Kilka lat temu na polskim rynku pojawił się produkt innowacyjny: dachówka kompozytowa. Cena takiej dachówki oscyluje pomiędzy dachówką tradycyjną a blachodachówką, jednak ze względu na osobliwe cechy dachówki kompozytowej oszczędności mogą być dużo większe niż tylko różnica w cenie materiału.

Ile można zaoszczędzić?

W porównaniu do zwykłej dachówki ceramicznej, realne oszczędności mogą być naprawdę wysokie, o ile od początku zaplanujemy takie pokrycie dachowe. Pierwsze oszczędności odczujemy na samych kosztach materiału. Kolejne zwrócą się przy budowie więźby o lżejszej konstrukcji. Dodajmy do tego niskie straty materiałowe, wynikające z budowy dachówek kompozytowych oraz obniżone koszty robocizny (szybsze układanie dachówki – cena robocizny niższa) i otrzymujemy realną cenę produktu.

fot. TetrixRoofs 

Dlaczego warto wybrać dachówkę kompozytową?

Odpowiedź jest prosta: ze względu na jej właściwości. Dachówka kompozytowa jest lekka, ekologiczna i wytrzymała. Dachówki kompozytowe łatwo dają się przycinać i nawiercać za pomocą najprostszych narzędzi, co znacznie redukuje straty materiałowe. Nie potrzebne są także droższe dachówki specjalnego przeznaczenia, jak w przypadku dachówek ceramicznych. Co więcej, jej położenie jest tak proste, że można pokusić się o własnoręczne układanie dachówki. Krok po kroku przeprowadzą nas przez to odpowiednie instrukcje. Warto tu podkreślić, że dachówki kompozytowe są całkowicie odporne na urazy mechaniczne: nie tłuką się, nie odpryskują, nie pękają pod wpływem śniegu czy gradu.

Dachówka kompozytowa jest w całości wykonana z masy recyklingowej, więc jest produktem ekologicznym. Ponadto, ze względu na niską higroskopijność, dachówka kompozytowa jest odporna na mech, pleśń i grzyby – nie wymaga więc okresowego czyszczenia. Z tego też powodu jest całkowicie mrozoodporna i odporna na promieniowanie UV. Dachówka kompozytowa zapewnia także bardzo dobra termoizolacyjność i wysoką dźwiękoszczelność.

fot. TetrixRoofs 

Ile wytrzyma dachówka kompozytowa?

Aż 50 lat gwarancji na swój produkt udziela producent, firma Tetrix Roofs. Jednocześnie najnowsze badania wykazują o wiele dłuższą, właściwie nieograniczoną trwałość dachówki kompozytowej. Co więcej, nie straszne są dachówce kompozytowej warunki atmosferyczne, uszkodzenia mechaniczne i degradacja biologiczna. Nawet oderwaną podczas wichury dachówkę można ponownie przykręcić bez najmniejszego problemu.

Aby dowiedzieć się więcej o innowacyjnych, ekologicznych dachówkach wejdź na: www.tetrixroofs.com

80-175 Gdańsk, ul. Jabłoniowa 20/lok. 512, woj. pomorskie
tel. +48 690 730 300,