Kilka lat temu na polskim rynku pojawił się produkt innowacyjny: dachówka kompozytowa. Cena takiej dachówki oscyluje pomiędzy dachówką tradycyjną a blachodachówką, jednak ze względu na osobliwe cechy dachówki kompozytowej oszczędności mogą być dużo większe niż tylko różnica w cenie materiału.

 

dachówka

fot. Tileco

Ile można zaoszczędzić?
W porównaniu do zwykłej dachówki ceramicznej, realne oszczędności mogą sięgnąć nawet 6000 zł, o ile od początku zaplanujemy takie pokrycie dachowe. Pierwsze 2300 zł oszczędzimy na samych kosztach materiału. Kolejne 2400 zł zwróci się nam na budowie więźby o lżejszej konstrukcji. Koszty transportu dachówki kompozytowej to jedynie 50% kosztów transportu zwykłej dachówki. Dodajmy do tego niskie straty materiałowe, wynikające z budowy dachówek kompozytowych oraz obniżone koszty robocizny (szybsze układanie dachówki – cena robocizny niższa) i otrzymujemy realną cenę produktu.

 

fot. Tileco

Dlaczego warto wybrać dachówkę kompozytową?
Odpowiedź jest prosta: ze względu na jej właściwości. Dachówka kompozytowa jest lekka, ekologiczna i wytrzymała. Dachówki kompozytowe łatwo dają się przycinać i nawiercać za pomocą najprostszych narzędzi, co znacznie redukuje straty materiałowe. Nie potrzebne są także droższe dachówki specjalnego przeznaczenia, jak w przypadku dachówek ceramicznych. Co więcej, jej położenie jest tak proste, że można pokusić się o własnoręczne układanie dachówki. Krok po kroku przeprowadzą nas przez to odpowiednie instrukcje. Warto tu podkreślić, że dachówki kompozytowe są całkowicie odporne na urazy mechaniczne: nie tłuką się, nie odpryskują, nie pękają pod wpływem śniegu czy gradu.

 

fot. Tileco

Dachówka kompozytowa jest w całości wykonana z masy recyklingowej, więc jest produktem ekologicznym. Ponadto, ze względu na niską higroskopijność, dachówka kompozytowa jest odporna na mech, pleśń i grzyby – nie wymaga więc okresowego czyszczenia. Z tego też powodu jest całkowicie mrozoodporna i odporna na promieniowanie UV. Dachówka kompozytowa zapewnia także bardzo dobra termoizolacyjność i wysoką dźwiękoszczelność.

 

fot. Tileco

Ile wytrzyma dachówka kompozytowa?
Aż 50 lat gwarancji na swój produkt udziela producent, firma Tileco. Jednocześnie najnowsze badania wykazują o wiele dłuższą, właściwie nieograniczoną trwałość dachówki kompozytowej. Co więcej, nie straszne są dachówce kompozytowej warunki atmosferyczne, uszkodzenia mechaniczne i degradacja biologiczna. Nawet oderwaną podczas wichury dachówkę można ponownie przykręcić bez najmniejszego problemu.

 

kompozytowa dachówka

fot. Tileco

Jakie dachówki kompozytowe są dostępne?
W ofercie firmy Tileco dostępne są dwa rodzaje dachówek: RomaEco i ModernEco.
RomaEco to dachówka imitująca bardzo dokładnie tradycyjną dachówkę ceramiczną. Ma charakterystyczny falisty kształt – podwójna rzymska, który tworzy piękną i stylową połać dachu. Dostępna jest w 3 wariantach kolorystycznych: czarnym, czerwonym i grafitowym.
ModernEco to nowoczesna, stylowa płaska dachówka, która idealnie wpisuje się w stylistykę domów energooszczędnych i pasywnych. Występuje w modnych, ciemnych kolorach – z czarnym włącznie. Dachówki kompozytowe płaskie są większe od tradycyjnych dachówek falistych, układanie ich zajmuje więc znacznie mniej czasu. Zaletą dachówek płaskich jest też możliwość wymiany pojedynczych elementów pokrycia, jeśli zachodzi taka konieczność. Skonstruowany z dachówek płaskich dach jest wyjątkowo szczelny i trwały. Dachówka płaska ma bardzo dobre opinie zarówno wśród użytkowników, jak i wykonawców.

 

fot. Tileco

Więcej informacji na temat dachówek kompozytowych Tileco dostępnych jest na stronie www.tileco.pl

80-209 Dobrzewino, ul.Stolarska 12, woj. pomorskie
tel. 608 380 721,