówka spływająca po dachu i rynnami. Są to najczęściej piasek, kurz, nasiona drzew, ale również igliwie, które jest bardzo problematyczne. Szczególnie, że na rynku nie ma podobnego rozwiązania, które rozwiązuje problem igliwia tak, jak w przypadku filtrów Optimum.

Mała retencja – klucz do zrównoważonego wykorzystania deszczówki
Mała retencja, czyli lokalne gromadzenie wody opadowej, stanowi fundament zrównoważonego gospodarowania zasobami wodnymi. Stąd tak wiele pomysłów na zbieranie wody deszczowej, która może być następnie wykorzystywana do różnych celów, takich jak nawadnianie ogrodów, spłukiwanie toalet czy mycie samochodów. Praktyka ta nie tylko przyczynia się do oszczędności wody pitnej, ale również zmniejsza obciążenie systemów kanalizacyjnych, co ma kluczowe znaczenie w kontekście zmian klimatycznych i coraz częstszych intensywnych opadów.

Pomysły na zbieranie deszczówki – uwaga na filtry!
Jednakże, aby deszczówka mogła być efektywnie wykorzystana, musi być wolna od zanieczyszczeń. Tutaj z pomocą przychodzą innowacyjne filtry do rynien OPTIMUM. Dzięki zastosowaniu odpornej na warunki atmosferyczne pianki polyetherowej, filtry te skutecznie zabezpieczają systemy rynnowe przed liśćmi, nasionami drzew, mchami, gałązkami i innymi zanieczyszczeniami. Co więcej, filtry OPTIMUM wyróżniają się na tle konkurencji zdolnością do zapobiegania przedostawaniu się igliwia do systemu, co jest unikalną cechą na rynku.
Filtry Optimum są łatwe do założenia, bez użycia narzędzi. Konstrukcja filtra umożliwia dopasowanie do każdej rynny. Dzięki odporności na uszkodzenia i warunki atmosferyczne będą spełniały swoją funkcję przez kilka lat.

Zalety integracji filtrów optimum z systemami małej retencji
Zastosowanie filtrów do rynien OPTIMUM w systemach małej retencji ma szereg korzyści. Jednym z pomysłów na zbieranie wody deszczowej jest magazynowanie jej w zbiornikach, które np., można wkopywać w ziemię a następnie rozprowadzać deszczówkę w wybrane miejsca. Przefiltrowana deszczówka, spływająca do zbiorników jest wolna od zanieczyszczeń, co zapewnia jej szerokie spektrum wykorzystania. Ponadto, urządzenia takie jak pompy do wody, wykorzystywane do rozprowadzania zebranego opadu, są mniej narażone na uszkodzenia związane z zasysaniem zanieczyszczeń. Przedłuża to ich żywotność i zapewnia efektywność działania.

Mała retancja od A do Z
Integracja innowacyjnych filtrów do rynien OPTIMUM z systemami małej retencji jest kluczowa dla zrównoważonego gospodarowania zasobami wodnymi. Taka synergia nie tylko zwiększa efektywność wykorzystania deszczówki, ale również przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego oraz zmniejszenia ryzyka wystąpienia lokalnych podtopień. Dzięki takim rozwiązaniom, każdy z nas może przyczynić się do zrównoważonego rozwoju.
Należy również brać pod uwagę, że pomysł na zbieranie deszczówki to jedno z najprostszych i najtańszych rozwiązań pomagających w zrównoważonym gospodarowaniu wodą.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Przejdź na stronę www.filtrdorynny.pl

83-132 Morzeszczyn, Królów Las 10/1, woj. pomorskie
tel. +48 601 979 968,