Firma Glinmet przeprowadziła w ostatnim czasie zmiany organizacyjne, które doprowadziły do zwiększenia mocy produkcyjnych, poprawy jakości oferowanych produktów a także poziomu obsługi klienta. Zakup nowych linii produkcyjnych pozwolił zwiększyć asortymentu produkowanych wyrobów.

– Jesteśmy jednym z liderów na rynku blaszanych pokryć dachowych w naszym kraju. Obecnie dysponujemy zróżnicowanym, szerokim parkiem maszynowym, który pozwala nam na wytwarzanie produktów o wysokiej jakości – mówi Krzysztof Janoszek, właściciel firmy Glinmet.

Oczywiście park maszynowy nie jest pełnym gwarantem sukcesu. Dlatego firma Glinmet współpracuje wyłącznie ze sprawdzonymi partnerami.

 

blachodachówki glinmetfot. Glinmet

 

– Jesteśmy partnerem renomowanego producenta stali Arcelor Mittal oraz Tata Steel, dawny CORUS. Współpracujemy również z: Kronoplast, Rynny Kaskada, Wkręt-MET i innych – mówi Krzysztof Janoszek – Na jakość półproduktów zwracamy szczególną uwagę, ponieważ na rynku krąży wiele produktów o oszukanych grubościach blach np. 0,45 i 0,4, sprzedawanych jako 0,5mm, tanich o niskiej jakości, które często są słabymi podróbkami. Pochodzące z krajów azjatyckich: Chiny, Indie, Tajwan itd. Dlatego zawsze przestrzegamy klientów, aby zwracać uwagę na oznakowania oryginalnych blach w postaci nadruków – tłumaczy Krzysztof Janoszek.

 

blachodachówki i blachy trapezowefot. Glinmet

 

Kluczowa jest powłoka
Firma Glinmet proponuje swoim klientom szereg pokryć dachowych w postaci blach trapezowych, blachodachówek oraz wszelkie akcesoria związane z dekarstwem. Jednym z wyróżniających się produktów w ofercie firmy są obecnie blachy pokrywane powłoką HPS 200, która zabezpiecza przed korozją i promieniowaniem UV, dzięki specjalnie opracowanemu stopowi cynku. Materiał HPS 200 zapewnia długą trwałość koloru w połysku, w odróżnieniu od innych powłok, gdzie po kilku lat występuje wyblaknięcie koloru i utrata jakości. Blachy pokrywane HPS 200 charakteryzują się ośmiokrotnie grubszą warstwą lakieru, nie tracąc przy tym elastyczności. Powłoka tradycyjna ma grubość 25 mikronów a powłoka HPS 200 to aż 200 mikronów lakieru. Powłoka HPS zapewnia bardzo dużą odporność na zarysowania powłoki lakierniczej. 

Najbardziej namacalną różnicą pomiędzy tradycyjnymi blachami a tym produktem, jest grubość blachy z powłokami. Wynosi ona 0,65mm, w porównaniu z tradycyjną blachą Arcelor Mittal o grubości 0,5mm. Taka różnica sprawia, że blacha HPS firmy Corus nie ma sobie równych.

– Warstwa HPS 200 zapewnia długą żywotność pokrycia dachowego i zmniejsza konieczność konserwacji dachu. Dlatego nasza firma udziela 30 letniej gwarancji na te produkty – mówi Krzysztof Janoszek.

 

pokrycia dachowe glinmetfot. Glinmet

 

Blacha estetyczna jak drewno
W ofercie firmy Glinmet znajduje się również gama bardzo ciekawych produktów w postaci blachodachówek oraz blach trapezowych w powłoce drewnopochodnej o kolorze złoty dąb. Charakteryzują się one niepowtarzalnym kolorem i estetyką a firma Glinmet udziela na nie 10 lat gwarancji.

 

producent blachodachowki glinmet glinmet blachy producentfot. Glinmet

 

Niebanalne blachodachówki
Dla klientów ceniących sobie nie tylko żywotność dachu, ale również estetykę firma Glinmet przygotowała m.in. rodzinę blachodachówek o nazwach Dona, Monza oraz szczególnie wyróżniająca się wśród nich Afrodyta. Jest to najnowocześniejszy produkt oferowany przez Glinmet. Blachodachówka została zaprojektowana specjalnie z myślą o klientach ceniących sobie nowoczesny kształt dachówki. Dzięki nietypowym przetłoczeniom uzyskuje się większą sztywność. Blachodachówka Afrodyta łączy, więc zalety blachy trapezowej oraz efektowny wygląd blachodachówki. Doskonale wpisuje się w krajobraz i architekturę każdego regionu Polski.

 

siedziba firmy glinment hala produkcyjna blachy na dachyfot. Glinmet

 

Nowości w ofercie
– Nasza firma w 2013 wprowadzi do swojej oferty 3 nowe Blachodachówki nad którymi obecnie pracujemy. Na pewno będą one ciekawą alternatywą dla dachówki ceramicznej, ponieważ będą charakteryzować się wysokim przetłoczeniem, nie spotykanym jak dotąd u polskich producentów – mówi Krzysztof Janoszek.

Nowy Rok ma być przełomowy dla Glinmetu z jeszcze jednego powodu. Firma planuje wprowadzenie na rynek nowego gąsioru do blachodachówki. 

– Będzie on się charakteryzował bardzo ciekawym kształtem dzięki, któremu dachy naszych klientów nie będą się odróżniały od dachów krytych ciężkimi pokryciami ceramicznymi. Dodatkowo zostaną one ozdobione opływowymi solidnymi śniegołapami o kształcie fali i wykończeniami o długości do 8mb – informuje Krzysztof Janoszek

 

blachodachowka produkcja blach trapezowychfot. Glinmet

 

Rozwój firmy priorytetem
Dla firmy Glinmet najważniejsze jest zadowolenie klienta. Dlatego wszystkie wypracowane przez nią zyski są inwestowane w rozwój, nowe produkty i stałe polepszanie obsługę klientów. 

– Dowodem na to, że stale dążymy w kierunku ideału jest m.in. zadowolenie klientów z rynków zagranicznych takich jak: Niemcy, Czechy, Szwecja – mówi Krzysztof Janoszek.

To właśnie z powodu rosnącej ilości klientów od grudnia 2012 firma Glinmet uruchomiła swoje nowe przedstawicielstwo w Szwecji. (www.glinmet.se)

 

Blachy od A do Z
Firma Glinmet produkuje szeroką gamę wyrobów z blachy stalowej ocynkowanej i powlekanej:

– blachy płaskie (200cm x 125cm) (lub wymiar na życzenie klienta- z folią lub bez folii); 

– blachy trapezowe T 7;

– blachy trapezowe T 14;

– blachy trapezowe T 14 Elewacja;

– blachy trapezowe T 18;

– blachy trapezowe T 35;

– blachy trapezowe T 35 Elewacja;

– blachodachówka DONA;

– blachodachówka MONZA;

– blachodachówka AFRODYTA;

– obróbki blacharskie (obróbki standardowe i na życzenie).

 

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.glinmet.pl 

42-141 Przystajń, ul. Powstańców Śląskich 1, woj. śląskie
tel. 343236637,