Innowacja w tradycyjnym sektorze

Tetrix Roofs, jako innowator w branży budowlanej, postawił sobie za cel przedefiniowanie postrzegania dachówki jako tradycyjnego elementu budowlanego. Wykorzystując technologię kompozytową, firma stworzyła produkt, który nie tylko wyznacza nowe standardy estetyki, ale również odznacza się niezwykłą wytrzymałością i lekkością.

- Naszym głównym celem było stworzenie dachówki, która będzie piękna, trwała i przyjazna dla środowiska. Dzięki zastosowaniu materiałów pochodzących z recyklingu, stworzyliśmy produkt, który jest nie tylko ekonomiczny, ale i ekologiczny – mówi Łukasz Hodorowicz, CEO Tetrix Roofs.

Estetyka spotyka funkcjonalność

Jednym z kluczowych elementów, które zwróciły uwagę jury Red Dot Design, jest unikalny design dachówek Tetrix Roofs. Proste, eleganckie linie i minimalizm formy sprawiają, że dachówki te idealnie wpisują się w nowoczesne trendy architektoniczne. Jednak nie tylko estetyka jest ich atutem. Dachówka Tetrix Roofs jest o 50 proc. lżejsza od tradycyjnych produktów tego typu a charakteryzuje się takimi samymi właściwościami. Lekkość materiału znacząco ułatwia montaż i transport, a odporność na czynniki zewnętrzne gwarantuje długotrwałe użytkowanie. Znaczące jest również to, że dzięki wadze dachówki kompozytowej można stosować „oszczędniejsze” konstrukcje dachowe. To sprawia, że są one atrakcyjne nie tylko dla indywidualnych inwestorów, ale także dla dużych projektów budowlanych, gdzie czas i koszty są kluczowymi czynnikami.

fot. TetrixRoofs 

Nagroda Red Dot Design – Symbol międzynarodowego uznania

Nagroda Red Dot Design, przyznawana przez Design Zentrum Nordrhein Westfalen w Niemczech, jest jednym z najbardziej prestiżowych wyróżnień w świecie designu. Kryteria oceny obejmują innowacyjność, funkcjonalność, jakość, trwałość i ergonomię. Tetrix Roofs dołącza tym samym do grona światowych liderów, którzy przez swoje projekty wpływają na kształtowanie przyszłości designu.

Przyszłość budownictwa

Sukces Tetrix Roofs na arenie międzynarodowej jest nie tylko dowodem na to, że polskie firmy mogą skutecznie konkurować w branży innowacyjnych technologii, ale także sygnałem, że rynek jest gotowy na przyjęcie bardziej zrównoważonych rozwiązań w budownictwie.

- Wierzymy, że nasze dachówki kompozytowe staną się standardem w przemyśle budowlanym, oferując alternatywę dla tych, którzy szukają połączenia estetyki z odpowiedzialnością ekologiczną – podsumowuje Hodorowicz.

fot. TetrixRoofs 

Projektowanie z myślą o przyszłości

Tetrix Roofs nie tylko tworzy produkty, które są odpowiedzią na obecne potrzeby rynkowe, ale także patrzy w przyszłość, przewidując nadchodzące trendy w architekturze i budownictwie.

- Nasze dachówki są zaprojektowane tak, aby pasowały do nowoczesnych, ekologicznych domów przyszłości, łącząc w sobie estetykę i funkcjonalność– podkreśla Hodorowicz. Firma planuje dalsze badania i rozwój, aby nieustannie doskonalić swoje produkty i wprowadzać na rynek innowacyjne rozwiązania.

Współpraca i partnerstwa

Osiągnięcie sukcesu w dziedzinie innowacyjnych technologii budowlanych często wymaga współpracy z innymi podmiotami – od naukowców i inżynierów po architektów i konstruktorów. Tetrix Roofs aktywnie poszukuje możliwości współpracy, aby promować swoje produkty i jednocześnie uczyć się od najlepszych w branży.

- Nawiązujemy partnerstwa, które pomagają nam nie tylko w rozwijaniu naszych produktów, ale także w ich promocji i wprowadzaniu na nowe rynki – mówi Hodorowicz.

Różnorodność modeli dachówek Tetrix Roofs

Oferta modeli dachówek dostosowana jest do różnorodnych potrzeb i preferencji klientów. Każdy model charakteryzuje się unikalnymi właściwościami, które odpowiadają zarówno na nowoczesne wymagania estetyczne, jak i funkcjonalne. Projektantami odpowiedzialnymi za sukces są: Adam Friedrich i Kajetan Topolewski.

fot. TetrixRoofs 

Model "Calm": Jest to dachówka dedykowana dla tych, którzy cenią sobie klasyczną elegancję połączoną z nowoczesnym designem. Jej płaska powierzchnia i gładkie linie sprawiają, że doskonale komponuje się z minimalistycznymi oraz współczesnymi budynkami. Inspiracją dla formy jest spokojny stan morza, którego harmonia oddaje wyjątkowy charakter tego produktu. Dachówka płaska doskonale pasuje do różnorodnych stylów budownictwa, zarówno bardzo nowoczesnego, jak i tradycyjnego. Jej wszechstronność i elegancja sprawiają, że dach nabierze wyjątkowego uroku.

Model "Buran": Dachówka Buran zainspirowana jest porywistym wiatrem, co nadaje jej dynamiczną i nowoczesną formę. Wzór opiera się na dwóch falach przełamanych wyraźną krawędzią, dzięki czemu produkt ten stanowi ciekawą alternatywę dla tradycyjnej dachówki falistej. Dachówka Buran doskonale wkomponuje się w nowoczesną architekturę, nadając budynkom niepowtarzalnego charakteru. Niezależnie od tego, czy planowany jest nowy projekt budowlany, czy remont starego dachu, dachówka Buran podkreśli unikalność budynku.

Model "Sarma": Charakterystyczny dla modelu Sarma jest trójkątny wzór, nawiązujący do siły górskiego wiatru. Dachówka Sarma najlepiej sprawdzi się w nowoczesnym budownictwie, nadając wyraźnego i nowoczesnego charakteru. Jej unikalny kształt przyciąga wzrok i wyróżnia się spośród innych dachówek, sprawiając, że dach staje się ważnym elementem aranżacyjnym domu.

Więcej szczegółów na www.tetrixroofs.com

80-175 Gdańsk, ul. Jabłoniowa 20/lok. 512, woj. pomorskie
tel. +48 690 730 300,