Zalewarka do szczelin BPM-500

Budowa i naprawa dróg – bez przestojów, bez problemów

Zalewanie szczelin dylatacyjnych, wykonywanie „szwów” pomiędzy pasami mas bitumicznych na drogach i na lotniskach, zamykanie struktury krawędzi mas bitumicznych, naprawa spękań w utwardzonych nawierzchniach dróg, uszczelnianie krawędzi elementów wbudowywanych w drogi (np. tramwajowych pętli indukcyjnych, połączeń „szyna – beton” itp.) – to tylko niektóre z zadań, jakie wykonuje zalewarka do szczelin BPM-500. Maszyna znajduje się w ofercie firmy Trade Industrial Company AB Sp. z o.o., która proponuje szeroką gamę niezawodnych urządzeń przeznaczonych do budowy i remontów dróg.

Zalewarki szczelin i spoin to podstawowe urządzenia, jakie znajdziemy we flocie maszynowej każdego szanującego się przedsiębiorstwa, które zajmuje się budową i remontami dróg. Ważnym kryterium doboru zalewarek szczelin jest cena, ale przecież świadomi inwestorzy zwracają uwagę również na inne aspekty, jak na przykład pojemność zbiornika (im większy, tym mniejsze przestoje w pracy wynikające z konieczności jego uzupełnienia) czy sposób jego napełniania.
– Oferowana przez nas zalewarka szczelin dylatacyjnych i spoin BPM-500 posiada zbiornik o pojemności 500 litrów. Jego napełnianie odbywa się poprzez ergonomiczny właz górny z bezpieczną pokrywą. Masa zalewowa może być ładowana do zbiornika w formie stałej (kostki), a także w formie płynnej – mówi Helena Goriaczko z firmy Trade Industrial Company AB Sp. z o.o.

Zalewarka do szczelin dla wymagających
Maszyna wyposażona jest w palnik dieslowski. Jest on odpowiedzialny za ogrzewanie, którym steruje się automatycznie. Z kolei do podgrzewania masy służy olej termalny (maksymalna temperatura grzania masy wynosi 200 °C), a płaszcz olejowy również znajduje się w zamkniętej obudowie. Dzięki temu, że masa jest rozpuszczana do postaci roboczej poprzez podgrzewanie w sposób pośredni oraz dzięki wyposażeniu zbiornika w specjalne mieszadło, wyeliminowane jest ryzyko przegrzania lub przypalenia.
Wąż, którym podawana jest masa, jest ogrzewany elektrycznie, a za jej płynne podawanie odpowiada pompa z napędem hydraulicznym. Również mieszadło pionowe, które służy do mieszania masy, wyposażone jest w napęd hydrauliczny.

 

fot. TICAB LTD

Precyzyjne zalewanie szczelin
Masa zalewowa jest rozgrzewana w zbiorniku, a następnie podawana pompą przez przewód (ogrzewany elektrycznie wąż). Precyzyjne podawanie masy do szczeliny odbywa się z wykorzystaniem lancy, która ma wbudowany zawór wydajności przepływu.
– Dzięki zaworowi operator zalewarki do szczelin dylatacyjnych może bardzo dokładnie regulować ilość masy wypływającej z lancy – podkreśla Helena Goriaczko.
Źródłem sprężonego powietrza w zalewarce do szczelin BPM-500 jest sprężarka z rozłączalnym napędem. Opcjonalnie maszyna może być wyposażona we wbudowany kompresor służący do czyszczenia sprężonym powietrzem szczelin przed zalewaniem.
Zalewarka ma konstrukcję samonośną i jest wyposażona w specjalną ramę, która ułatwia montaż na przykład na skrzyni samochodu ciężarowego lub na przyczepie.

 

fot. TICAB LTD

Ukłonem w stronę klientów, którzy poszukują rozwiązań efektywnych i wydajnych, a zarazem – opłacalnych, jest cena zalewarki do szczelin BPM-500. Maszyna kosztuje 94 600 PLN i już w standardowym wyposażeniu umożliwia realizację różnych zadań. Można ją wykorzystać jako maszynę do napraw i remontów utwardzonych nawierzchni dróg (zalewanie spękań). Sprawdzi się też podczas budowy nowych dróg – jako zalewarka do szczelin dylatacyjnych, do wykonywania łączeń pomiędzy pasami mas bitumicznych czy zamykania struktury ich krawędzi, a także do uszczelniania krawędzi elementów wbudowywanych w drogi (np. połączeń szyn tramwajowych z betonem czy pętli indukcyjnych).

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.ticabltd.com


Liczba odwiedzin: 262 | Data publikacji: 2019-01-08

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Obok rynku IT jedną z najprężniej i...
Zastanawiałeś się kiedyś dlaczego przegrywasz kolejne przetargi?...
Każdy budowlaniec wie, że na efekt finalny...
Kolejny pokaz z serii „Drzwi Otwarte” odbył...
Betoniarnie mobilne to przyszłość branży budowlanej. Do...
Jakość, kompleksowość, profesjonalizm – te trzy słowa...
Czasy, w których pracownicy budowy musieli wykorzystywać...
16.02.2015 | Tartaki
Chociaż użycie drewna w polskim w budownictwie...
Chęć podnoszenia wydajności, jakości usług oraz tworzenia...
Budowa parkingów, dróg, obsługa zaplecza produkcyjnego –...
Zawsze na wysokości zadania Istniejąca już od czterech...
Ciągnik rolniczy, leśny, komunalny – to tylko...
Wywiad z włąścicielem firmy ABIES Polska...
drzwi przeciwpożarowe dwuskrzydłowe
19.10.2018 | Aluminiowe konstrukcje
W ciągu kilkunastu lat działalności firma Aliplast...
Statystyki GUS-u dotyczące wypadków przy pracy są...
07.08.2018 | Stal, wyroby stalowe
Konstrukcje budowlane, maszyny, konstrukcje ciągów logistycznych, ciągi...
25.07.2018 | Systemy budowlane
Projektowanie wnętrz obiektów komercyjnych bardzo często wymaga...
Producenci maszyn budowlanych stoją dziś przed dużymi...
10.10.2017 | Składy budowlane
Coraz częściej przy wyborze sprzętu budowlanego i...
Firma JCB wprowadza na rynek nowy 18-metrowy...
Kiedy na naszej działce chcemy postawić garaż,...
Energooszczędne maszyny, odnawialne źródła energii, budownictwo pasywne,...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. mazowieckie
woj. małopolskie

Słowa kluczowe: budowlane maszyny, sprzęt, budowa i naprawa dróg, zalewarka do szczelin dla wymagających