Ogród na dachu? Optigruen

Zamień swój dach w łąkę!

Zielone dachy to coraz powszechniejszy widok w miejskiej dżungli. Warto wiedzieć, że mają one nie tylko estetyczne znaczenie – taki ogród na dachu bardzo dobrze tłumi wszelkie hałasy, zimą zapobiega dużym stratom ciepła, a latem chroni przed nadmiernym nagrzewaniem się budynku. Jednak co najważniejsze, taki ekologiczny dach filtruje zanieczyszczenia z powietrza i produkuje tlen oraz może stanowić miejsce wypoczynku.

Jeszcze kila lat temu ogród na dachu widywało się wyłącznie w wielkich budynkach przemysłowych, handlowych lub wielomieszkaniowych. Dzisiaj zielony dach można zaprojektować praktycznie wszędzie – na altanie, na wiacie samochodowej czy nawet na daszku nad pojemnikiem na śmieci. Firma Optigruen od wielu lat zajmuje się projektowaniem i montowaniem różnych typów dachów zielonych.

 

ogród na dachu

fot. Optigruen 

Dach ekstensywny (ekonomiczny)
Dach ekstensywny charakteryzuje się niewielkim ciężarem oraz małym nakładem pracy przy pielęgnacji. Cechuje go niewielka różnorodność gatunkowa flory, ale dzięki temu nie jest on trudny w utrzymaniu. Niewątpliwą zaletą dachu ekstensywnego są też niskie koszty użytkowania i instalacji. Jest to układ cienkowarstwowy, nie przeznaczony do stałego użytkowania. Dach ekonomiczny to tradycyjne rozwiązanie z matą drenażową i włókninami. Taki typ dachu zielonego może być z powodzeniem stosowany również na dachach odwróconych.

 

fot. Optigruen

Dach intensywny (ogród na dachu)

– Dachy zielone intensywne to prawdziwe ogrody na dachach, które mogą być wykorzystywane do celów rekreacyjnych – zapewnia firma Opitigruen. To dodatkowa przestrzeń użytkowa w postaci ogrodu tarasowego, z alejkami, ławkami, a nawet strumykiem czy oczkiem wodnym. Taki dach to wielowarstwowa konstrukcja ze wzmocnionym drenażem, jednak wymaga odpowiednio zaprojektowanej konstrukcji nośnej budynku. Na dachu intensywnym można zamontować system automatycznego nawadniania, a nawet założyć ogród warzywny. Charakteryzuje go bardzo duża różnorodność flory – mogą to być byliny, trawnik użytkowy i krzewy.

 

fot. Optigruen 

Dach retencyjny
Dachy retencyjne stanowią zbiornik wody opadowej. Opóźniają one odpływ wody, co w dużym stopniu odciąża kanalizację deszczową. Dzięki parowaniu służą także efektywnemu schładzaniu budynków, będąc doskonałym klimatyzatorem (tzw. pasywnym solarem). Dach retencyjny Meander 30 firmy Optigruen to rozwiązanie systemowe o zdefiniowanym współczynniku retencji, z maksymalnym współczynnikiem spływu C według FLL 0,01 przy 1° nachyleniu dachu. Opatentowany system Meander 30 zapewnia znaczną redukcję przepływu szczytowego przy równoczesnym bardzo dobrym odprowadzaniu wody (również z dużych powierzchni).

 

fot. Optigruen 

Zielony dach skośny
Powszechnie panuje przekonanie, że zazielenić można jedynie dach idealnie płaski. Firma Optigruen posiada jednak w swojej ofercie systemy na dach skośny np. rozwiązanie systemowe „dach skośny” 15 – 35° typ P z zastosowaniem maty drenażowej FKD58 SD.
Zielone dachy można instalować na połaciach o nachyleniu 45 stopni. Firma Optigruen oferuje ekonomiczne i szczegółowo dopracowane rozwiązania techniczne, które zabezpieczają dach przed osuwaniem się warstw. Dach tego typu nie wymaga dużego nakładu pracy ze względu na niewielki stopień zróżnicowania flory.

 

fot. Optigruen

Dach naturalny

To typ dachu zielonego o największej wartości ekologicznej dla otoczenia. Rozwiązanie systemowe „Dach naturalny” jest odpowiednikiem łąki kwietnej, na której możemy wysiać lub posadzić różne gatunki traw oraz bylin średniej wysokości. Bardzo duża różnorodność gatunkowa flory na dachu naturalnym sprawia, że jest on odpowiednim środowiskiem do życia także i dla różnych gatunków fauny, np. dla pszczół i motyli. Taki zielony ogród może być fragmentem prawdziwej łąki w samym środku miejskiej dżungli.

 

fot. Optigruen

Optigruen – kompleksowe rozwiązania dla każdego klienta

Firma Optigrün International AG wyspecjalizowała się w tworzeniu wszelkiego rodzaju dachów zielonych. Należy do wiodących na rynku przedsiębiorstw w branży dachów zielonych. Kompetentne doradztwo, najwyższa jakość wykonania oraz korzystne warunki to najważniejsze punkty na liście priorytetów firmy. Każdej zainteresowanej osobie specjaliści firmy Optigruen przedstawiają paletę usług i produktów, dobraną odpowiednio do jej oczekiwań i potrzeb.

– Służymy pomocą w projektowaniu, dostarczamy materiały, których jakość zgodna jest z aktualnymi wymogami wytycznych dla dachów zielonych. Gwarantujemy najwyższą jakość naszych usług, a nasi regionalni partnerzy (sieć partnerska Optigrün) są do dyspozycji klientów – deklaruje firma Optigruen.
Szczegółowe informacje na temat poszczególnych typów dachów zielonych dostępne są na stronie firmy www.optigruen.pl

44-121 Gliwice, ul. Perłowa 14, woj. śląskie
tel. +48 32 757 60 17,


Liczba odwiedzin: 1213 | Data publikacji: 2018-10-11

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


11.01.2018 | Chemia budowlana
Dachy zielone to nowoczesny i ekologiczny sposób...
W Internecie roi się od blogów poświęconych...
Płaski dach budynku wbrew pozorom nie musi...
24.03.2016 | Kruszywa
Żwir, grys, kora kamienna czy otoczaki? Zastosowanie...
01.03.2016 | Systemy odwodnień
Fachowe wykonanie dachu zielonego, zgodnie z obowiązującymi...
Przez lata człowiek wydzierał naturze niemal każdy...
Montujesz panele fotowoltaiczne? Instalujesz systemy rekuperacji? Budujesz...
15.07.2021 | Altany, pergole
Ogrodzenia sztachetowe metalowe to funkcjonalne i estetyczne...
06.06.2021 | Chemia budowlana
Gont bitumiczny Matizol Max doskonale nadaje się...
Izolacja nakrokwiowa ma swoje niepowtarzalne zalety i...
31.03.2021 | Techniki zamocowań
Połączenie krokwi z murłatą to jedno z...
30.03.2021 | Energia ekologiczna
Niezawodne, trwałe pokrycia dachowe – to pierwsze...
29.03.2021 | Izolacje
Membrana EPDM samoprzylepna AlphaThor to skuteczna bariera...
Stropodachy bez izolacji to utrapienie niejednego właściciela...
02.03.2021 | Beton komórkowy
Jaki beton na strop wybrać, gdy konstrukcja...
Nowoczesne technologie produkcji prefabrykowanej więźby dachowej to...
Swoboda projektowa, większe bezpieczeństwo oraz jeszcze lepsza...
14.01.2021 | Natryski pianki
Pianka PUR i wełna skalna to stale...
22.12.2020 | Termoizolacja
Fora budowlane, blogi, niezliczone opinie i komentarze...
Siedziba firmy Paneltech
23.11.2020 | Systemy budowlane
Płyty warstwowe Paneltech to odpowiedź na potrzeby...
Firma Conexx®, specjalizująca się w budowie hal...
08.10.2020 | Izolacje
Termoizolacja budynków jest bardzo ważna w nowoczesnym...
Optigruen - Solar15 to zielony dach retencyjny...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. śląskie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. śląskie
woj. wielkopolskie
woj. wielkopolskie
woj. mazowieckie
woj. małopolskie
woj. łódzkie
woj. śląskie
woj. śląskie

Słowa kluczowe: dachy, pokrycia dachowe, zielone dachy, dach naturalny, dach retencyjny, zielony dach skośny, ogród na dachu, optigruen
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy